sobhe-no.ir
972
یکشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹
13
خبر

در کشور ما فیلسوفان اجتماعی جهت‌دهنده و تعیین‌کننده مسائل نیستند

مشکل مبنایی ما در علوم انسانی چیست

عباس شاکری، عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی در یادداشتی با عنوان تأملی بر روش‌شناسی در اقتصاد در ایران به این موضوع پرداخته است که مشکل مبنایی ما در علوم انسانی چیست؟

صبح نو

خبر

میراث مکتوب شیعه، حاصل پرسش‌ها
 و پاسخ‌هاست
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: میراث مکتوب شیعه که بر آن افتخار می‌کنیم، محصول پرسش و پاسخ‌هایی است که مخاطبین از ائمه معصومین ؟عهم؟ داشته‌اند.
حجت‌الاسلام روستاآزاد در نشست هم‌اندیشی گروه نرم‌افزاری «مسأله‌گو» اظهار داشت: پاسخگویی به سؤالات، بهترین روش از روش‌های تبلیغی است، هر چند که متبادر از تبلیغ، بحث سخنرانی و منبر باشد و بحث پاسخگویی به سؤالات مخاطب، اعم از جلسه حضوری یا دیگر راه‌های ارتباطی، از جمله استفاده از نرم‌افزار است.وی به ویژگی مهم این نرم‌افزار پرداخت و گفت: از ویژگی‌های مهم نرم‌افزار مذکور، تسهیل و روان‌سازی مسائل شرعی و همچنین، در دسترس بودن آن نسبت به رساله توضیح‌المسائل است.معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تصریح کرد: میراث مکتوب شیعه که بر آن افتخار می‌کنیم، محصول همین پرسش و پاسخ‌هایی است که مخاطبین از ائمه معصومین ؟عهم؟ داشته‌اند؛ گواه این مطلب، همین فرازهایی از احادیث هستند که در کتب معتبر شیعه با عناوینی همچون؛ «سُئِلَ عَنِ الصادِق"، "سَئَلتُ اباعَبدِالله» و… آمده است.وی به اهمیت برگزاری جلسات پرسش و پاسخ به صورت مجازی در ایام شیوع کرونا اشاره کرد و افزود: باتوجه به ایام شیوع کرونا در کشور و عدم ارتباط مستقیم مخاطب و مبلغ، اهمیت نرم‌افزارهای پاسخ به مسائل شرعی بیشتر مشخص می‌شود و مخاطب به راحتی می‌تواند به پاسخ سؤالات شرعی و اعتقادی خود دست یابد.

کتاب بین‌المللی سازی آموزش عالی 
نقد و بررسی می‌شود
کتاب بین‌المللی سازی آموزش عالی؛ استراتژی‌ها، راهبردها و تکنیک‌ها در توسعه ارتباطات علمی نوشته عباس قنبری باغستان، نقد و بررسی می‌شود.
به همت پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی در ادامه مجموعه نشست‌های علم و جامعه، نشست نقد و بررسی نقد و بررسی کتاب بین‌المللی‌سازی
 آموزش عالی؛ استراتژی‌ها، راهبردها و تکنیک‌ها در توسعه ارتباطات علمی برگزار می‌شود.در این نشست علاوه بر مؤلف اثر( عباس قنبری باغستان)، هادی خانیکی، علی خورسندی و فیروزه اصغری هم حضور دارند.نشست نقد و بررسی کتاب بین‌المللی‌سازی آموزش عالی؛ استراتژی‌ها، راهبردها و تکنیک‌ها در توسعه ارتباطات علمی روز دوشنبه ۲۳‌تیر‌ماه ساعت‌۱۵ تا ۱۷ در پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی برگزار می‌شود.این نشست به صورت مجازی- حضوری برگزار می‌شود.علاقه‌مندان به حضور مجازی در این نشست می‌توانند به آدرس
 www.instagram.com/iscs.ac.ir۶ مراجعه کنند. همچنین این برنامه به صورت زنده از سایت پژوهشکده به آدرس www.iscs.ac.ir پخش می‌شود.

خاطرات خودنوشت یک جهادگر 
در «من هیچ کاره بودم» منتشر شد
«من هیچ کاره بودم»؛ خاطرات حاج حسن روحانی نژاد، جهادگر و خیّر خستگی‌ناپذیر تبریزی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد. این کتاب قصه خودنوشت مردی ۸۰‌ساله است که در زندگی‌اش هر لحظه که خواسته بایستد و نفسی تازه کند، چشمش به کمبودها و رنج‌های دیگران افتاده و همین او را به ادامه دویدن واداشته است. کسی که برای ساختن دنیای بهتر، منتظر هیچ دولت و ارگانی نمانده و با دست خالی معجزه کرده و پیش رفته. معلولان را سر و سامان داده، صدها مدرسه ساخته، مسجدهای زیادی را بناکرده یا بهبود داده، نمازخانه و ورزشگاه و خانه برای محرومان ساخته و بیش‌تر از همه این‌ها «دل» ها را آباد کرده و هر وقت که کسی از او تشکر کرده، بالا را نگاه کرده و از ته قلبش گفته: به خدا که «من هیچ کاره بودم!». کتاب «من هیچ کاره بودم»، خاطرات خود نوشت حاج حسن روحانی‌نژاد، جهادگر و خیّر خستگی‌ناپذیر تبریزی در قطع رقعی و ۴۱۸‌صفحه توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

ترجمه خاطرات شهید مدافع حرم در ترکیه و لبنان
کتاب «پاییز پنجاه سالگی» خاطرات سردار شهید مدافع حرم محمد جمالی توسط انتشارات فتا ترکیه به زبان ترکی استانبولی ترجمه و منتشر شد.
این کتاب که بهمن‌ماه‌۹۸ به قلم فاطمه بهبودی و با روایتگری مریم جمالی همسر شهید، توسط انتشارات خط مقدم منتشر شد، با اقبال خوانندگان در مدت کوتاهی به چاپ سوم رسیده بود.سردار شهید محمد جمالی از همرزمان دوران دفاع مقدس سردار سلیمانی بود که ۱۲‌آبان‌۹۲ در سن ۵۰‌سالگی در حومه دمشق به شهادت رسید.
 حاج قاسم به‌دلیل علاقه وافری که به شهید جمالی داشت، قول داده بود در مراسم رونمایی کتاب شرکت کند، اما قسمت اینطور رقم خورد که کتاب کمتر از چهل روز پس از شهادت سپهبد سلیمانی آماده رونمایی و انتشار شود.پس از انتشار کتاب «پاییز پنجاه سالگی» به زبان ترکی استانبولی، نشر نون بیروت نیز ترجمه این اثر به زبان عربی را به اتمام رسانده و به‌زودی شاهد ترجمه پاییز پنجاه سالگی به زبان آذری خواهیم بود.
 
 

captcha
شماره‌های پیشین