sobhe-no.ir
956
شنبه، ۳۱ خرداد ۱۳۹۹
1
غریب‌آبادی: ایران اقدام مقتضی و پاسخ مناسبی در واکنش به قطعنامه شورای حکام اتخاذ خواهد کرد

دام آمریکایی - اسرائیلی

قطعنامه تروئیکای اروپا[سه کشور آلمان و فرانسه و انگلیس] علیه ایران، به رغم مخالفت جدی چین و روسیه در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در روز گذشته 30خرداد به تصویب رسید. در قطعنامه این سه کشور که حمایت آمریکا را نیز با خود داشت، از ایران خواسته شده تا به ممانعت از دسترسی بازرسان آژانس به دو سایت هسته‌ای کشور پایان دهد و با آن‌ها به‌طور کامل همکاری کند.

گفت‌وگوی «صبح‌نو» با امیرحسین نوروزی کارگردان و تهیه‌کننده «خاطرات موتورسیکلت»

چمران و موتورسوارانش

گفت‌گو مصطفی وثوق‌کیا / سال گذشته و در سیزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» مستندی روی پرده رفت که در روز نمایشش اتفاقات جالبی در پردیس چارسو رخ داد و پس از نمایش آن نیز در اتفاقی که کمتر شاهد بوده‌ایم، مسعود فراستی لب به تحسین این مستند گشود و درباره این فیلم گفت: «حال من خوب است چون فیلم خوب دیده‌ام. وقتی به همه شما نگاه می‌کنم می‌بینم حال همه شما هم خوب است، چراکه امیرحسین کارش را بلد است و اگر او به کارش باور نداشت و این کار را بلد نبود، نمی‌توانست آن را به شما منتقل کند». صحبت از مستند «خاطرات موتورسیکلت» است. مستندی که برای اولین بار یکی از بخش‌های ناشناخته و کمتر پرداخته شده دفاع مقدس را به تصویر کشیده است و در لایه زیرین نیز به بهانه نزدیک شدن به دسته موتورسواران جنگ‌های نامنظم مخاطب را با ابعاد جدیدتری از شخصیت شهید مصطفی چمران آشنا می‌کند. به بهانه عرضه اینترنتی این مستند تحسین شده که سال گذشته توانست جایزه اول بخش شهید آوینی جشنواره سینما حقیقت را از آن خود کند، با امیرحسین نوروزی، کارگردان و تهیه‌کننده «خاطرات موتورسیکلت» گفت‌وگو کرده‌ایم.

مناظره ناصر رفیعی و حسن آقامیری در لایو اینستاگرام ابعاد و واکنش‌های گسترده‌ای داشته است

استراتژی برد-برد

گزارش فاطمه ترکاشوند / انصاف نیست اگر تاثیر خبر مناظره ناصر رفیعی با حسن آقامیری در فضای مجازی را با عبارتی غیر از «ترکیدن توپ خبر» توصیف کنیم. نزدیک 40هزار مخاطب آنلاین در لایو اینستاگرام این مناظره و دو روز، بالا ماندن هشتگ «رفیعی-آقامیری» در توییتر را نشانه‌ای از کدام اتفاقات باید دانست؟

قاضی منصوری که متهم به دریافت رشوه 500 هزار دلاری در پرونده طبری بود کشته شد

مرگ مشکوک در بخارست

انتشار بخش‌هایی از کتاب جان بولتون که حاوی مطالب افشاگرانه علیه دولت ترامپ است نزاع‌های سیاسی در این کشور را افزایش داده است

جنگ ابلهان

نداشتن شایستگی، درگیر توهم توطئه و نادانی؛ این‌ها بخش کوچکی از صفت‌هایی است که «جان بولتون»، مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا در کتاب خود که هفته جاری (روز ۲۳‌ژوئن،۳‌تیرماه) منتشر خواهد شد، درباره «دونالد ترامپ»، رییس‌جمهوری آمریکا به کار برده است. کتابی که ضربه دردناکی به دونالد ترامپ در فاصله چند‌ماه تا انتخابات ریاست جمهوری، وارد خواهد کرد.

کمیسیون تحقیق با همکاری وزارت اطلاعات و شورای نگهبان در حال بررسی اعتبارنامه تاجگردون است

لاکچری‌ترین نماینده از نقطه محروم کشور

اکنون همه چشم‌ها به کمیسیون تحقیق مجلس شورای اسلامی است تا نظر نهایی را درباره اعتبارنامه تاجگردون، نماینده گچساران صادر کند؛ موضوعی که مدت‌هاست به یکی از بحث‌های اول فضای رسانه‌ای داخل کشور تبدیل شده‌است.

وقتی مسعود رجوی می‌خواست ایران را لبنان کند

خط شورش 30 خرداد

گزارش محمدرضا سرابندیپژوهشگر بنیاد هابیلیان / مقطع تاریخی 30خرداد1360، پس از گذشت بیش از 39 سال از وقوع آن، هنوز محل بحث و گفت‌وگو میان بسیاری از صاحب‌نظران و تحلیلگران مسائل سیاسی ایران است؛ اینکه چرا گروهی که خود را نیروی انقلابی می‌دانستند به‌سرعت در برابر آن قرار گرفته و در یک حرکت خام (به اذعان بسیاری از تحلیلگران) خود را در مقابل نظام حاکم و مردم انقلابی حامی آن قرار دادند.

«صبح‌نو» از اجراشدن طرح مالیات بر خانه‌های خالی گزارش می‌دهد

خانه های خالی در تور مالیات

گزارش عارف چراغی / با افزایش نرخ ارز در سال 97 نوسانات شدید قیمتی کالاهای اساسیT مردم را تحت‌تاثیر قرار داد و بازار مسکن و ساخت و ساز با وجود رکود چندین ساله از این کارناوال گرانی‌ها عقب نماند و افزایش قیمت مسکن از اوایل تابستان همان سال در کشور سرعتی قابل توجه به خود گرفت. این روزها در حالی که همچنان قیمت مسکن صعودی است، وزارت مسکن از اجرا‌کردن طرح مالیات بر خانه‌های خالی خبر داده است؛ طرحی که با اجرای دقیق آن می‌توان بیش از 2.5 میلیون خانه خالی را وارد چرخه بازار مسکن کرد.

رای جدید قضایی در دادگاه پرونده شهردار اصلاح‌طلب تهران

نجفی بابت پرونده شمس‌الشموس به چهار ماه حبس محکوم شد

سرمقاله

بازی جدید ترامپ

شماره‌های پیشین