sobhe-no.ir
960
چهارشنبه، ۰۴ تیر ۱۳۹۹
1
دکتر قالیباف به مردم اطمینان داد که اولویت اول مجلس مشکلات معیشتی خواهد بود

گزارش اقتصادی دوره‌ای به مردم

با آغاز به کار مجلس یازدهم این امید در مردم و جامعه زنده شد که نیروهای تازه نفس در خانه ملت بتوانند مشکلات اقتصادی کشور را برطرف و دغدغه‌های معیشتی مردم را حتی‌المقدور کمتر کنند. برهمین اساس قالیباف نیز روز گذشته این اطمینان را به مردم داد که اولویت مجلس یازدهم قطعاً مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی آنان خواهد بود. همچنانکه اولین جلسه کمیسیون اقتصادی عصر روز گذشته و به‌دلیل التهابات بازار ارز با حضور عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی برگزار شد.

نگاهی به درآمد و هزینه‌های خانواده در سالی كه گذشت

دخل و خرج خانوار ایرانی در سال‌98

سال‌98 از هر لحاظ افت و خیزهای زیادی داشت و اقتصاد كشور در این سال با تلاطم‌هایی جدی مواجه شد. در این بین شاید بسیاری از افراد و خانواده‌ها كه در این سال با تورم بالای 40‌درصد، گرانی ارز و پراید 80‌میلیون تومانی مواجه شدند، احساس می‌كنند هزینه‌های زندگی خیلی بیشتر از درآمدشان بوده و شاید مجبور شده‌اند سفره‌شان را كوچك‌تر كنند یا قید خرید برخی از كالاها را بزنند. اگرچه بهار‌99 هم باوجود كرونا، شرایط سخت‌تر شد و حالا در ابتدای تابستان دلار از مرز 20‌هزار تومان هم عبور كرده اما نمونه‌گیری مركز آمار ایران نشان می‌دهد دخل خانوار ایرانی در سال‌98 از خرجش بیشتر بوده و براساس گزارشی كه دیروز انتشار یافت، هر خانواده ایرانی به‌طور متوسط توانسته سال گذشته بیش از 6‌میلیون تومان پس‌انداز كند. اعداد و ارقام این گزارش را مرور كرده‌ایم.

اصلاح طلبان برای عبور از کارنامه ضعیف خود در 7 سال گذشته تخریب مجلس یازدهم و در رأس آن قالیباف را در دستور کار قرار داده‌اند

هوچی‌گری علیه مجلس

هر روز که می‌گذرد، ماشین تخریب و حاشیه‌سازی حامیان صف اولی دولت، علیه مجلس یازدهم، پُر ساز و برگ‌تر می‌شود. اصلاح‌طلبان با روی دست ‌گرفتن برخی حواشی یا با تولید دروغ، سعی دارند امید مردم به مجلس یازدهم که بر اساس شعار حل مشکلات معیشتی آنها، روی کار آمده را به ناامیدی تبدیل کنند.

خبر

یک کلاغ، چهل کاغ

سرمقاله

مسوولیت اصلی با دولت است

«صبح‌نو» در گفت‌و‌گو با مسوولان و نمایندگان مجلس معضل مدیریت ناصحیح منابع آبی کشور را بررسی می‌کند

هدر رفت مایع حیات در سرزمین نیمه خشک

گزارش زهرا اردشیری / این روزها حتما توصیه مصرف کمتر آب توسط مردم به گوش‌تان خورده است. بد نیست بدانید حتی در صورت مصرف پایین تمام مردم ایران باز هم فرقی به حال بخش آب در ایران نمی‌کند. چرا‌که بیشترین مصرف آب در ایران در حوزه کشاورزی است که بخش زیادی از آن هم هدر می‌رود. هدر‌رفت آب مسأله امروز و دیروز نیست اما انگار مسوولان نمی‌خواهند برای آن کاری انجام دهند یا حداقل شیوه کشاورزی ما را مدرن کنند.

آیت‌الله رئیسی در گفت‌وگویی تلویزیونی تأکید کرد که جایگاه سیاسی و اجتماعی افراد هیچ‌کدام برای دستگاه قضایی اهمیتی ندارد

منطقه ممنوعه نداریم

گفت‌وگوی تلویزیونی آیت‌الله رئیسی، رییس قوه‌قضاییه با مردم، شامگاه دوشنبه، دوم تیرماه و در دومین روز از هفته قوه‌قضاییه، از شبکه یک سیما پخش شد. تاکید بر شفافیت، یکی از ترجیع‌بندهای آیت‌الله رئیسی در این گفت‌وگو بود. او در این‌باره اعلام کرد که دادگاه مفاسد اقتصادی باید به شکل علنی برگزار شود. او تاکید کرد که خط قرمز دستگاه قضا، اعلام مطلب بدون ارائه سند و ادله است. رفع بسترها و زمینه‌های فسادزا، تقلیل مجازات حبس و لزوم تفکیک میان جرم امنیتی و سیاسی، از دیگر موارد مورد تأکید آیت‌الله رئیسی بود.

تکلیف نهایی کمیسیون فرهنگی مجلس با انتخاب رییس و نواب آن مشخص شد

ریاست شیخ پایداری در کمیسیون فرهنگی

گزارش مصطفی وثوق‌کیا / بالاخره ترکیب کمیسیون‌های مجلس تکمیل و ریاست هریک هم انتخاب و مشخص شد. برای کمیسیون فرهنگی هم انتخابات برگزار و مرتضی آقاطهرانی به‌عنوان رییس کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم برای مدت یک‌سال انتخاب شد.

با وجود جو حاکم در مجلس ‌علیه تاجگردون

اعتبارنامه تایید شد ‌ حکایت همچنان باقی است

محکومیت نجفی نشان داد ادعاهای او دروغ بوده است

محل دفاع، دادگاه است نه رسانه‌ها

شماره‌های پیشین