sobhe-no.ir
966
شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹
1
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با «صبح‌نو» از برنامه‌های این کمیسیون برای رفع مشکلات اقتصادی ودلایل تاخیر در ارائه طرح‌ها به صحن مجلس گفت

دنبال طرح‌های نپخته نیستیم

یک ماه و یک هفته از آغاز به کار مجلس یازدهم می‌گذرد. مجلسی که در همین زمان کوتاه، فراز و نشیب‌های زیادی را به خود دیده است. از عنادورزی‌های یک جریان سیاسی خاص در کشور که بگذریم، عامه مردم، امید زیادی به این مجلس بسته‌اند. مجلسی که با شعار بهبود معیشت مردم سر کار آمده و حالا بار سنگینی به دوش دارد. در این میان، البته شائبه‌ها و شایعه‌ها درباره کارکرد نمایندگان مجلس، کم به گوش نرسیده است. آخرینش که دو- سه روزی می‌شود سر و صدا به پا کرده، طرح مالیات بر سود سهام است. طرحی که کذب بودن آن توسط تعدادی از چهره‌های درون پارلمانی، مطرح شد.

گزارش «صبح‌نو» به بهانه درگذشت سیروس گرجستانی

خداحافظی با شهریار خوش قلب

گزارش زهرا سادات مصطفوی / همه ما با آثار متفاوت سیروس گرجستانی آن هم در ماه رمضان، خاطره داریم. گرجستانی حقیقتا بازیگری خوش قلب و بی‌ادعایی بود و برخی از نقش‌آفرینی‌های او در آثار مختلف در ذهن و خاطره مردم ماندگار شده است. متاسفانه سیروس گرجستانی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون صبح روز پنج‌شنبه ۱۲‌تیرماه بر اثر سکته قلبی در بیمارستان شهید لواسانی از میان ما رفت.سیروس گرجستانی بازیگر باسابقه و قدیمی سینما و تلویزیون در سریال‌های طنز و مجموعه‌های نمایشی مختلفی به ایفای نقش پرداخته. از جمله سریال‌های مطرح این بازیگر می‌توان به همکاری‌اش با رضا عطاران در مجموعه «متهم گریخت» و همچنین ایفای نقش در سریال‌های «شهریار» و «کلاه پهلوی» اشاره کرد.

برخی افراد و مورخان، شهادت حاج‌احمد متوسلیان را تایید می‌کنند با این حال رسما این مساله تایید نشده است

رویای بازگشت

گزارش مصطفی وثوق‌کیا / 38 سال گذشت از روزی که حاج احمدمتوسلیان و چند همراهش راهی را رفتند که بازگشتی نداشت. از آن روز تقریبا اتفاقات و وقایع طوری پیش رفته است که همگان در انتظار بازگشت این عزیزان هستند اما یک نامه و چند اماره نشان می‌دهد که نباید امیدی به زنده‌بودن آنها داشت و واژه شهید را باید به‌عنوان صفت برایشان استفاده کرد؛ هر چند بیانیه وزارت خارجه ایران که روز گذشته صادر شد، تاکید دارد که «شواهد و قرائن گویای آن است که دیپلمات‌های ربوده‌شده در لبنان، به نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی تحویل داده شده و متعاقبا به سرزمین‌های اشغالی منتقل شده‌اند و اکنون در زندان‌های این رژیم نامشروع به سر می‌برند.»

با اطلاعیه شورای عالی امنیت ملی، احتمالات درباره وجود دست های بیرونی در وقوع حادثه نطنز تقویت شده است. در صورت اثبات چنین موضوعی، واكنش ایران سخت و قاطع خواهد بود

نیمه پنهان نطنز

سرمقاله

ژنرال‌ها، مسوولیت‌پذیر باشید

حسین اکبری، رییس مرکز مطالعات مجمع جهانی بیداری اسلامی در گفت‌وگو با «صبح‌نو» وضعیت حضور منطقه‌ای‌ایران را تشریح کرد

جبهه مقاومت بعد از سردار سلیمانی

گفت‌وگو روح الله فرقانی / آمریکایی‌ها گمان می‌کردند با ترور سردار سلیمانی می‌توانند خللی جدی در حرکت محور مقاومت ایجاد کنند؛ آنها گمان می‌کردند با حذف فیزیکی یک فرد می‌توانند اندیشه و آرمان یک ملت را از بین ببرند. بر همین اساس بعد از این جنایت آمریکا در ترور فرمانده سپاه قدس ایران، رسانه‌های خارجی به دنبال القای این شائبه هستند که نفوذ منطقه‌ای ایران کاهش یافته و دیگر انگیزه‌ای برای حمایت از جبهه مقاومت ندارد. برای اطلاع از وضعیت میدانی جبهه مقاومت در رویارویی با آمریکا و رژیم صهیونیستی و عقبه آنان یعنی تروریست‌های تکفیری، به سراغ حسین اکبری، رییس مرکز مطالعات و پژوهش‌های مجمع جهانی بیداری اسلامی رفتیم. او که سال‌ها در حوزه جبهه مقاومت فعالیت داشته است، می‌گوید: «اشتباه غربی‌ها این است که انقلاب ایران را با دیگر انقلاب‌ها مقایسه می‌کنند. به طور مثال فکر می‌کردند با رحلت امام خمینی؟ره؟، تغییری در اهداف و آرمان‌های انقلاب ایجاد می‌شود. آقای سلیمانی یک شخصیت ویژه‌ای بود و ویژگی‌های خاص خودش را داشت که به وسعت دنیا قابل توصیف است اما تصمیم‌ها در نظام جمهوری اسلامی یک تصمیم مبنایی است و متکی به فرد نیست. وقتی انقلاب صرفاً متکی به امام خمینی؟ره؟ نیست، معنی‌اش این است که جبهه مقاومت هم متکی به شهید سلیمانی نیست. تصمیم‌ها بر اساس یک چهارچوب و مبانی گرفته می‌شود و بر اساس همان مبانی حرکت می‌شود و تاثیرش را در دنیا می‌گذارد.» چنانکه امروز وضعیت جبهه مقاومت نشان می‌دهد نه‌تنها قدرت جبهه مقاومت و نفوذ منطقه‌ای ایران کاهش نیافته، بلکه به برکت خون شهید سلیمانی، روند پیروزی‌های محور مقاومت شتاب بیشتری هم گرفته است. در ادامه مشروح این گفت‌وگو را می‌خوانید.

بازخوانی حادثه انفجار در كلینیك شمال تهران

یك نا ایمن دیگر 19‌ قربانی گرفت

سه‌شنبه شب گذشته حادثه تلخی در کلینیک سینا اطهر، در خیابان شریعتی تهران رخ داد كه منجر به جان‌باختن 19نفر شد كه عمدتا از پرسنل و كادر درمانی بودند؛ حادثه‌ای که از یک آتش‌سوزی با علتی نامعلوم آغاز شد، با انفجار چندین کپسول گاز ادامه یافت و در نهایت با آتش‌سوزی گسترده، پایان تلخی را رقم زد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی در گفت‌و‌گو با «صبح‌نو»:

هنوز علت اصلی مشخص نیست

گفت‌وگو زهرا اردشیری

شهردار منطقه یک تهران در گفت‌و‌گو با «صبح‌نو»:

10 تا 12‌پزشک مالک کلینیک هستند

گفت‌وگو زهرا اردشیری

دادستان‌های فدرال آمریکا با تنظیم یک دادخواست خواستار توقیف نفتکش‌های ایرانی در مسیر ونزوئلا شدند

استیصال آمریکا در برابر «مقاومت فعال»

آمریکا در تازه‌ترین اقدام خود در راه افزایش فشار اقتصادی بر ایران و ونزوئلا، اقدام به صدور حکم برای توقیف نفتکش‌های ایرانی کرده است. این اقدام پس از آن انجام شد که ایران توانست با موفقیت و بدون مانع، 6 کشتی تجاری را به سواحل ونزوئلا برساند. به نظر می‌رسد آمریکا در برابر راهبرد «مقاومت فعال» جمهوری اسلامی ایران، دچار استیصال شده است.

گزارشی از ششمین همایش حرکت‌های جهادی قرارگاه امام رضا(ع)

جنگ با فقر

شماره‌های پیشین