sobhe-no.ir
995
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
1
با شکایت رسمی رییس مجلس مسیر دستگاه قضایی برای رسیدگی به تهمت‌های میرسلیم هموار شد

شکایت قالیباف از میرسلیم

وکیل محمدعلی نجفی، از شباهت یک شخصیت در سریال «آقازاده» با موکلش می‌گوید

شاکی جدید آقازاده

سریال «آقازاده» این روزها یکی از دو سریال پرمخاطب شبکه نمایش خانگی است که طرفداران بسیاری پیدا کرده است. این توجه و طرفداری طبیعتا دردسرهایی هم دارد و حواشی پیرامون تطبیق دادن شخصیت‌های داستان با مابه‌ازای واقعی آن‌ها، هر چندوقت یک‌بار نام این سریال را در خبرها بالا می‌آورد. در آخرین مورد از این حاشیه‌ها، وکیل محمدعلی نجفی، شهردار سابق تهران که به علت قتل میترا استاد، همسر دومش، جنجال‌های زیادی برانگیخت، حالا اعلام کرده است در صورتی که سریال «آقازاده» بخواهد با اشاره مستقیم حیثیت خانواده نجفی را لکه‌دار کند، علیه آن به‌طور رسمی شکایت خواهد کرد.

امارات با نگرانی از آمریکای بدون ترامپ، با رژیم اسرائیل بر سر مساله فلسطین، توافقی را امضا کرده است

خیانت به آرمان قدس

امارات با رژیم صهیونیستی توافقی امضا کرد تا پس از اردن و مصر سومین کشور عربی باشد که برای عادی‌‌‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی گام بر می‌‌دارد؛ گامی که بیشتر رسانه‌‌‌های خارجی در آستانه انتخابات ریاست‌‌جمهوری آمریکا آن را «پاداش رایگان» امارات به دونالد ترامپ توصیف می‌‌کنند؛ پاداشی که دستگاه سیاست خارجی آمریکا، سال‌ها تلاش کرد تا در قالب دیگر توافقات صلح، با کشورهایی همچون کره‌شمالی دنبال کند اما موفق نشد.

سرمقاله

آخرین قمار شیخ‌نشین‌ خلیج‌فارس

«صبح‌نو» در گفت‌وگو با کارشناسان، وضعیت کشاورزی نوین و استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری را بررسی می‌کند

حفظ آب در خاک کشور

گزارش زهرا اردشیری / آبیاری زمین های کشاورزی از روزگاران گذشته با روش های ساده انجام می‌شد اما امروزه روش های علمی گوناگونی برای آبیاری به کار می‌رود؛ هر یک از این روش‌ها اگر به طور درست و در جای مناسب به کار برده شوند، به پیشرفت کشاورزی کمک بسیار خواهند کرد.

سعید حجاریان، خواستار الگوبرداری ایران از سیاست‌های ژاپن مبنی بر عقب‌نشینی کامل در برابر مطالبات دولت آمریکا شد

تئوری سازش

گزارش حسام رضایی / آخرین مقاله مغز اصلاحات، تلاش برای تعیین نقشه عملیاتی نیروهای اصلاح‌طلب در آینده پیش روست. این نقشه عملیاتی که مفروضش، امتناع چهار پدیده انقلاب، اصلاحات ساختاری، جنگ و مذاکره است، در مقام توصیه، سیاست سازش را روی میز می‌گذارد؛ موضوعی که به زعم این تئوریسین، در نهایت راه گریزی جز راهروی از سیاست امپراتور ژاپن در قبال نیروهای متفقین در جنگ جهانی دوم را نخواهد داشت.

نمایندگان مجلس در هفته جاری، افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بازار سرمایه را بررسی می‌کنند

سیگنال مثبت مجلس به بازار سرمایه

مجلس قرار است این هفته لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی را در دستور کار قرار دهد، لایحه‌ای که با قید دو فوریت در دستور کار قرار گرفته است. لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار یا فرابورس ایران، از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم با اوایل مردادماه با امضای رییس‌جمهوری و وزیر اقتصاد نهایی شد تا این لایحه برای تبدیل شدن به قانون، فرایند بررسی را در مجلس شورای اسلامی طی کند. با توجه به اهمیت موضوع افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی، اواسط ماه جاری بررسی این لایحه با قید «دو فوریت» در مجلس تصویب شد.

گزارش «صبح‌نو» از برنامه «بدون توقف» که به عنوان پرمخاطب‌ترین و جنجالی‌ترین برنامه چالشی تلویزیون انتخاب شده است،تهیه‌کننده: امیدواریم در ماه‌های پایانی دولت، طلسم نیامدن دولتی‌ها در بدون توقف شک

حرکت روی خط قرمز‌ها

در آخرین نظرسنجی‌ای‌که‌توسط مرکز افکارسنجی دانشجویان انجام شده، «بدون‌توقف» به عنوان پرمخاطب‌ترین و جنجالی‌ترین برنامه چالشی تلویزیون انتخاب شده و ساعت پخش برنامه هم در زمان طلایی است و خب با این حساب بینندگان خوبی دارد؛ ضمن اینکه چند فصل هم به صورت ممتد در حال تولید است. شاید این انتخاب و شاید هم سوژه‌های پرسرو‌صدایش بود که من را بر آن داشت تا سری به پشت صحنه این برنامه تلویزیونی بزنم تا به این بهانه ببینم در پس دوربین‌های برنامه چه می‌گذرد!

هدف از انتخاب کاملا هریس برای معاون اولی، جذب سیاه‌پوستان و زنان به کمپین بایدن است

سایه اوباما

گزارش روح الله فرقانی / «کاملا هریس» به عنوان معاون اولی «جو بایدن» انتخاب شد تا به گفته رسانه‌‌‌های غربی، نیمه گمشده بایدن و پوشش‌دهنده ضعف‌‌‌های بایدن در سیاست‌‌‌های راهبردی آن باشد؛ زنی مهاجرزاده و رنگین‌پوست که منتقد سرسخت رفتارهای سیاسی ترامپ است و می‌‌تواند آرای قابل توجهی را به سبد رای «جو بایدن» روانه کند، چرا که از حمایت اقلیت‌ها و لابی صهیونیسم در ایالات متحده برخوردار است.

شماره‌های پیشین