sobhe-no.ir
977
یکشنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۹
1
آمار رییس‌جمهور درباره تعداد مبتلایان کرونا در کشور و احتمال ابتلای 35‌میلیون نفر دیگر خبرساز شد

25‌میلیون ایرانی کرونا گرفته‌اند

دیروز روز ارقام شگفت‌انگیز کرونا بود. ساعاتی بعد از آنکه سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد رکورد قبلی شمار ابتلای روزانه این بیماری با 230‌هزار و 370‌مبتلا شکسته شد و به رقم 237‌هزار و 743‌مورد رسیده است، رییس‌جمهور ایران نیز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد تخمین زده می‌شود 25‌میلیون ایرانی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و 30 تا 35‌میلیون نفر دیگر در معرض ابتلا هستند.

«صبح‌نو» از نامه‌نگاری رییس‌جمهوری و وزیر مستعفی مسکن درباره اختلافات در حوزه مسکن گزارش می‌دهد

عقب نشینی روحانی مقابل آخوندی

گزارش عارف چراغی / بازار مسکن طی ۷‌سال گذشته فراز و فرودهای زیادی را پشت سر گذاشته است. از رکود تورمی سال‌های ابتدایی دولت یازدهم که ناشی از سیاست‌های انقباضی بود تا رشد شدید قیمت در سال‌۹۷ و تکرار این رشد شدید در ماه‌های ابتدایی امسال؛ موضوعاتی هستند که باعث شد روحانی به ناکارآمدی دولت خود طی سال‌های گذشته اعتراف کند. البته آخوندی نیز سکوت نکرد و در نامه‌ای گلایه‌آمیز به رییس‌جمهوری از او درخواست کرد در روزهایی که مردم بی‌پناهند و احساس بی‌دولتی می‌کنند، حرفی نزند که بر پیکره نیمه‌جان دولت چماق شود!

وکیل الدوله های دیروز، منتقدان امروز مجلس یازدهم شده‌اند

سلفی بگیران علیه تحول اقتصاد

جبهه معارضین القا کند، امروز با تضعیف جایگاهش زیر پرچم سعودی رفته است

از مجاهدین خلق تا منافقین ضدخلق

همایش سالانه ویلپنت یا همان به اصطلاح گردهمایی مقاومت ایران، امسال به‌دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی در آلبانی، محل استقرار اعضای سالخورده سازمان منافقین، برگزار شد؛ همایشی که توسط رسانه سعودی اینترنشنال به صورت زنده پخش شد که موجی از اعتراضات را در فضای مجازی علیه این شبکه سعودی برانگیخت.

سرمقاله

انفعال هفت میلیارد دلاری

گزارش میدانی «صبح‌نو» از مردمی که 200 روز بعد از شهادت هنوز داغدار حاج‌قاسم هستند

بزرگ بود و از اهالی امروز

گزارش زهرا اردشیری / فردا 200 روز می شود که سردار حاج قاسم سلیمانی به شهادت رسیده است؛ سرداری که جهاد 40 ساله کرد و در راه این جهاد، بر سختی‌ها و مصائب صبر کرد و خداوند نیز به پاس جهادهای او، آنچنان بر این شهید مهر ورزید که جهانیان از مقام عزیز بودن حاج قاسم بعد از شهادتش در حیرت فرو رفتند. در این 200 روز مردم همچنان نام و یاد او را زنده نگه داشته‌اند و با تصاویر شهید سلیمانی سر در مغازه‌ها و خانه‌هایشان و هشتگ‌های مجازی این پیام را می‌دهند که به یاد سردار شهیدشان هستند و حاج قاسم هنوز برای آنها زنده است.

کمتر از یک هفته پس از رونمایی از بسته اقتصاد مردمی از سوی رییس مجلس، رویکرد اصلی دولت در قبال این بسته روشن نیست،احمد توکلی : طرح اقتصاد مردمی قالیباف با مشورت افراد صاحب نظر و با انگیزه آماده شده است

سیاست غیرشفاف پاستور

بسته اقتصاد مردمی که اخیراً از سوی دکتر محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی مطرح شده، واکنش‌های مثبت بسیاری را به همراه داشت و تعداد زیادی از کارشناسان سیاسی و اقتصادی چنین طرحی را زمینه تحولی مثبت در حوزه اقتصادی کشور دانستند. با این حال، هنوز موضع رسمی مشخصی از سوی دولت تدبیر نسبت به این بسته، ابراز نشده است. نداشتن موضع شفاف از سوی دولت، برخی تحلیلگران را به زاویه‌گیری پاستور با بهارستان سوق داده است.

29‌تیرماه سال‌67، ایران بعد از یک سال قطعنامه‌598 را پذیرفت

راز جام زهر

در صحنه‌ای از فیلم «ماجرای نیمروز_رد خون» هنگامی که خبر پذیرش قطعنامه‌598 از سوی امام خمینی؟ره؟ اعلام می‌شود شوکی به جامعه وارد می‌شود. بسیاری از رزمندگان در جبهه و پشت جبهه از این تصمیم شوکه شدند و دست‌های پشت پرده را دلیل پذیرش قطعنامه از سوی امام دانستند. قطعنامه‌۵۹۸ شورای امنیت یکی از قطعنامه‌های شورای امنیت است که در ٢٧‌تیر‌۱۳۶۶، برای پایان دادن به جنگ عراق علیه ایران صادر شد. عراق بلافاصله این قطعنامه را پذیرفت اما ایران دو روز قبل از ۲۷‌تیر‌۱۳۶۷ آن را پذیرفت و امام خمینی؟ره؟ هم در ۲۹‌تیر‌۱۳۶۷ در پیام خودشان که به جام زهر معروف شد، پیامی درباره آن صادر کردند.

آشنایی با فعالان فضای مجازی قرقیزستان فعالان رسانه‌ای قرقیزستان در فضای مجازی حضور پررنگی دارند و برخی از آن‌ها توانسته‌اند دکمه‌های پخش طلایی و نقره‌ای یوتیوب را دریافت کنند. به گزارش فارس، پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی

مصونیت‌بخشی به اقدامی ننگین

گزارش فاطمه ترکاشوند / گوگل، فلسطین را از نقشه‌اش حذف کرد. این خبری است که در سال‌های اخیر چندین بار در رسانه‌های جمعی جنجالی می‌شود. در روزهای اخیر هم خبری مبنی بر حذف فلسطین از نقشه گوگل و اپل، دو غول اینترنتی جهان منتشر شده اما ماجرا واقعا چیست؟

یادداشت

صورت‌وضعیت کشور

دکتر علی دارابی

یادداشت

سحر، کرشمه‌ صبحم بشارتی خوش داد!

مهدی فضائلی

همزمانی بحران کرونا با اعتراضات خیابانی و آتش‌سوزی‌های سریالی در ایالات متحده، شرایط بی‌سابقه‌ای را برای این کشور رقم زده است

تابستان داغ آمریکا

گزارش روح الله فرقانی / در حالی آمریکا گرفتار انفجارهای سریالی در نقاط استراتژیک خود شده است که پیش از این با بحران کرونا و اعتراضات خیابانی مردم که وارد دهه ششم خود شده،‌ دست و پنجه نرم می‌‌كرد. در چنین شرایطی صندوق بین‌المللی پول نیز از سیر نزولی رشد اقتصادی در این کشور در سال 2020 خبر داده است.

شماره‌های پیشین