sobhe-no.ir
979
سه شنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۹
1
مصطفی میرسلیم به خلاف‌گویی‌های خود علیه قالیباف ادامه داد

لزوم پیگیری قضایی ادعای دروغ میرسلیم

فاطمه محمدی از برنامه‌ای با محوریت بانوان به «صبح‌نو» می‌گوید

نمایش موفقیت زنان ایران‌زمین

گفت‌وگو زهرا سادات مصطفوی / مدت‌ها بود که تلویزیون خلأ برنامه‌ای با محور اصلی زنان و نمایش جایگاه ویژه همسران، مادران و زنان جامعه ایرانی را احساس می‌کرد چراکه مباحث مربوط به زنان در اولویت امور ساختاری و اجتماعی قرار دارد؛ به همین‌خاطر «ایران‌بانو» مدتی است كه روانه شبکه دو سیما شده.

رییس کل بانک مرکزی از آرامش بازار ارز طی روزهای آینده خبر داد

دلار در سراشیبی سقوط

همزمان با نزدیک شدن به پایان مهلت صادرکنندگان برای بازگشت ارزصادراتی و کاهش تقاضا در بازار، قیمت ارز در بازار کاهشی شده تا جایی که قیمت دلار نسبت به دیروز بیش از ۳‌هزار تومان کاهش یافته است.

علی صوفی با تاکید بر اینکه اسحاق جهانگیری دیگر جزو یاران روحانی به حساب نمی‌آید از آمادگی جهانگیری برای حضور در انتخابات گفت

پروژه مظلوم‌نمایی از «معاون اول»

کاملاً محتمل به نظر می‌رسید که اصلاح‌طلبان بخواهند، نام معاون اول رییس‌جمهوری را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده، بر سر زبان‌ها بیندازند. دیروز یکی از این فعالان اصلاح‌طلب، آمادگی جهانگیری برای حضور در انتخابات را رسماً اعلام کرد. این حضور البته با موانع زیادی مواجه است. جدای از ابهام در امکان اجماع همه طیف‌های اصلاح طلبی، مساله حضور او در دولت حسن روحانی به عنوان یکی از مسببین اصلی وضعیت موجود نیز در نوع خودش می‌تواند، مانع بزرگ برای سعادتمندی سیاسی جهانگیری باشد.

سرمقاله

شکست کرونا

روح‌الله رجایی، سردبیر روزنامه جام‌جم بر اثر کرونا درگذشت

روزنامه‌نگار جهادی

گزارش مصطفی وثوق‌کیا / چند روزی می‌شد که در گروهی خبر از آقای روح‌الله رجایی می‌دادند. اسمش را شنیده بودم اما برخورد و آشنایی با هم نداشتیم. چند تا از رفقایم در روزنامه جام‌جم از حسن خلقش می‌گفتند. القصه در این چند روزی که آقا روح‌الله در بیمارستان بستری بود رفقایش تنهایش نگذاشتند. اول برایش قربانی کردند و بعد مجلس روضه برپا کردند آن‌هم هرشب، بخشی‌اش را مجازی کردند و آن‌هایی که تاب‌شان کمتر بودند، چند شب شال و کلاه کردند رفتند کهف‌الشهدا تا برای رفیق‌شان روضه بخوانند و شفایش را بخواهند. دمشان گرم خوب رفیق‌هایی بودند. مرام گذاشتند و رفیق‌شان را از کسی می‌خواستند که همه هر چه داریم ازاوست. راستش هر‌وقت می‌خواستم بروم آن گروه را ببینم دست و دلم می‌لرزید و منتظر آن خبر هولناک بودم. روز گذشته وسط جلسه‌ای آن را دیدم و فروریختم. من چرا؟ نمی‌دانم. واقعا دنبال دلیلش هستم که چرا از شنیدن خبر فوتش بغض دارم. حتی روز گذشته که مسیرم افتاد سمت روزنامه جام‌جم باز هم دل نداشتم بروم آنجا. می‌دانستم حال‌شان خراب‌تر از این حرف‌هاست و حال من هم خراب است. داشتم فکر می‌کردم چه خوب که وقت مردن همه بگویند امام حسینی بود و برایش روضه‌خوانی کنند، روضه بخوانند تا ارباب دست‌مان را بگیرد. صفحات مجازی را می‌چرخیدم همه‌اش همین بود که امام حسینی بود و دلش بی‌تاب کربلا و نجف. خوشا به حالش. کاش ما هم وقتی مردیم بگویند که امام حسینی بود؛ همین ما را بس است. تمام!

حجت‌الاسلام رئیسی: اعتراض را باید شنید اما اغتشاش، خط‌قرمز ماست

فتنه علیه عدالت

اعلام حکم اعدام سه نفر از اغتشاشگران غائله آبان 98 از سوی سخنگوی قوه قضاییه، موجب شد تا طیف وسیعی از نیروهای اپوزیسیون، برانداز و ضدانقلاب، یک‌جا جمع شده و هم‌صدا با یکدیگر، جیغ به‌اصطلاح عدالت‌خواهی و دفاع از حقوق مظلوم سر بدهند. در این میان، حضور فعال نیروهای اصلاح‌‌‌طلب در شیوع هشتگ «اعدام نکنید» و همراهی آنها با خواست نیروهای برانداز، جالب توجه به نظر می‌رسید.

گزارش «صبح‌نو» درباره «طرح تأمین کالاهای اساسی» مجلس را بخوانید

تلاش برای ایجاد عدالت در توزیع کالاهای معیشتی

همه ما می‌دانیم که این روزها سهم دهک‌های پایین از کالاهای اساسی ناچیز است و قدرت خرید مردم نصف شده است. به همین خاطر روز یکشنبه در صحن علنی مجلس، نمایندگان مجلس، یک فوریت «طرح تامین کالاهای اساسی» را تصویب کردند. دراین طرح قرار است به دهک‌های پایین جامعه و افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی کارت خرید کالا تعلق گیرد. البته این طرح در مجلس موافقان و مخالفان زیادی داشت اما در نهایت به تصویب رسید.

عواقب سنگین آتش‌سوزی «بونهام ریچارد» بر ناوگان دریایی آمریکا

نابود شدن قبل از جنگیدن

الکاظمی در سفر آینده به عربستان با کدام پادشاه سعودی دیدار می‌کند؟

ملک‌سلمان یا بن‌سلمان

هر چند سفر «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق به ریاض به وقت دیگری پس از کسب سلامتی پادشاه سعودی موکول شد و او در بیمارستان بستری شده است اما رفتارها و کنش‌‌‌های ولیعهد عربستان «محمد بن‌سلمان» که سال‌هاست آن را در داخل و خارج دنبال می‌‌کند، نشان می‌‌دهد که او در اندیشه تکیه زدن به صندلی پادشاهی است و این احتمال می‌‌رود که الکاظمی، نخستین مقام دولتی در خاورمیانه باشد که در روزها یا هفته‌‌‌های آتی با پادشاه خام و بی‌تجربه آل‌سعود(محمد بن‌سلمان) دیدار می‌‌کند؛ موضوعی که با رصد رویدادهای داخلی عربستان‌سعودی دور از ذهن نیست. شاید هم طرحی راهبردی یا دامی است که از سوی کاخ سلطنتی عربستان برنامه‌ریزی شده است!

شماره‌های پیشین