sobhe-no.ir
993
سه شنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
1
پور ابراهیمی پس از جلسه شورای هماهنگی سران قوا گفت که قوه مجریه نباید هیچ تعهد مالی برای دولت بعد باقی بگذارد

تفاهم نفتی پس از اصلاح طرح دولت

رییس‌جمهور هفته گذشته وعده گشایش اقتصادی داد؛ وعده‌‌ای که پس از گمانه‌‌زنی‌‌‌های زیاد در مورد طرح جدید اقتصادی دولت مشخص شد که طرح «پیش‌فروش نفت» همان گشایشی است که قرار است وضعیت اقتصادی مردم را دگرگون كند.

سخنگوی شورای نگهبان به نامزدهایی که تائید صلاحیت نشده‌اند توصیه کرد تا در 1400‌نامزد نشوند

ایست نگهبان انتخابات به ردصلاحیت‌شده‌ها

یکی از مباحث داغ در آستانه انتخابات به‌ویژه ریاست جمهوری، بحث بر سر وضعیت صلاحیت نامزدهای احتمالی است. این روزها نیز گمانه‌زنی‌های زیادی درباره حضور یا عدم حضور برخی چهره‌ها و شرایط احراز صلاحیت آن‌ها توسط شورای نگهبان مطرح می‌شود. روز گذشته سخنگوی شورای نگهبان در نشستی خبری، تا حدی، بخشی از دورنمای حضور چهره‌ها در انتخابات‌1400 را تعیین کرد.

«حسان دیاب» پس از استعفا:تلاش کردند تقصیرات را به گردن دولت بیندازند و مسوولیت فروپاشی را به دولت تحمیل کنند

«کودتای سیاسی» علیه دولت قانونی

گزارش روح الله فرقانی / دولت «حسان دیاب» نخست‌وزیر لبنان که از زمان روی کار آمدن (28‌‌آذرماه‌98 ) تاکنون با فشارهای فزاینده‌ای در سطح داخلی و خارجی همراه بود، بعد از انفجار بیروت در حالی که تحت فشار بود، مجبور به استعفا شد. هر چند دیاب، برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی را به عنوان راه حلی برای ثبات و آرامش در لبنان مطرح کرده بود اما این پیشنهاد کارگر نشد و دولت او از قدرت کناره‌گیری کرد.

گفت‌و‌گوی «صبح‌نو» با کارگردان «شاهرگ» که از میان خاکستر نقدهای تند زودهنگام رضایت مخاطب را جلب کرده است

موفقیت اکشن دهه‌شصتی

گفت‌وگو فاطمه ترکاشوند / سریال «شاهرگ» این روزها در شبکه‌های اجتماعی سرچشمه بحث‌های داغ و نظرات مختلفی بوده، دو شب پیش از قسمت سی‌ام خود عبور کرد و حالا برای خیلی از تماشاگران، سرنوشت شخصیت‌ها و داستان‌های‌شان، حساس و مهم شده است. سریالی که شاید در ابتدا بسیاری از منتقدان و رسانه‌ها با عینک بدبینی به آن نگاه می‌کردند حالا به شهادت بازخوردهای مردمی، راهش را در میان مخاطبان باز کرده و حساسیت آن‌ها را برانگیخته است. با سید‌جلال دهقانی‌اشکذری، کارگردان شاهرگ گفت‌وگو کردیم و او هم البته نسبت به نقدهای زودهنگام ما، انتقاداتی داشت که آن‌ها را به طنز با ما درمیان گذاشت.

سرمقاله

لبنان گلوگیر است

نامزد ریاست جمهوری آمریکا مدعی پایان مناقشه با ایران در صورت پیروزی هستند

رقابت بر سر مذاکره با ایران

حالا هم دموکرات‌ها و هم جمهوری‌خواهان بر سر مذاکره با ایران و حل مناقشه با جمهوری اسلامی، با یکدیگر در حال رقابت هستند. پس از اظهارنظر اخیر ترامپ، حال مشاور نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری‌2020 آمریکا نیز مدعی شده در صورت پیروزی، مساله پرونده هسته‌ای ایران را خواهیم بست.

با پیگیری‌های رییس و نمایندگان مجلس مبنی بر رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در آزمون سراسری ، وزیر بهداشت خبر داد:

کنکور سراسری به تعویق می‎افتد

«صبح‌نو» از انواع تست‌های مرتبط با کرونا و نیز قیمت آزمایش‌های مختلف در چهار گوشه پایتخت گزارش می‌دهد

تبلیغ را ببین، تست را بگیر

گزارش عارف چراغی / انجام تست‌های کرونا به صورت مداوم می‌تواند در زمینه کنترل بیماری کووید19 به کشور کمک کند، اما هزینه‌های مختلفی که از مردم بابت انجام این تست‌ها گرفته می‌شود، سبب شکایات و گلایه‌های آنها شده است. این روزها انجام تست کرونا در آزمایشگاه‌های مختلف حالتی مسابقه‌ای به خود گرفته و آزمایشگاه‌ها با پیشنهادهای مختلفی نظیر انجام تست در منزل و تخفیف‌های به‌صرفه سعی در جذب مشتری دارند. در این گزارش نگاهی به تست‌های مختلف ، قیمت‌ها و آزمایشگاه‌های مختلف می‌اندازیم.

سیده‌عذرا موسوی، نویسنده جوان، از فعالیت‌هایش در عرصه ادبیات می‌گوید

نویسندگان جوان، ‌کمتر محافظه‌کارند

گفت‌وگو زهراعلی رمضانی / سیده‌عذرا موسوی، متولد اسفند ۱۳۶۲، نویسندۀ جوانی است که فعالیت جدی خود را از سال 1386 شروع کرده است. او در مدت کمتر از دو دهه، در کنار انتشار آثاری که شاید معروف‌ترین آن‌ها شاخ‌دماغی‌ها و دلقک و نارنج تلخ باشد، توانسته است جوایز متعددی را نیز در جشنواره‌های مختلف به دست آورد. او در سال 1392، رتبۀ اول یازدهمین جشنوارۀ شعر و داستان جوان سوره را کسب کرد و یک سال بعد نیز، رتبۀ اول جشنوارۀ داستان اشراق را از آن خود کرد؛ البته پیش‌تر در اولین سال از دهۀ 90 نیز رتبۀ چهارم جشنوارۀ داستان انقلاب را به دست آورده بود. جشن باغ صدری، گربۀ معبد کنکور، یخ در بهشت و... نیز از دیگر آثار این نویسنده هستند. در این مصاحبه، به سراغ این نویسنده رفته‌ایم تا به‌عنوان نسل سوم نویسندگان انقلابی، برایمان از چرایی نویسنده‌شدن و... بگوید که در ادامه می‌خوانید.

شماره‌های پیشین