sobhe-no.ir
970
چهارشنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۹
1
کارگزاران سازندگی برای کاهش انتقادات اصلاح‌طلبان نسبت به خود مشغول حمله به رقیب شده است

صدای پای لیبرالیسم نقاب‌دار

اصلاح‌طلبان برای فرار از اختلافات عمیق درون‌جبهه‌ای خود، مجلس را آماج حملات خود قرار داده و با برچسب رادیکالیسم روی پیشانی نمایندگان، به نقطه کانونی هم‌آوایی رسیده‌اند. این هم‌آوایی البته ظاهر قضیه است. چپ و راست جبهه اصلاحات، این روزها بیش از هر زمان دیگری، ‌‌طلب هماوردی با یکدیگر را دارند. به نظر می‌رسد هیچ مستمسک بیرونی، نتواند عارضهِ تکثرِ متزایدِ اصلاحات را درمان کند.

آکادمی اسکار تحت فشار اعتراض‌های ضدنژادی، اعضای زن و غیرسفیدپوستش را افزایش داده است

صدای آمریکا علیه سینمای آمریکا

اوایل این هفته نام 819‌عضو جدید آکادمی اسکار اعلام شد که در میان آن‌ها نام چهار سینماگر ایرانی هم به چشم می‌خورد. بدین ترتیب نرگس آبیار مشهورترین آن‌ها و ستار اورکی، آهنگساز برجسته کشورمان هم در این فهرست قرار گرفتند اما حرف‌وحدیث‌ها پیرامون این خبر از همه طرف بالا گرفت. از یک سو، شرایط عضویت در آکادمی اسکار که شامل پرداخت حق عضویت سالانه هم می‌شود، پیکان انتقادات را به سمت اعضای ایرانی هدف گرفته و از سوی دیگر هواداران ارگان سینمای ایالات متحده آمریکا، از حضور یک فیلمساز ایرانی که او را «نزدیک به حکومت» خوانده‌اند، خشمگین هستند.

رکورد 200 فوتی ناشی از کرونا در یک روز شکسته شد،دولت تدابیر جدید اتخاذ کند، مردم هشدارها را جدی بگیرند

آژیر قرمز

ویروسی كه باید همچنان جدی گرفته شود

طغیان جهانی کرونا

طبق آخرین داده‌ها بیش از 11 میلیون و 770 هزار نفر در دنیا به ویروس كرونا مبتلا شده و قریب به 541 هزار نفر در اثر عوارض ناشی از آن جان خود را از دست داده‌اند. این ویروس در كشور ما هم دیروز ركوردزنی كرد و قربانیان خود را در یك روز به 200 نفر رساند. پیش‌بینی‌های قبلی كه گویای خاموشی این بیماری در تابستان بود عملا نقش بر آب شد و حالا در بسیاری از كشورها كرونا دوباره درحال جان ‌گرفتن است. فاصله زیاد و در دسترس نبودن به دارو یا واكسن علیه این بیماری موجب شده همچنان بحث خودمراقبتی و رعایت فاصله اجتماعی در دستور باشد و لازم است همه افراد جامعه در این زمینه همكاری كنند تا بتوان از این مرحله سخت و حساس در مبارزه با بیماری عبور كرد.

ایران با رصد دقیق تحولات، واکنش مناسب به هجمه‌آفرینی‌های جبهه خصم را حق مسلم خود می‌داند

راهبرد سری ایران

تلاش آمریکا برای تمدید تحریم‌‌‌های تسلیحاتی، همکاری سه کشور اروپایی عضو برجام با رژیم اسرائیل برای صدور قطعنامه ضدایرانی شورای حکام آژانس و اقدام مشکوک حمله به نطنز، همگی پازل‌هایی هستند که برخی کارشناسان از آنها به عنوان تلاش برای برهم‌زدن کنترل ایران و واداشتن آن به بروز رفتار غیرعقلانی هزینه‌زا یاد می‌کنند. به نظر می‌رسد آمریکا با کمک اهرم‌‌‌های منطقه‌‌ای خود تلاش دارد تنش را مستقیما وارد خاک ایران کند.

سرمقاله

تخریب گران سیاست

«صبح‌نو» از بازدهی 240 درصدی بورس در سه ماه اخیر گزارش می‌دهد

بورس روی بورس می‌ماند؟

سهامداران بازار سرمایه در ماه‌‌‌های گذشته با بازاری تقریبا یکدست سبزپوش مواجه بودند؛ بازاری که شاخص کل بعد از شکست مقاومت یک میلیون و 50 هزار واحدی خیال سهامداران را راحت کرد و جز اصلاحات جزئی باز هم روند صعودی خود را در پیش گرفت.

گزارشگر ویژه سازمان ملل:

ترور سردار سلیمانی نقض قوانین بین‌الملل بود

سندی تاریخی از موافقت آیت‌الله خوئی با تشکیل «نظام جمهوری اسلامی» بعد از چهار دهه منتشر شد

مبلغی: آیت‌الله خوئی هیچ‌گاه مخالف انقلاب نبود

گفت‌وگو مصطفی وثوق‌کیا / روز گذشته مرکز اسناد نجف اشرف، متن نامه‌ای از آیت‌الله سید ابوالقاسم خوئی را منتشر کرد که ایشان در این نامه نظر خود را در مورد تشکیل نظام جمهوری اسلامی بدون هیچ اضافه‌ای و مراعات مذهب اثنی‌عشری اعلام می‌کند.

یادداشت

چرا «نطنز» اولویت آژانس‌های خبری دنیا شد؟

دکتر حسین رویوران

حرف‌هایی درباره مردانگی، جنگ و احمد متوسلیان

ایستاده در میانه میدان

یادداشت محمدحسین بدری روزنامه‌نگار / مباحث چند روز اخیر درباره شهادت یا بازگشت پیکر حاج احمد متوسلیان در روزهای گذشته فضای کشور را فراگرفته است و هرکس به فراخور درباره آن اظهارنظر می‌کند. در این مطلب به روایتی از احمدمتوسلیان پرداخته شده است.

شماره‌های پیشین