sobhe-no.ir
974
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹
1
پس از بیانات اخیر رهبر انقلاب رویکرد مجلس نسبت به دولت مطالبه‌گری همراه با عقلانیت خواهد بود

مجلس یازدهم، مجلس دهم نیست

توصیه‌های حکیمانه رهبر انقلاب مبنی بر لزوم تعامل منطقی مجلس با دولت، یکی از فرازهای مهم سخنان ایشان در ارتباط تصویری اخیر ایشان با نمایندگان مجلس یازدهم بود. این فرمایشات از سوی برخی رسانه‌های فرصت‌طلب، به نکوهش مجلس تعبیر و تفسیر شد. این در حالی است که رییس و قاطبه نمایندگان مجلس یازدهم، پیش از این نیز بارها روی تعامل با دولت برای حل مشکلات مردم و لزوم دوری از تقابل‌های هزینه‌زا، صحه گذاشته بودند. بی‌‍‌شک، نکات بیان‌شده توسط رهبر انقلاب، روند پیشین مجلس در همکاری برادرانه و مصلحانه با دولت را دوچندان، پررنگ خواهد کرد.

واکنش دولتی ها یک روز پس از رونمایی از بسته اقتصادی مجلس

بهانه‌های دولت در برابر طرح‌های نوی مجلس

مدارک ترور شهید سلیمانی تقدیم قوه‌قضاییه شده است

با اینکه حزب کارگزاران سازندگی روی ریاست بهزاد نبوی بر شورای‌عالی اصلاحات تاکید دارد، اصلاح‌طلبان رادیکال از در ناسازگاری درآمده‌اند

جدال عمل‌گرایان و ناب‌گرایان بر سر «چریک پیر»

بعد از استعفای محمدرضا عارف از ریاست شورای‌عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان، حالا بحث بر سر اینکه ردای ریاست این شورا، برازنده تن چه کسی است، در میان محافل اصلاح‌طلبی داغ شده است. در این‌باره، گزینه‌های متنوع و متکثری از منظر رویکرد تعاملی با ساختار حاکمیت مطرح هستند؛ از تعامل‌جویان عمل‌گرا تا تحریم‌طلبان رادیکال. 11 ماه مانده تا انتخابات، کدام طیف قابلیت تفوق بر دیگری را خواهد یافت؟

سرمقاله

فرماندهی دولت و نقش مجلس

حادثه کشتی جنگی «یو‌اس‌اس بونهام ریچارد» می‌تواند به چالشی جدید برای «ترامپ» تبدیل شود

ناو آمریکایی همچنان می‌سوزد

هرچند که دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا یک روز قبل از حادثه در کشتی جنگی «یواس‌اس بونهام ریچارد» تهدید کرده بود به‌زودی «در رابطه با ونزوئلا یک اتفاق حادث خواهد شد» اما او ابتدا شاهد یک اتفاق در آمریکا بود، آن‌هم در سواحل سن‌دیگو.

موشک‌های بالستیک و پهپادی یمن، بار دیگر تاسیسات نفتی و نظامی سعودی را هدف قرار داد

خروش مقاومت در عربستان

نیروهای مردمی و مقاومت یمن دیروز دوشنبه با شلیک موشک‌های بالستیک و پهپادی بار دیگر تاسیسات حیاتی و نظامی عربستان سعودی را آماج هدف قرار دادند تا ضمن به نمایش گذاشتن اقتدار آفندی خود، سیلی سختی به تجاوزهای آشکار آل‌سعود در یمن زده باشند. این حملات در حالی از سوی نیروهای یمنی به عربستان سعودی شکل گرفت که روز یکشنبه ائتلاف سعودی درعملیاتی هوایی ده‌ها یمنی را به خاک و خون کشیده بودند.

نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقات صدا‌و‌سیما اعلام شد

شبکه سه، پربیننده‌ترین شبکه تلویزیون

خبر

مرحله دوم پویش ایران همدل آغاز شد

«صبح‌نو» درباره پررونق‌ترین بازار سرمایه‌گذاری سال‌99 و راه فعالیت در آن گزارش می‌دهد

بورس؛ آخرین امید مردم برای حفظ سرمایه

گزارش عارف چراغی / این روزها بسیاری از کسب‌وکارها و بازارهای سودده در کشور رنگ‌و‌بوی کرونا را به خود گرفته‌اند. بعضی از آن‌ها روند ناامیدکننده‌ای را از شروع سال جدید تجربه می‌کنند و برخی هم مانند بازار سرمایه هر روز در حال جابه‌جا کردن رکوردهای جدیدی هستند. در عین حال به‌دلیل بازدهی خوب بازار بورس نسبت به بقیه بازارها، افراد زیادی تمایل پیدا کرده‌اند در این بازار حضور پیدا کرده و سرمایه‌ مازادشان را در بورس سرمایه‌گذاری کنند. البته برخی از افرادی که مدت‌هاست در این حوزه فعالند به اشخاص عادی توصیه می‌کنند وارد بورس نشوند. بسیاری هستند که افراد تازه‌کار را از ورود به بورس منع می‌کنند و دلیل این‌ کار را پرریسک بودن این بازار و امکان مسدود‌شدن سرمایه برای مدت طولانی می‌دانند، این در حالی است که همه افراد می‌توانند با کسب دانش و آموزش‌های لازم و تجربیات کافی، مانند افراد حرفه‌ای در بورس سرمایه‌گذاری‌ پر سودی داشته باشند.

توییتر به یک هوش مصنوعی مرتبط با سازمان سیا اجازه داده تا اطلاعات تظاهرات‌کنندگان ضدتبعیض نژادی را تسلیم پلیس کند

جاسوسی دولت آمریکا از ملت آمریکا

گزارش فاطمه ترکاشوند / پایگاهی که داده‌های توییتر را به‌طور همزمان در مدت تظاهرات علیه نژادپرستی در آمریکاتحلیل می‌کند، به اطلاعات‌ریزی در رابطه با قانون خشونت علیه پلیس دست یافته که نشان می‌دهد برخلاف قول توییتر، این شبکه، اطلاعات کاربران تظاهرات‌کننده را به آژانس‌های اطلاعاتی تسلیم می‌کند. حالا بحث جاسوسی توییتر از اطلاعات کاربران به نفع پلیس آمریکا بالا گرفته و اعتماد بسیاری از کاربران را خدشه‌دار کرده است. پیج «ACLU of Minnesota» در توییتر که پایگاه اطلاع‌رسانی غیرانتفاعی برای تظاهرات‌کنندگان است، این موضوع را بازتاب داده.

شماره‌های پیشین