sobhe-no.ir
962
یکشنبه، ۰۸ تیر ۱۳۹۹
1
دو صنف سینمای ایران در بیانیه‌هایی از توقف صدور مجوز شبکه نمایش خانگی انتقاد کردند

برای نمایش خانگی صدا و سیما مجوز می‌دهد

گزارش مصطفی وثوق‌کیا / در حالی که وزارت ارشاد هفته قبل اعلام کرد صدور مجوز تولید سریال‌های نمایش خانگی تا اطلاع ثانوی متوقف شده است، روز گذشته دو صنف سینمایی در بیانیه‌ای از این مساله انتقاد ‌کردند. همچنین شایعاتی در روزهای گذشته منتشر شد که این اقدام مقدمه سلب اختیار وزارت ارشاد در زمینه، شبکه نمایش خانگی است. با این حال خبرنگار «صبح‌نو» مطلع شده است که زین پس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر مرجع نظارت و تولید سریال‌های نمایش خانگی خواهد بود.

«حسن کاظمی قمی» سفیر سابق ایران در عراق در گفت‌وگو با «صبح‌نو» به بررسی شرایط فعلی عراق و دستگیری اخیر چند تن از نیروهای حشد الشعبی پرداخت

آمریکا به دنبال تضعیف «قدرت مردم پایه»

گفت‌وگو روح الله فرقانی / اقدام «سازمان مبارزه با تروریسم» در حمله به مقر حشد الشعبی مغایر با قانون اساسی بوده و در شرایطی روی می‌دهد که عراق امروز، به قدرت دفاعی و بازدارندگی رسیده است. عراق یک «قدرت مردم پایه» دارد؛ موضوعی که «حسن کاظمی قمی» سفیر سابق ایران در عراق در گفت‌وگو با «صبح‌نو» بر آن تاکید می‌کند و می‌گوید: آمریکایی‌ها به دنبال این هستند تا در وابسته‌کردن توان دفاعی و بازدارندگی عراق آنها را دنباله‌روی خودشان کنند وآمریکا برای این کار از هر تلاشی فروگذار نخواهد کرد. مردم عراق هوشیارند و با هر پدیده‌ای که بدانند مغایر با مصالح آنهاست مخالفت می‌کنند که در جریانات اخیر این کشور، این همراهی را دیدیم.

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار مسوولان قوه‌قضاییه:

در مبارزه با فساد از مردم کمک بگیرید

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی، روزگذشته (شنبه 7‌تیرماه) در ارتباط تصویری با همایش سراسری قوه‌قضاییه، با ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده در یک سال اخیر، بر لزوم استمرار حرکت تحولی در قوه‌قضاییه به صورت متوازن و با محوریت مردمی بودن قوه تأکید کردند و گفتند: مبارزه با فساد که در این دوره به اوج خود رسیده است باید بدون اغماض و بر‌اساس حق، عدل، قانون و همچنین بدون تعدی و ظلم به افراد بیگناه با قدرت ادامه یابد.

سرمقاله

شبکه مردمی ضدفساد

موسوی‌خوئینی‌ها، از چهره‌های مرموز جبهه اصلاحات، برای بازیابی آبروی خود به دنبال حمله به حاکمیت است

سیاه‌بازی مرد خاکستری

اصلاح‌طلبان به جای پاسخگویی نسبت به عملکرد هفت‌ساله اخیر خود، این روزها به دنبال سلب مسوولیت از خود از یک طرف و متهم‌کردن نهادها و افراد غیر‌اجرایی و ناظر هستند. این درحالی است که دولت و مجلس تحت تسلط آنها، مسوول ردیف اول بحران‌های اقتصادی در کشور هستند. سوال اینجاست که جریان اصلاحات برای چه مقصدی، اینچنین سیاست فرافکنی را دنبال می‌کنند؟

رسانه های حامی دولت به دنبال اختلاف افکنی میان نمایندگان مجلس هستند،علیرضا سلیمی: در مجلس یازدهم براساس ماده 36، دخالت هیات رئیسه در انتخابات کمیسیون ها به حداقل رسیده است

چوب اصلاح‌طلبان لای چرخ مجلس

هنوز مجلس یازدهم شکل نگرفته بود که مورد آماج حملات زودهنگام رسانه‌های جریان سیاسی خاص قرار گرفت. این جریان سیاسی که شکست سختی در انتخابات به‌دلیل کارنامه منفی نمایندگانش در مجلس دهم خورده بود، حال به دنبال حاشیه‌آفرینی برای مجلس جدید است تا آن را سرگرم بازی‌های سیاسی کرده و نتواند کارنامه‌ای مقبول‌تر از مجلس پیشین از خود بر جای گذارد.

رییس شورای شهر تهران در مصاحبه‌ای رسانه‌ای به ضعف مدیریت شهری در حمل‌و‌نقل عمومی اشاره کرد

اعتراف دیرهنگام

شبکه متروی تهران که تا نیمه سال 96 شاهد ساخت ده‌ها کیلومتر تونل و ده‌ها ایستگاه در گوشه و کنار پایتخت بود، حالا به گفته رییس شورای اسلامی شهر تهران در رکود به سر می‌برد و به گفته وی در سه سال گذشته یک کیلومتر مترو هم ساخته نشده است. آقای محسن هاشمی‌رفسنجانی در گفت‌وگو با روزنامه شرق به نکات مهمی درباره اداره تهران در پنجمین دوره مدیریت شهری و به دست اصلاح‌طلبان اشاره کرده است که مرور آنها خالی از لطف نیست.

گزارش «صبح‌نو» از اینفلوئنسرهایی که بازیگر شده‌اند

ذائقه مردم را کور نکنید

گزارش زهرا‌سادات مصطفوی / سال‌هاست که دانشگاه‌ها، موسسات و آموزشگاه‌های بازیگری مملو از دانشجویان و هنرجویانی است که شیفته بازیگری هستند و برای رسیدن به رویای خود تلاش می‌کنند. بارها‌و‌بارها نیز این موضوع به آن‌ها گوشزد شده که قرار نیست همه شما وارد دنیای سینما و به عبارت دیگر بازیگر شوید. مسأله تلخ همین‌جاست؛ همه افرادی که علاقه‌مند به بازیگری هستند، استعداد بازیگری ندارند و همه افرادی که استعداد این کار را دارند در این دنیای رنگارنگ و پر جادو به حق خود نمی‌رسند مانند خیلی از مشاغل دیگر. اما این روزها شاهد بازیگری و چهره‌شدن افرادی هستیم که کوچک‌ترین تلاشی برای جایگاهی که در آن قرار دارند نکرده‌اند و عملا شانس و کمی شوخی آن‌ها را شاخص‌تر از دیگران کرده است؛ تکیه به افرادی که اصطلاحا اینفلوئنسر نامیده می‌شوند و دارای شهرت مجازی هستند از اصل، کاری غیرحرفه‌ای است.

گزارش «صبح‌نو» را درباره پدیده پشت‌بام خوابی و شیوه‌های جدید اجاره‌نشینی در تهران بخوانید

زیر سقف آسمان شبی 50‌هزار تومان

گزارش زهرا اردشیری / مسکن روز‌به‌روز گران‌تر می‌شود و مستاجران مستاصل‌تر. میانگین قیمت آپارتمان در تهران آن هم در کمتر از یک ماه متری 2میلیون افزایش یافت و اجاره‌خانه‌ها سر به فلک کشید. حالا در میان این حجم از نگرانی مردم برای افزایش قیمت خانه چند سناریو هم مطرح شده است؛ پشت‌بام خوابی و حضور دو خانواده در یک واحد مسکونی! آگهی‌ها و اخباری زیادی هم در رابطه با فروش پشت‌بام در فضای مجازی منتشر شده است. هر‌چند بسیاری از کارشناسان این موضوع را اغراق شده تصور می‌کنند اما این مسأله‌ای است که مطرح شده و باید قبل از اینکه مثل کارتن‌خوابی و حلبی‌آبادها عادی شود، فکری به حال آن کرد.

شماره‌های پیشین