sobhe-no.ir
974
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹
8
خبر

مرحله دوم پویش ایران همدل آغاز شد

«صبح‌نو» درباره پررونق‌ترین بازار سرمایه‌گذاری سال‌99 و راه فعالیت در آن گزارش می‌دهد

بورس؛ آخرین امید مردم برای حفظ سرمایه

گزارش عارف چراغی / این روزها بسیاری از کسب‌وکارها و بازارهای سودده در کشور رنگ‌و‌بوی کرونا را به خود گرفته‌اند. بعضی از آن‌ها روند ناامیدکننده‌ای را از شروع سال جدید تجربه می‌کنند و برخی هم مانند بازار سرمایه هر روز در حال جابه‌جا کردن رکوردهای جدیدی هستند. در عین حال به‌دلیل بازدهی خوب بازار بورس نسبت به بقیه بازارها، افراد زیادی تمایل پیدا کرده‌اند در این بازار حضور پیدا کرده و سرمایه‌ مازادشان را در بورس سرمایه‌گذاری کنند. البته برخی از افرادی که مدت‌هاست در این حوزه فعالند به اشخاص عادی توصیه می‌کنند وارد بورس نشوند. بسیاری هستند که افراد تازه‌کار را از ورود به بورس منع می‌کنند و دلیل این‌ کار را پرریسک بودن این بازار و امکان مسدود‌شدن سرمایه برای مدت طولانی می‌دانند، این در حالی است که همه افراد می‌توانند با کسب دانش و آموزش‌های لازم و تجربیات کافی، مانند افراد حرفه‌ای در بورس سرمایه‌گذاری‌ پر سودی داشته باشند.

صبح نو

خبر

مرحله دوم پویش ایران همدل آغاز شد

مرحله دوم پویش ایران همدل آغاز شد
پیرو بیانات رهبرمعظم انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مبنی بر «نهضت تعاون و احسان» و تداوم رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه در کشور، دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، دیروز دوشنبه 23‌تیر‌ماه، میزبان دستگاه‌های مختلف کشور بود.
در این جلسه که به منظور طراحی، مشورت، هماهنگی و برگزاری مرحله دوم پویش ایران همدل برگزار شد نمایندگانی از سازمان بسیج مستضعفین، کمیته امداد امام خمینی؟ره؟، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام؟ره؟، بنیاد مستضعفان، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، سازمان بهزیستی، بنیاد مادر مهربان، جمعیت امام رضایی‌ها و... حضور داشتند. نمایندگان این دستگاه‌ها ضمن بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پیشنهاداتی برای برگزاری هر چه موفق‌تر این پویش ارائه دادند. مرحله دوم پویش ایران همدل فعالیت خود را از چند روز آینده آغاز خواهد کرد.
مرحله اول پویش ایران همدل با مشارکت بیش از دو میلیون نفری مردم ایران و جلب مبلغ ۱۵۱میلیارد تومان از سوی کمیته امداد امام خمینی؟ره؟ بزرگ‌ترین کمپین مردمی پس از انقلاب شناخته شد.
 
تداوم رگبارهای تابستانی در برخی استان‌های کشور
مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم بارش‌های تابستانی در برخی استان‌های کشور خبر داد و گفت: این شرایط تا پایان هفته ادامه دارد. آقای صادق ضیاییان همچنین افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی طی دو روز آینده در مناطق از آذربایجان شرقی‌، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، شمال همدان، شمال مرکزی، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. وی ادامه داد: طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۲۵ و۲۶ تیر) در بخش‌هایی از شمال غرب، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی بارش پراکنده باران همراه با رعد و برق و وزش باد دور از انتظار نیست.
 
توضیح درباره اعزام به خدمت مشمولان کرونایی
رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح درباره اعزام به خدمت مشمولان مبتلا به کرونا توضیح داد. امیر غلامرضا رحیمی‌پور درباره آن دسته از مشمولانی که در موعد اعزام به کرونا مبتلا شده یا در روند غربالگری‌ها مشکوک به کرونا تشخیص داده شوند، اظهار کرد: اگر حین اعزام مشمولی مبتلا به کرونا بوده یا دارای علائم مشکوک به کرونا باشد، این فرد به خدمت اعزام نشده و تاریخ اعزام جدیدش از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام خواهد شد. چنین افرادی مشمول غیبت نمی‌شوند؛ البته اگر از قبل غیبت داشته باشند موضوع جداست، اما اینطور نیست که کسی که غیبت نداشته و به سبب ابتلا به کرونا تاریخ اعزامش تغییر کرده، مشمول غیبت شود. رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح همچنین درباره سربازانی که در موعد اعزام به یگان خدمتی خود مراجعه نکرده و ابتلا به کرونا را دلیل عدم حضور خود اعلام کنند نیز گفت: به طورکلی هر فردی که در موعد مقرر برای اعزام اقدام نکند باید در این مورد توضیح دهد. حالا ممکن است فرد تصادف کرده یا والدینش به بیماری صعب‌العلاج مبتلا شوند یا در مورد کرونا هم اگر فردی ادعا کند که به این بیماری مبتلا شده، طبیعتا مدارک پزشکی‌اش بررسی شده و از سوی بهداری نیروهای مسلح نیز مورد معاینه بالینی قرار خواهد گرفت.
 
انجام مذاکره با دولت برای اعطای صنایع دستی 
به 5/2 میلیون کارمند
مدیرکل حمایت از تولید صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی با اشاره به کاهش فروش صنایع دستی به دلیل شرایط ناشی از کرونا گفت: در حال انجام مذاکره و نامه‌نگاری با دولت هستیم تا بخشی از کمک‌های رفاهی به کارمندان برای خرید صنایع دستی اختصاص یابد. آقای فرهاد فلاح با اشاره به اینکه وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی تمهیداتی را برای حمایت از فعالان حوزه صنایع دستی در نظر گرفته است،‌ گفت: در حال انجام مذاکره و نامه‌نگاری با دولت هستیم تا بخشی از کمک‌های رفاهی به کارمندان به‌منظور خرید صنایع‌دستی اختصاص یابد. به گفته مدیرکل حمایت از تولید صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، این رویکرد سبب می‌شود که تحولی در خرید صنایع دستی در بازار ایجاد شود و هدیه و کمک به کارمندان گاهی به صورت ارائه صنایع دستی باشد. فلاح گفت: ‌این موضوع باید در هیأت دولت تصویب و بودجه آن از طریق سازمان برنامه و بودجه پیش‌بینی شود.
وی با اشاره به اینکه می‌توان برای 2.5 میلیون کارمند، اعطای صنایع دستی را در نظر گرفت، گفت: سبد معیشتی مردم در حال حاضر به دلیل کرونا تغییر کرده و بخشی از هزینه‌های افراد صرف خرید الکل، ژل دست و مواد ضدعفونی می‌شود و قطعا این مسأله سبب شده در سبد خرید خبری از خرید صنایع دستی نباشد.

captcha
شماره‌های پیشین