sobhe-no.ir
940
شنبه، ۰۳ خرداد ۱۳۹۹
1
رهبر انقلاب اسلامی در سخنانی به مناسبت «روز قدس» تاکید کردند

آنچه قطعاً باید برود نظام صهیونیستی است

صبح نو

رهبر انقلاب اسلامی در سخنانی به مناسبت «روز قدس» تاکید کردند

آنچه قطعاً باید برود نظام صهیونیستی است

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ولی امر مسلمین به‌مناسبت روز جهانی قدس به‌صورت زنده با امت اسلام سخن گفتند. مهمترین محور سخنان رهبر معظم انقلاب که از طریق شبکه‌های داخلی و بین المللی پخش شد، 
به شرح ذیل است:
 امروز ، روز قدس است؛ روزی که با ابتکار هوشمندانه‌ امام خمینی (رضوان‌الله‌علیه) همچون حلقه‌ وصلی برای همصداییِ مسلمانان درباره‌ قدس شریف و فلسطین مظلوم تعیین شد. ملّت‌ها از روز قدس استقبال کردند و آن را همچون نخستین کار واجب، یعنی برافراشته نگهداشتن پرچم آزادی فلسطین گرامی داشتند.
 سیاست عمده‌ استکبار و صهیونیسم، کمرنگ کردن مساله‌ فلسطین در ذهنیّت جوامع مسلمان و به سَمت فراموشی راندن آن است و فوری‌ترین وظیفه، مبارزه با این خیانتی است که به دست مزدوران سیاسی و فرهنگی دشمن در خودِ کشورهای اسلامی صورت می‌گیرد.
اوّلین سخن، یادآوری بزرگیِ فاجعه‌ غصب کشور فلسطین و تشکیل غدّه‌ سرطانی صهیونیستی در آن است. در میان جنایات بشری دوران‌های نزدیک به زمان حاضر، هیچ جنایتی در این حجم و با این شدّت وجود ندارد.
 متأسفانه اغلب دولت‌های عرب پس از مقاومت‌های نخستین که برخی از آن‌ها تحسین‌برانگیز بود، به‌تدریج تسلیم شدند و به‌خصوص پس از ورود ایالات متحده‌ آمریکا به عنوان متولّی مساله، هم وظیفه انسانی و اسلامی و سیاسی، و هم غیرت و نخوت عربی خود را به فراموشی سپرده و با امیدهای واهی به هدف‌های دشمن کمک کردند. «کمپ دیوید» مثال روشنی از این حقیقت تلخ است.
 گروه‌های مبارز نیز پس از برخی مجاهدت‌های فداکارانه در سال‌های نخست، به‌تدریج به راه بی‌فرجام مذاکره با اشغالگر و حامیانش کشانده شدند و خطّ سیری را که می‌توانست به تحقق آرمان فلسطین منتهی شود، رها کردند.
 نشان دادن شاخه‌ زیتون در مجمع عمومی سازمان ملل، نتیجه‌ای جز قرارداد خسارت‌بار «اُسلو» نداشت و سرانجام هم به سرنوشت عبرت‌انگیز یاسر عرفات منتهی شد.
 امروز جبهه‌ مقاومت رو به اقتدار و امیدِ فزاینده و جذب روزافزون عناصر قدرت پیش می‌رود و به‌عکس جبهه‌ظلم و کفر و استکبار روز به روز تهی‌تر و مأیوس‌تر و کم‌توان‌تر می‌شود.
سپس ایشان به همه‌ کسانی که دل در گرو مساله‌ فلسطین دارند هفت توصیه کردند:
 مبارزه برای آزادی فلسطین، جهاد فی سبیل اللّه و فریضه و مطلوب اسلامی است. پیروزی در چنین مبارزه‌ای تضمین شده است.
 هدف این مبارزه، آزادی همه‌ سرزمین فلسطین ــ از بحر تا نهر ــ و بازگشت همه‌ فلسطینیان به کشور خویش است.
 مؤکّداً باید از اعتماد به دولت‌های غربی و نیز مجامع جهانیِ ظاهراً یا باطناً وابسته به آن ها پرهیز کرد.
 سیاست آمریکا و صهیونیست‌ها در انتقال درگیری‌ها به پشت جبهه‌ مقاومت است. جوانان در همه‌ کشورهای اسلامی به‌ویژه کشورهای عربی، نباید توصیه‌ امام خمینی عظیم را از نظر دور بدارند که فرمود: هر چه فریاد دارید 
بر سر آمریکا  و نیز البتّه دشمنِ صهیونیست بکشید.
 سیاست عادّی‌سازی حضور رژیم صهیونیستی در منطقه یکی از عمده‌ترین سیاست‌های ایالات متّحده‌ آمریکا است. ویروس دیرپای صهیونیسم بی‌گمان از این پس دیری نمی‌پاید و به همّت و ایمان و غیرت جوانان از این منطقه ریشه‌کن خواهد شد.
 اصلی‌ترین توصیه‌ اینجانب، توصیه به تداوم مبارزه و سامان بخشیدن به سازمان‌های جهادی و همکاری آنان با یکدیگر و گسترش عرصه‌ جهاد در همه‌ سرزمین‌های فلسطینی است.
 سخن آخر آن است که فلسطین متعلّق به فلسطینیان است و باید با اراده‌ آنان اداره شود. طرح همه‌پرسی از همه‌ ادیان و اقوام فلسطینی ــ که از نزدیک به دو دهه‌ پیش از این ارائه کرده‌ایم ــ تنها نتیجه‌ای است که باید 
بر چالش‌های امروز و فردای فلسطین مترتّب شود. آنچه قطعاً باید برود نظام صهیونیستی است و صهیونیسم، خود بدعتی در آیین یهود و کاملاً بیگانه از آن است.

   عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی گسترش یابد 
   دولت‌های عرب غیرت خود را به فراموشی سپرده اند
  ویروس صهیونیسم ریشه‌کن می‌شود
   پیروزی فلسطین تضمین شده است
   روز قدس امسال اولین {روز} قدسی است که در آن 
قاسم سلیمانی عزیز ما حضور ندارد؛ برای شادی روح او
همه یک حمد و قل هو الله بخوانید
 

captcha
شماره‌های پیشین