sobhe-no.ir
942
چهارشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۹
1
اصحاب پاستور با برخی اظهارنظرات خود، از همین حالا تقابل دولت دوازدهم و مجلس یازدهم را القا می‌کنند

دولت چرا نگران مجلس آینده است

دو اظهارنظر به ظاهر متناقض در یک روز؛ یکی از سوی رییس‌جمهوری که به مجلس آینده لبخند هدیه کرد و دیگری، اظهارات رییس دفتر او که برای منتخبین هنوز جا نیفتاده در مجلس، خط و نشان کشید. با مشاهده چنین رفتارهایی، این سؤال پیش می‌آید که اساساً چرا دولت نگران مجلس آینده است؟ تا چه اندازه، این نگرانی اصالت و پشتیبانی منطقی دارد و اصلاً مجلس یازدهم، رویکردش به «تدبیر و امید» چیست؟

نگاه «صبح‌نو» به سریال «هم‌گناه» ساخته مصطفی کیایی

یک سر و هزار سودا

گزارش زهرا سادات مصطفوی / سریال «هم گناه» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مصطفی کیایی و نویسندگی محسن کیایی و علی کوچکی بر‌اساس طرحی از چیترا نادری برای نمایش در شبکه نمایش خانگی تولید و پخش می شود. سریال«هم گناه» داستان چند خانواده را روایت می‌کند. اما قصه اصلی درباره فریبرز صبوری سرهنگ اداره آگاهی است که در پی یافتن سردسته یک باند جعل با نقطه مجهول زندگیش در گذشته مواجه می‌شود. این گذشته تلخ با دستگیری پرویز به سراغ فریبرز می‌آید. پرویز، برادر همسر سابق فریبرز و دایی فرزندش است که به او اطلاع می‌دهد پسرش زنده است و...

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: اکنون جهان شاهد پایان سیستم تحت رهبری آمریکاست

پایان دوران آمریکا، ورود به عصر آسیا

بحران کرونا در آمریکا، طی هفته‌های اخیر میلیون‌ها نفر از شهروندان این کشور را خانه‌نشین کرده و بسیاری از آنها را در آستانه بیکاری قرار داده است؛ به‌طوری که کارشناسان اقتصادی در آمریکا هشدار داده‌اند که این بحران می‌تواند به از دست رفتن میلیون‌ها شغل در این کشور منجر شود. حالا حتی متحدان کاخ سفید نیز از این کشور قطع امید کرده و پایان رهبری ایالات متحده بر جهان را اعلام ‌کردند.

گفت‌وگوی « صبح نو» با مصطفی رضایی نویسنده رمان «زایو» را بخوانید

فرزند بامزه و هیجان‌انگیز

گفت‌وگو حسام آبنوس / رمان «زایو» اثر مصطفی رضایی، نویسنده جوانی که با ‌‌انگیزه بالایی فعالیت خود را شروع کرده و توانسته توجه مخاطبان را به سوی خود جلب کند، اثری است که در فضای آثار ایرانی حال و هوای متفاوتی دارد و به تعبیری شاید بتوان آن را در فضای رمان‌های آینده‌نگارانه قرار داد؛ به خصوص رویکردی که این نویسنده در خلق اثر داستانی دارد، نوید می‌دهد که آینده موفقی می‌توان برای نویسندگان جوان این کشور انتظار کشید. رضایی در این رمان با این نگاه که رژیم صهیونیستی در آستانه فروپاشی است، اثرش را خلق کرده و توانسته گونه تازه‌ای از داستان فارسی را به مخاطبان عرضه کند.

به گزارش «صبح‌نو» قیمت مسکن از اواخر سال گذشته تا کنون متری بیش از دو میلیون تومان گران‌تر شده است

خانه به دوش‌های همیشه نگران

گزارش زهرا اردشیری / این روزها قیمت خانه برای مستاجرها تبدیل به یک بحران اساسی شده‌است. بعضی‌ها اعتقاد دارند با این قیمت‌ها دیگر صاحبخانه نخواهند شد و مستاجرها می‌گویند یا باید به محله‌های پایین‌تر از محل سکونت فعلی‌شان بروند یا اینکه تمام دار و ندارشان را به صاحب‌خانه بدهند. قیمت خانه نجومی شده است اما نایب رییس اول اتحادیه صنف مشاوران املاک می‌گوید مثل سال گذشته نخواهد بود و امسال با جهش قیمت در بازار مسکن روبه‌رو نخواهیم شد. به‌هر حال سالی که نکوست از بهارش پیداست و با شروع امسال با بالا رفتن قیمت خانه مواجه‌شده‌ایم. قیمت خانه در اواخر سال گذشته میانگین متری‌15.5 و حالا متری‌17.5 شده است و این رقم برای یک خانه معمولی با امکانات معمولی است و خانه‌های مدرن‌تر با قیمت‌های عجیب و غریب‌تر معامله می‌شوند.

سرمقاله

حواس‌مان هست؟

نمایندگان ملت برای ساختن مجلس قوی و کارآمد مصمم هستند

هم‌افزایی 200نفره در «سرچشمه»

تقریبا می‌شود گفت که تکلیف ریاست اولین دور هیات‌رییسه مجلس یازدهم روز گذشته با برگزاری دو نشست هم‌افزایی، یکی در سرچشمه و دیگری در میدان فلسطین روشن شد. به نظر می‌رسد شهردار پیشین تهران گوی سبقت را از دیگر نامزد ریاست یعنی وزیر پیشین آموزش و پرورش ربود.

گفت‌وگو با منتخبان مجلس درباره اولویت‌های پارلمان آینده و ویژگی‌های رییس جدید بهارستان

چشم امید مردم به مجلس یازدهم است

چشم امید مردم به مجلس یازدهم است و ما انتظار داریم هیات رییسه مجلس، جایگاه واقعی نهاد مجلس را به خودش برساند‌.

شماره‌های پیشین