sobhe-no.ir
981
شنبه، ۰۴ مرداد ۱۳۹۹
1
سردار کوثری یکی از فرماندهان سپاه در عملیات مرصاد از خاطراتش در این عملیات گفت

توهم کرمانشاه-تهران در 3 روز

گروهک منافقان در پی حملات عراق به خاک میهن اسلامی و عقب‌نشینی‌های موقت رزمندگان اسلام، با تصور این‌که پذیرش قطعنامه‌598 ناشی از جدایی ملت و دولت است، به‌خیال واهی، فرصت را غنیمت شمرده و سعی در رسیدن به اهداف پلید خود کردند. از این رو منافقان طی عملیاتی به نام فروغ جاویدان در اوایل مرداد‌1367 یعنی تنها چند روز بعد از پذیرش قطعنامه از غرب وارد کشور شدند پس از چند روز درگیری درنهایت نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش ایران با اجرای عملیات مرصاد بر سازمان مجاهدین خلق پیروز شد.

پرسودترین خودروی تولیدی سایپا دیگر تولید نخواهد شد

خداحافظی با پراید

در روزهایی که کرونا مشغول تاخت و تاز در کشور است، پراید بعد از 27 سال حضور در صنعت خودرو‌‌سازی کشور در آخرین روز تیر سال 99 از خط تولید سایپا خارج شد تا برگی دیگر از تقویم کم‌رونق خودرو‌‌سازی کشور ورق بخورد. پراید در اوج خداحافظی کرد چراکه نسخه کره‌ای آن با قیمت یک میلیون و 870 هزار تومانی در سال 73 وارد کشور شد و در آخرین روز خود با قیمت حدود 80 میلیون تومانی بازار ایران را ترک کرد.

حزب اصلاح طلب «حاما» در بیانیه ای با انتقاد از رویکرد اصلاح طلبان تصریح داشت که این جریان به تجارت اعتماد و امید مردم در گعده درون گروهی بسنده کرده است

تجارت اعتماد اصلاح‌طلبان

جریان اصلاحات در ایران که طبقه متوسط شهری و دغدغه‌های سیاسی و فرهنگی آن، تکیه‌گاه اصلی‌اش بود، به تدریج و پس از تسخیر دولت و شوراهای شهر و مجلس، از این پشتوانه اجتماعی دور شد و مطالبات آن را به بوته فراموشی سپرد و با مستمسک قراردادن شعارهای از درون تهی شده‌ای نظیر دموکراسی‌خواهی و توسعه سیاسی؛ به لابی در راهروهای قدرت مشغول شد. پس از شکست اصلاحات در انتخابات مجلس یازدهم، بحران هویت اصلاح‌طلبی و اینکه این جریان فکری-سیاسی قرار است دغدغه‌های کدام طبقه و قشر را نمایندگی کند، بیش از پیش بر سر زبان‌ها افتاده است.

قالیباف: هدف آمریكایی ها شوم بود

کاربران فضای مجازی اقدام خطرناک جنگنده‌های آمریکایی علیه هواپیمای ماهان را تروریستی خطاب کردند

#تروریست_هوایی

شامگاه پنجشنبه اخبار و تصاویر رهگیری خطرناک هواپیمای مسافربری ماهان توسط جنگنده‌‌‌های آمریکایی منتشر شد و این اتفاق در فضای مجازی باعث ایجاد واكنش‌هایی شد، به طوری که حسام‌الدین آشنا، مشاور رییس‌جمهور به تندی و اينگونه به آن واکنش نشان داد: «کسی که جان رهبرانش را دوست دارد، با جان مسافران ما بازی نمی‌کند.» و یکی از کاربران لبنانی در واکنش نوشت: «حمله به هواپیمای مسافربری یعنی تروریسم محض»؛ در این گزارش این واکنش‌ها را مرور می‌‌کنیم.

سازمان هواپیمایی کشوری، ماجرا ی تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران را در مجامع بین‌المللی پیگیری می‌کند

پنج ثانیه جهنمی

گزارش زهرا اردشیری / فکرش را کن با خیال آسوده در هواپیما نشسته‌اید و منتظرید تا به مقصد برسید که با تکان‌های عجیب و غریب هواپیما روبه‌رو می‌شوید صدای جیغ و فریاد مسافران، ترسیدن بچه‌ها و گریه مدام آن‌ها و کاهش ناگهانی ارتفاع هواپیما که منجر می‌شود به بدنه آن برخورد کنید، آن وقت هواپیماهای جنگنده‌ای را می‌بینید که در نزدیکی شما مانور می‌دهند. همین چند دقیقه برای اینکه به اندازه کافی بترسید بس است .مزاحمت جنگنده‌های آمریکایی برای هواپیماهای مسافربری ایرانی قصه دیروز و امروز نیست این سیاست آمریکایی‌هاست که مردم عادی را بترسانند.

سرمقاله

پادرازی مهمان ناخوانده از گلیم صاحبخانه

بررسی مشکلات سینمای ایران در گفت‌وگو با اکبر نبوی، کارشناس فرهنگ و منتقد سینما،من سینما را به اعتبار رسانه‌بودنش همسایه دیوار به دیوار امنیت ملی و از نهادهای اجتماعی بسیار مهم می‌دانم

سینمای الان، مثل مهد کودک اداره می‌شود

گفت‌وگو فاطمه ترکاشوند / سینمای ایران در سال‌های اخیر از برخی ابعاد پیشرفت داشته اما هنوز بسیاری مشکلات باقی است و برخی از آن چیزهایی هم كه فکر می‌کردیم پیشرفت محسوب می‌‌شوند، دارند تدریجا نقایص جدیدی را در سازوکار سینما بروز می‌دهند. به سراغ اکبر نبوی، منتقد و کارشناس سینما رفتیم تا این مشکلات و علت‌هایشان را جویا شویم.

دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان از سیاست‌های آینده خود مقابل ایران رونمایی کردند

حکایت دستکش مخملی و دست آهنی

گزارش روح الله فرقانی / سه ماه به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی نمانده که نامزدهای انتخاباتی برای معطوف ساختن افکار عمومی و جلب رأی بیشتر از ادامه مذاکره یا عدم مذاکره با ایران سخن می‌گویند اما تاریخ مذاکرات توافق هسته‌ای و تجربه برجام نشان می‌دهد علاوه بر عدم پایبندی جمهوری‌خواهان به برجام ، وعده‌های دموکرات‌ها که اخیراً از سوی بایدن عنوان شده هم سراب و طنز تلخی بیش نیست.

گزارش

مستاجران در یک قدمی دریافت وام ودیعه

داوطلبان آماده باشند

زمان برگزاری کنکور بالاخره نهایی شد

ریشه تهمت ناروا درباره طرح تحقیق و تفحص شهرداری در كجاست،چمران: ما حتی یک بار هم به مجلس نرفتیم که بگوییم تحقیق و تفحص نشود

اتهامات عجیب یک نماینده

گزارش عارف چراغی / اتهامات یکی از نمایندگان مجلس درباره رشوه 65 میلیاردی شهرداری تهران در دوران تصدی دکتر قالیباف در فضای رسمی رسانه‌ها بازتاب یافته است. میرسلیم که همواره تلاش می‌کند تا چهره‌ای ضدفساد از خود نشان بدهد، این‌بار انگشت اتهام خود را به سمت شهرداری گرفته و او را متهم به پرداخت رشوه‌ای نجومی برای رد طرح تحقیق و تفحص از شهرداری کرده است. مرتضی طلایی، عضو سابق شورای شهر تهران به «صبح‌نو» گفته که اولین بار است چنین چیزی را می‌شنود و هرگز این مسائل در شورا مطرح نبوده و شورا با این طرح مشکلی نداشته است.

یادداشت

چشم انتظار دولت جوان حزب‌اللهی

مهدی فضائلی

در پی مزاحمت جنگنده‌های آمریکایی برای پرواز مسافربری ماهان که از تهران عازم بیروت بود، برخی مقامات خواهان اقدامات متقابل ایران شدند

دیوانگی در آسمان

در ساعات پایانی روز پنجشنبه (2 مرداد) خبری مبنی بر تعرض دو جنگنده اف-15 به پرواز مسافربری ماهان که مقصدش شهر بیروت بود، در آسمان شهر دمشق منتشر شد. برخی اخبار، این دو جنگنده را متعلق به رژیم صهیونیستی اعلام ‌‌کردند اما پس از چند ساعت، ارتش تروریستی آمریکا، مجبور به واکنش شد.

شماره‌های پیشین