sobhe-no.ir
986
شنبه، ۱۱ مرداد ۱۳۹۹
2
نکته

وعده پوچ کره

رهبر انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با ملت ایران از دلایل دشمنی آمریکاراه علاج مشکلات اقتصادی و آینده روشن کشور سخن گفتند

جریان تحریف شكست بخورد، تحریم هم شكست می خورد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز خجسته عید قربان در سخنرانی زنده تلویزیونی، ملت شریف ایران را به حضور پر نشاط و گسترده‌تر در مسابقه معنوی «کمک مؤمنانه به قشرهای آسیب‌دیده و یاری مجاهدان سلامت» فراخواندند و با تشریح اهداف کوتاه‌مدت، میان‌مدت و درازمدت آمریکا در جنایت تحریم ملت ایران تأکید ‌کردند: دشمن به موازات جریان تحریم، جریان تحریف حقایق را هم دنبال می‌‌کند اما به فضل الهی و با هوشیاری، زیرکی و شناخت عمیق ملت ایران از آمریکا به هیچ‌کدام از اهدافش نرسیده و نخواهد رسید و ایران عزیز با صبر و ثبات، تلاش بیشتر مسوولان برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت‌‌‌های داخلی به راه روشن خود ادامه خواهد داد.

صبح نو

رهبر انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با ملت ایران از دلایل دشمنی آمریکاراه علاج مشکلات اقتصادی و آینده روشن کشور سخن گفتند

جریان تحریف شكست بخورد، تحریم هم شكست می خورد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز خجسته عید قربان در سخنرانی زنده تلویزیونی، ملت شریف ایران را به حضور پر نشاط و گسترده‌تر در مسابقه معنوی «کمک مؤمنانه به قشرهای آسیب‌دیده و یاری مجاهدان سلامت» فراخواندند و با تشریح اهداف کوتاه‌مدت، میان‌مدت و درازمدت آمریکا در جنایت تحریم ملت ایران تأکید ‌کردند: دشمن به موازات جریان تحریم، جریان تحریف حقایق را هم دنبال می‌‌کند اما به فضل الهی و با هوشیاری، زیرکی و شناخت عمیق ملت ایران از آمریکا به هیچ‌کدام از اهدافش نرسیده و نخواهد رسید و ایران عزیز با صبر و ثبات، تلاش بیشتر مسوولان برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت‌‌‌های داخلی به راه روشن خود ادامه خواهد داد.

   عزاداری طبق دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا
ایشان درباره عزاداری ماه محرم نیز تأکید ‌کردند: همه سوگواران حسینی، هیأت‌ها و مداحان موظفند به هرچه ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام می‌کند، عمل کنند زیرا موضوع بسیار مهم است. رهبر انقلاب با اشاره به آسیب دیدن اقتصادی اغلب مردم در دوران کرونا افزودند: البته در این میان عده‌‌ای دچار آسیب‌‌ها و مشکلات جدی شده‌اند که باید با گسترش نهضت کمک مؤمنانه مردمی، به کمک این قشرها شتافت. حضرت آیت‌الله خامنه‌‌ای با استناد به آیات قرآنی، مردم را به حضور پرنشاط و فعال‌تر در این مسابقه معنوی دعوت ‌کردند و افزودند: سبقت در کار خیر از دستورات مؤکد و مکرر الهی در قرآن مجید است و موجب شوق و ‌انگیزه دیگران به کارهای خیر نیز می‌‌شود. رهبر انقلاب اینگونه کارها را معنای واقعی انقلابی‌گری خواندند و افزودند: اطعام ماه‌ محرم نیز می‌تواند با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی به شکل کمک مؤمنانه به دست خانواده‌ها برسد.
   تابستان داغ دشمن
رهبر انقلاب در بخش دوم سخنان‌شان، تحریم‌های آمریکا را جنایتی بزرگ علیه ملت ایران برشمردند و افزودند: دشمن خبیث از این تحریم‌ها که همه ملت را نشانه گرفته، اهداف مختلفی دارد. ایشان «خسته‌‌کردن و به‌ستوه‌‌‌آوردن ملت» را هدف کوتاه‌مدت تحریم‌ها برشمردند و گفتند: دشمن می‌‌خواهد مردم را آشفته کند تا در خیابان‌ها در مقابل حکومت بایستند؛ به همین علت مدام از تابستان داغ سخن گفته و می‌‌گوید اما اکنون خودشان به تابستان داغ مبتلا شده‌اند. «ایجاد محدودیت و جلوگیری از پیشرفت کشور به‌خصوص در بعد علمی» هدف میان‌مدت آمریکایی‌هاست که رهبر انقلاب با تبیین آن گفتند: دشمن در درازمدت هم دنبال به ورشکستگی کشاندن و فروپاشی اقتصادی ایران است چرا که در آن صورت، ادامه حیات برای یک کشور، امکان‌پذیر نخواهد بود.
  شتر در خواب بیند پنبه‌دانه!
حضرت آیت‌الله خامنه‌‌ای «قطع رابطه جمهوری اسلامی با مراکز و جریان‌های مقاومت در منطقه» را هدف جنبی آمریکایی‌ها از تحریم ایران دانستند و در جمع‌بندی این بخش از سخنان‌شان گفتند: به فضل الهی و با هوشیاری ملت، دشمن در تحقق همه این اهداف ناکام مانده و به قول ما ایرانی‌ها شتر در خواب بیند پنبه‌دانه!
رهبر انقلاب افزودند: البته کشور دچار مشکلاتی است که بخشی از آن به تحریم‌ها، بخشی به ضعف‌ها و مدیریت‌ها و بخشی هم به کرونا بازمی‌‌گردد اما همانگونه که شماری از اندیشمندان و فعالان غربی هم به صراحت اعتراف می‌‌کنند، دشمن با همه شدت عمل خود نتوانسته به اهداف خود در جنایت تحریم دست یابد.
   ضرورت مقابله با جریان تحریف
ایشان با تأکید بر اینکه به موازات جریان تحریم، یک جریان «تحریف حقایق» و واژگون نشان‌دادن واقعیات هم وجود دارد، گفتند: هدف این جریان، ضربه زدن به روحیه مردم و دادن آدرس غلط درباره علاج تحریم است. حضرت آیت‌الله خامنه‌‌ای با اشاره به سخنان مداوم مقام‌های آمریکایی و تبلیغات گسترده رسانه‌های وابسته به آنها برای واژگون نشان دادن واقعیات ایران افزودند: هدف دشمن، ‌گرفتن نشاط و امید از ملت بویژه جوانان است تا این‌گونه القا کنند که کشور به بن‌بست رسیده و امکان حل مشکلات وجود ندارد. ایشان تحریف واقعیات را خط ثابت تبلیغاتی رسانه‌‌‌های غربی در طول 41 سال گذشته خواندند و خاطرنشان ‌کردند: در این خط تبلیغاتی، نقاط قوت به‌طور کلی انکار یا در مورد آن سکوت می‌‌شود اما اگر نقطه‌ضعفی باشد، ده‌ها و حتی صدها برابر بزرگنمایی می‌‌شود.
رهبر انقلاب اسلامی درخصوص آدرس غلط دادن برای رفع تحریم‌ها نیز گفتند: در این خط تبلیغاتی گفته می‌شود اگر می‌خواهید تحریم‌ها برطرف شود، کوتاه بیایید و ایستادگی نکنید و متأسفانه برخی در داخل هم این آدرس غلط را تکرار می‌‌کنند اما این خط روی اکثریت ملت ایران با شناختی که از دشمن و غرض‌ورزی او دارند، مؤثر نیست. حضرت آیت‌الله خامنه‌‌ای با تأکید بر اینکه جریان تحریف واقعیات به مقاصد خود نرسیده است، خاطر نشان ‌کردند: اگر جریان تحریف شکست بخورد، قطعاً جریان تحریم هم شکست خواهد خورد، زیرا عرصه کنونی، میدان جنگ اراده‌‌هاست و اگر اراده ملت ایران مستحکم باقی بماند، بر اراده دشمن غلبه خواهد کرد.
   صنعت هسته‌‌ای، نیاز قطعی کشور
رهبر انقلاب اسلامی با اظهار تأسف از  تکرار حرف‌‌‌های دشمن مبنی بر فایده نداشتن صنعت هسته‌‌ای از زبان عده‌‌ای در داخل گفتند:  صنعت هسته‌‌ای نیاز قطعی فردای کشور برای تولید برق است و امروز باید به فکر فردا باشیم. حضرت آیت‌الله خامنه‌‌ای با تأکید بر اینکه با وجود خسارات فراوان برجام، اصل صنعت هسته‌‌ای حفظ شده است، درخصوص ادعای آمریکایی‌ها برای مذاکره با ایران، خاطرنشان ‌کردند: من علت مذاکره‌نکردن با آمریکایی‌ها را بارها گفته‌ام اما برخی یا متوجه نمی‌شوند یا وانمود می‌‌کنند که متوجه نشده‌اند. ایشان تأکید ‌کردند: هدف اصلی آمریکایی‌ها از ادعای مذاکره، ‌گرفتن توانایی‌‌‌های حیاتی ملت ایران است؛ البته رییس جمهور فعلی آمریکا هم به‌دنبال برخی منافع شخصی و انتخاباتی است همچون استفاده تبلیغاتی از مذاکره با کره‌شمالی.
   علاج تحریم عقب‌نشینی نیست
مقام معظم رهبری با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران با همه کشورها به جز آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی مذاکره می‌‌کند، افزودند: علاج تحریم‌ها، عقب‌نشینی و مذاکره با دشمن نیست بلکه علاج واقعی آن، تکیه بر توانایی‌‌‌های ملی، وارد ‌کردن  جوانان به میدان و احیای ظرفیت‌‌‌های فراوان کشور و در یک کلام عمل به ارکان اقتصاد مقاومتی یعنی درون‌زایی و برون‌گرایی است.
رهبر انقلاب اسلامی تاکید ‌کردند: ما امکانات و توانایی‌‌‌های داخلی و ظرفیت‌‌‌های بین‌المللی فراوان داریم که باید با مدیریت جهادی و تدبیر واقعی، به فعلیت دربیایند.
   چرندی به نام اینستکس
آخرین نکته‌‌ای که رهبر انقلاب اسلامی درخصوص تحریم‌‌ها گفتند «دل‌نبستن به وعده‌‌‌های توخالیِ دیگران» بود. حضرت آیت‌الله خامنه‌‌ای گفتند: در سال ۹۷ و بعد از خروج آمریکا از برجام، متاسفانه کشور ماه‌ها معطل وعده‌‌‌های اروپایی‌‌ها باقی ماند و اقتصاد کشور شرطی شد، درحالی‌که معطل ‌کردن اقتصاد به وعده‌‌‌های دیگران، بسیار مضر است.  ایشان افزودند: اروپایی ها هیچ کاری برای مقابله با تحریم های آمریکا نکردند و آنچه که به نام اینستکس نیز مطرح کردند، بازیچه‌ای بود که محقق نشد.
  نوسان قیمت‌ها مهار شود
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان‌شان با اشاره به گرانی‌ها و مشکلات جدی خانوارها در تأمین معیشت، گفتند: کارهای لازم برای رفع این مشکلات را در جلسات خصوصی با مسوولان از جمله آقای رییس‌جمهور مطرح کرده‌ایم و باز هم به دستگاه‌های مسوول تأکید می‌کنیم. رهبر انقلاب اسلامی مساله فوری در بخش اقتصاد را «مهار نوسان قیمت‌ها، ایجاد ثبات در بازار و حفظ ارزش پولی ملی» دانستند و افزودند: این حالتِ هر روز یک قیمت برای اجناس و افسار پاره‌کردن قیمت ارز برای کشور مضرّ است و افراد آشنا به مدیریت‌های اجرایی معتقدند که این مساله با برخورد دستگاه‌های اجرایی و در مواردی دستگاه قضایی قابل مهار است. ایشان افزودند: در قضیه ارز، بانک مرکزی تلاش‌های زیادی انجام می‌دهد که ان‌شاءالله موفق خواهد شد؛ البته گزارش‌های مطمئنی وجود دارد که دلایل سیاسی و امنیتی در افزایش قیمت ارز بیش از دلایل اقتصادی مؤثر است و در این صورت باید با کسانی که به این آتش دامن می‌زنند، جداً مقابله شود. ایشان، «صبر» و «ثبات» را دو نیاز اساسی برای آینده کشور دانستند و با تأکید بر اینکه بر اثر ایمان مذهبی و اعتماد مردم به نظام، ثبات ملت خوب است، افزودند: مسوولان هم باید با کار جهادی، صبر و ثبات خود را نشان دهند و از تردید و نگرانی‌های مضرّ اجتناب کنند.
  تفاوت مشکلات ایران و آمریکا
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مشکلات دشمن اصلی یعنی آمریکا را بسیار بزرگ و غیرقابل مقایسه با مشکلات ایران خواندند و با برشمردن مصادیقی از مشکلاتِ امروز آمریکا مثل فاصله طبقاتی عجیب، تبعیض نژادی، مشکلات اقتصادی و بیکاری‌های گسترده، مشکلات مدیریتی در قضیه کرونا و مدیریت اجتماعی ضعیف که منجر به بی‌رحمی‌ و قتل و شکنجه به دست پلیس آمریکا می‌شود، گفتند: امروز آمریکا در سطح دنیا منفور و منزوی است. ایشان تأکید ‌کردند: حوادث جاری آمریکا آتش زیر خاکستری است که شعله‌ور شده و اگرچه آن را سرکوب کنند اما دوباره شعله‌ور می‌شود و نظام کنونی آمریکا را از بین می‌برد چرا که فلسفه سیاسی و اقتصادی این نظام غلط و محکوم به نابودی است. رهبر انقلاب اسلامی سخنان مکرر مقام‌های آمریکایی علیه ایران را نشان‌دهنده سردرگمی آنها دانستند و افزودند: مدیریت آمریکا دچار سرگیجه و آشفتگی است. آمریکایی‌ها به دنبال پیدا کردن دشمن هستند بنابراین گاهی از ایران اسم می‌برند و گاهی از روسیه و چین، اما امروز رژیم آمریکا دشمنی بزرگ‌تر از ملت خود ندارد و همین دشمن آن رژیم را به زانو درخواهد آورد.

captcha
شماره‌های پیشین