sobhe-no.ir
968
دوشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۹
1
200نماینده مجلس خواستار توضیح رییس جمهوری درباره دلایل آشفتگی اقتصاد کشور شدند

سوال بهارستان از پاستور

سوال از رییس‌جمهوری و وزرا یکی از وظایف نمایندگان مجلس است که هدف آن، قرار‌گرفتن در جریان اجراییات کشور و مطالبه برای بهبود امور است. بر همین اساس، مدت‌ها بود که طرح سوال نمایندگان مجلس از حسن روحانی، از بهارستان به گوش می‌رسید. روز گذشته این طرح با بیش از 200 امضا تقدیم هیات‌رییسه شد؛ اقدامی که البته برخی رسانه‌ها، از آن به‌عنوان رودر‌رویی مجلس با رییس‌جمهوری یاد ‌کردند.

خواننده‌هایی که به عرصه بازیگری هم قدم گذاشته‌اند تا چه حد موفق بوده‌اند؟

دکان دونبش سود و شهرت

گزارش فاطمه ترکاشوند / خبر آمده که بهنام بانی قرار است فیلم «گشت ارشاد‌3» بازی کند. در سال‌های اخیر حضور خوانندگان در فیلم‌های تلویزیونی، شبکه نمایش خانگی و فیلم‌های سینمایی افزایش چشمگیرتری داشته است. به همین بهانه سراغ خواننده‌هایی رفتیم که دست‌کم یک بار تجربه بازی داشته‌اند و این تجربه را بررسی کردیم.

رژیم صهیونیستی از طرح الحاق کرانه باختری عقب‌نشینی کرد

دفع طرح شوم با اتحاد فلسطین

گزارش روح الله فرقانی / «آغازی جدید» سرفصل نشست گروه‌های فلسطین در روزهای اخیر بود که پس از نشست مشترک میان نمایندگان جنبش‌های حماس و فتح (صالح العاروری، جبریل الرجوب) عنوان شد؛ نشستی که پس از 13 سال دوری از یکدیگر و کمرنگ‌شدن روابط، در بیانیه‌ای مشترک بر راه‌های مقابله با طرح اشغالگرانه رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی تاکید ‌کردند؛ بیانیه و نشستی که هراس و وحشت رژیم صهیونیستی را به دنبال داشت که مبادا تظاهرات گسترده یا مقاومت مسلحانه علیه رژیم اسرائیل سازماندهی شود.

رییس مجلس و نمایندگان معتقدند وزارت خارجه می تواند نقش کلیدی در بهبود توان اقتصادی و معیشتی مردم داشته باشد و باید در تبادلات تجاری فعال تر عمل کند

مطالبه از دیپلماسی

روز گذشته وزیر امور خارجه کشورمان برای ارائه گزارش به نمایندگان مجلس از آخرین وضعیت عرصه سیاست خارجی و بین‌الملل، در صحن علنی حاضر شد. هر چند برخی رسانه‌های خاص تلاش کردند حواشی این حضور را بر متن آن رجحان دهند، لیکن آنچه نباید مغفول بماند، ناظر بر انتقاد نمایندگان مجلس به رویکرد و عملکرد وزارت خارجه کشورمان طی سال‌های اخیر در بهادادن بیش از حد به جبهه غرب و چشم‌پوشی از ظرفیت‌های شرق است.

سرمقاله

دوپینگ نکنیم

عملکرد ناامیدکننده فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در اجرای پروتکل‌های بهداشتی موجب آشفتگی فوتبال کشور شده است

لیگ در تسخیر کرونا

اواسط اسفند سال گذشته همزمان با گسترش بیماری کرونا در کشور بالاخره حکم توقف مسابقات فوتبال باشگاه های کشور صادر شد؛ حکمی که البته آغازگر مباحث مختلفی در خصوص توقف کامل یا ادامه مسابقات و تعیین تکلیف بازی‌ها در فصل جاری فوتبال ایران بود. بالاخره با وجود مخالفت برخی باشگاه‌ها با از سر‌گیری رقابت‌های لیگ و با استناد به دلایل بعضا منطقی یا غیر‌منطقی، در زمانی که به نظر می‌رسید بحران شیوع کرونا کاهش یافته است،‌ مسابقات از سر گرفته شد.

گزارش «صبح‌نو» درباره معضل زباله‌های رهاشده در جنگل هیرکانی که سال‌هاست به قوت خود باقی است را بخوانید

ثبت جهانی در معرض نابودی

گزارش زهرا اردشیری / جنگل هیرکانی یکی از قدیمی‌ترین جنگل‌های جهان است که پس از سال‌ها پیگیری به ثبت جهانی رسید اما مشکلات این جنگل از چشم حامیان محیط‌زیست دور نمانده است. ریشه درختان این جنگل در حال خشکیدن است چرا که زباله‌های رهاشده در هیرکانی، آن را به مرز نابودی کشانده اما متاسفانه هیچ ‌ارگانی مسوولیت خود را در رابطه با این جنگل نمی‌پذیرد.

یادداشت

تولد رادیکالیسم نو

ناصر ایمانی

«صبح‌نو» شیوع ویروس کووید19 بین کودکان را بررسی می‌کند

قربانیان جدید ویروس مرموز

گزارش عارف چراغی / چند هفته‌ای می‌شود که مهدکودک‌ها بازگشایی شده‌اند و کمتر از دو ماه دیگر هم سال تحصیلی جدید آغاز می‌شود و کودکان به محیط‌های آموزشی برمی‌گردند، در حالی که هنوز نقش کودکان و آموزشگاه‌ها در این اپیدمی جهانی معلوم نیست. این روزها رسانه‌ها از شیوع هر چه بیشتر ویروس کرونا در بین کودکان خبر می‌دهند. کلینیک‌های تخصصی اطفال پر شده از کودکانی که با علائم مختلفی راهی آنجا شده‌اند. ویروس کرونا در این رده‌سنی با علائم مختلفی ظاهر شده که تشخیص را در روزهای ابتدایی سخت می‌کند.

معترضان آمریکایی با این شعار که «آمریکا هرگز بزرگ نبوده است»، پرچم ایالات متحده را مقابل کاخ سفید به آتش کشیدند

افول شکوه کاغذی

چهارم جولای یک جشن فدرال و غیر سیاسی در آمریکاست که یادآور تصویب اعلامیه استقلال ایالات متحده در روز ۴‌ژوئیه‌۱۷۷۶ میلادی است. حال به‌دلیل عملکرد دونالد ترامپ، رییس جمهوری، جشن استقلال این کشور به آتش‌بازی تبدیل شده است. آتشی که به پرچم این کشور هم رسید و جلوی کاخ سفید به آتش کشیده شد.

شماره‌های پیشین