sobhe-no.ir
953
یکشنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۹۹
1
«صبح‌نو» در گزارشی کارنامه ارزی دولت را بررسی کرده است

92؛ 3هزار تومان - 99؛ 18 هزار تومان

قیمت ارز که امسال را در کانال15 هزار تومان آغاز کرد و تقریبا در هفته‌های اولیه روزهای کاری سال روند باثباتی را طی می‌کرد، اخیرا روند صعودی به خود گرفته است. بر اساس بررسی قیمت‌های رسمی، نرخ دلار در صرافی‌های بانکی که در آخرین روز هفته گذشته در محدوده 16 هزار و 900 تومان بود، در روز گذشته به 17 هزار و 750 تومان رسید؛ یعنی از چهارشنبه تا روز شنبه قیمت هر دلار در صرافی‌های بانکی حدود 800 تومان با رشد مواجه بوده است.

برخلاف انتظارهای اولیه، ائتلاف با دولت نتوانست موجب تقویت سیاست‌ورزی اصلاح طلبان شود

غروب اصلاحات در عصر روحانی

هفتمین سالگرد به قدرت رسیدن حسن روحانی در قامت ریاست‌‌جمهوری اسلامی ایران است. اصلاح‌طلبان که در برهه انتخابات 92، حامی تمام و کمال «شیخ دیپلمات» بودند، قصد داشتند با این کار، زمین و زمینه‌ای برای بازگشت مجددشان به عرصه سیاسی ایران فراهم کنند. امروز و پس از سال‌ها از آن خوش‌خیالی‌ها اما جبهه اصلاحات در وضعیت ناامیدی و سرخوردگی قرار دارد.

علیرام نورایی در گفت‌وگو با «صبح‌نو» :

هیچ ادعایی در اجرا ندارم

گفت‌وگو زهرا‌سادات مصطفوی / مسابقه «شهروند و مافیا» هر شب ساعت20:00 از شبکه سلامت پخش می شود. این برنامه به کارگردانی محمد رجایی و تهیه‌کنندگی علیرضا سلطانی روی آنتن می‌رود. اجرای فصل اول این برنامه برعهده بهنام تشکر بود و از فصل دوم روایت این برنامه برعهده علیرام نورایی است. در فصل دوم، سوم و چهارم شخصیت‌های جدیدی در بازی حضور دارند. در این بازی افراد به دو گروه مافیا و شهروندان تقسیم شده و نبرد میان دو گروه آغاز می‌شود. در این مسابقه افراد به صورت پنهانی تعیین نقش می‌شوند و اکثریت شهروندان این فرصت را پیدا می‌کنند تا افراد مافیا را شناسایی و به حذف آن‌ها رأی دهند.

پیکر شهید جواد الله اکرم چهار سال بعد از شهادت تشییع می شود

بازگشت از غربت خان طومان

سرمقاله

شهید...

یادداشت

اولویت اقتصاد و فرهنگ

مهدی فضائلی

با نمایندگان خانه ملت

دوری از پوپولیسم و رادیکالیسم

دکتر علی دارابی

حجت‌الاسلام برنجکار در نشست علمی «کرونا و چالش‌های کلامی و روانشناختی آن» مطرح کرد

بازگشت انسان به دین در جهان پساکرونا

نشست علمی «کرونا و چالش‌های کلامی و روانشناختی آن» به همت دانشگاه قرآن و حدیث با حضور حجت‌الاسلام دکتر رضا برنجکار، رییس انجمن کلام اسلامی حوزه علمیه و عضو هیات علمی دانشگاه تهران و دکتر فرید براتی‌سده، عضو هیات علمی گروه روانشناسی دانشگاه قرآن و حدیث، به صورت مجازی برگزار شد.

در حالی که آمریکا درگیر بحران‌های داخلی است، عربستان با اعمال فشار علیه نهادهای جهانی به بازیگر اصلی فشار حداکثری علیه ایران تبدیل شده است

سازمان ملل، بازیچه دست ریاض

دولت آمریکا که این روزها در ورطه اعتراضات اجتماعی گسترده مردم کشورش قرار گرفته، برای حفظ و پابرجایی سیاست فشار حداکثری خود، مشغول تحریک مرتجعین منطقه برای پول‌پاشی با هدف اعمال توطئه علیه ایران است. یکی از این عناصر مرتجع، عربستان سعودی است. از سوی دیگر، گزارش ادعایی «آنتونیو گوترش» درباره منشا ایرانی موشک‌های برخوردی به تاسیسات نفتی آرامکو، گویای پازل همزمان واشنگتن و سازمان ملل برای فشار بر تهران است.

نژادپرستی بیش از کرونا راه تنفس مردم آمریکا را بسته است

هنرمندان کارتونیست علیه تبعیض

گفت‌وگو فاطمه ترکاشوند / «نمی‌توانم نفس بکشم» این روزها از کرونا هم جلوتر زده و صدای مردم آمریکا و هنرمندان جهان را به اعتراض علیه نژادپرستی و تبعیض‌های نژادی بلند کرده است. ظاهرا آنچه که بیش از ویروس کرونا، راه نفس سیاه‌پوستان را در آمریکا بسته بوده، نژادپرستی سفیدپوستانی است که مدیریت جامعه را هم برعهده داشته‌اند. حالا کارتون‌ها صدای فریاد بخش خاموش جامعه آمریکا را بلندتر به سراسر جهان می‌رسانند. مسعود شجاعی طباطبایی، مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، در نمایشگاهی به همین نام، «نمی‌توانم نفس بکشم» با دعوت از هنرمندان جهان، تعدادی از این آثار را در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری، گرد هم جمع کرده است.

گزارش میدانی «صبح‌نو» از حال این روزهای شهروندان در مواجهه با ویروس کرونا را بخوانید

خسته از زندگی با ویروس منحوس

گزارش زهرا اردشیری / این روزها تعداد زیادی از مردم به پروتکل‌های بهداشتی توجه نمی‌کنند. انگار همه چیز عادی شده است. همه فعالیت‌ها از سر گرفته شده و مردم هم موضوع کرونا را به دست فراموشی سپرده‌اند. جامعه‌شناسان می‌گویند این موضوع ریشه روانی دارد و مردم از سیاست‌های دولت خسته شده‌اند. مردم هم اعتقاد دارند آنقدر مشغله دارند که موضوع کرونا به مسأله دست چندم زندگی‌شان تبدیل شده است.

شماره‌های پیشین