sobhe-no.ir
938
سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
7
با عملیات اطلاعاتی نیروی انتظامی

سردسته باند قاچاق انسان در مالزی دستگیر شد

به گزارش «صبح‌نو» در سال ۱۴۰۰ حدود ۷ درصد جمعیت کشور رو به پیری خواهد رفت

ایران پیر، معضل سال‌های آینده

در سال‌های ابتدایی دهه ۷۰ بود که افزایش شمار متولدین دهه ۶۰، مسوولان را به فکر اجرای طرحی برای کاهش جمعیت کشور انداخت؛ همان سال‌هایی که روی بیسکویت، کبریت، جعبه دستمال کاغذی و هر کالای دیگری شعار «فرزند کمتر، زندگی بهتر» مردم را بیش از هر زمان دیگری تشویق به کاهش فرزند‌آوری می‌کرد. این روند همچنان ادامه داشت تا اینکه در سال‌های پایانی دهه ۸۰ زنگ خطر مسیر خطرناک کاهش جمعیت به صدا در آمد؛ خطری که موجب نگرانی بسیاری از کارشناسان این حوزه شد و به تدریج شعارهای ترغیب زوجین به فرزند کمتر از روی اجناس حذف شد اما به نظر بی‌فایده بود چرا فرزند کمتر تبدیل به یک فرهنگ برای ایرانیان شد و بعد از آن مشکلات اقتصادی اجازه فرزند‌آوری را به زوج‌های جوان نداد.

صبح نو

با عملیات اطلاعاتی نیروی انتظامی

سردسته باند قاچاق انسان در مالزی دستگیر شد

بزرگ‌ترین باند قاچاق دختران ایرانی به خارج از کشور توسط پلیس امنیت عمومی ناجا منهدم شد. این گروه تبهکار به سرکردگی فردی با نام مستعار «الکس»، به مدت سه سال و با توجه به ارتباطات گسترده خود در کشورهای مختلف، دختران ایرانی را به‌منظور بهره‌کشی جنسی از آنان به خارج از کشور قاچاق می‌کرد و به فروش می‌رساند. فعالیت‌های مجرمانه و ضد‌ملی این گروه تبهکار در تمام مدت سه سال تحت رصد اطلاعاتی نیروی انتظامی قرار داشت و این نهاد پس از انجام اقدامات پیچیده اطلاعاتی و هماهنگی‌های لازم با پلیس اینترپل، الکس، سرکرده این باند جنایتکار را در مالزی دستگیر و به کشور منتقل کرد. علاوه بر دستگیری نفر اول باند قاچاق دختران ایرانی، تمام افراد این باند در داخل و خارج کشور نیز طی یک عملیات اطلاعاتی توسط پلیس امنیت عمومی ناجا دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده‌اند.
ماجرای قاچاق دختران به کشورهای همسایه یکی از معضلاتی است بارها از آن حرف زده شده است. فیلم‌ها و مستندهای زیادی ساخته شده که برای نمونه فیلم لاتاری، آخرین ساخته محمدحسین مهدویان که پرداخت خوبی از قاچاق دختران به کشورهای حاشیه خلیج فارس داشت، نشان می‌دهد دختران با چه رویا و آرزوهایی گول قاچاقچیان را می‌خورند و چه زندگی‌هایی که خراب نمی‌شود. هر چند وقت یک‌بار خبری مبنی بر دستگیری یکی از این قاچاقچیان می‌پیچد. هر بار با یک اسم و شهرتی! اما انگار تمامی ندارد و دخترانی که گول این افراد را می‌خورند، کم نیست. جالب است بدانید قاچاقچیان اینستاگرامی هم کم نیستند. در سال 92 گزارش‌های مردمی مبنی بر خروج دختران ایرانی به مقصد دبی در سایت گرداب که متعلق به سازمان اطلاعات سپاه بود، ثبت ‌شد که حاکی از فعالیت‌های غیراخلاقی بر بستر شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام بود.
حالا اما خبر از دستگیری مرد جوانی پیچیده که سرکرده قاچاق دختران ایرانی به دبی بوده است. این شخص سرانجام بعد از سه سال کار اطلاعاتی پیچیده، در مالزی دستگیر و به ایران منتقل شد. سرکرده این باند مخوف با نام مستعار الکس با استفاده از دختران ایرانی و بهره‌کشی جنسی از آن‌ها، ثروت میلیاردی برای خود رقم زده بود. درآمد وی از فروش هر دختر ایرانی ماهانه ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان بود. شهروز سخنوری، ملقب به الکس سال ۹۰ و بعد از دیپورت‌شدن از دبی، به همراه مادر و یک دختر دیگر معروف به «مانلی» اقدام به تأسیس باند اسکورت دختران ایرانی کرد. شهروز سخنوری پیش از سال ۹۰ مقیم آمریکا بود که به‌علت فعالیت‌های غیرقانونی از این کشور دیپورت و مدتی در دبی ساکن شد. او از دبی نیز به‌علت ارتکاب جرایمی مانند تجاوز به زنان و دختران دیپورت شد تا به ایران بازگردد. مانلی دست راست الکس، در مورد علت دیپورت شهروز سخنوری از دبی می‌گوید: «الکس به همراه چند تن دیگر در دبی اقدام به گروگانگیری اعضای یک خانواده ‌کردند. آن‌ها جلوی چشم پدر خانواده به مادر خانواده و دختر آن‌ها تجاوز ‌کردند. 
الکس به خاطر این کار ۶ ماه زندانی و بعد هم دیپورت شد. الکس بعد از بازگشت به ایران با مانلی دوست شد تا به همراه مادرش و مانلی شبکه مخوف خود را پایه‌گذاری کند. سرانجام در سال ۹۱ مانلی و مادر شهروز به نام شاینا برقی که تابعیت آمریکا را نیز دارد، وارد دبی ‌
شدند.
 بعد از بازگشت مانلی به ایران، الکس که در این مدت دو دختر دیگر را نیز به دام انداخته بود، آن‌ها را این بار با مدیریت مانلی به دبی فرستاد. الکس در این مدت با به‌کارگیری یک مهندس هندی اقدام به طراحی وب‌سایت اسکورت دختران ایرانی کرد. صنعت اسکورت دومین صنعت غیرقانونی در دنیا محسوب می‌شود که الکس نمونه ایرانی آن را به همراه مادرش و مانلی راه‌اندازی کرد. در این صنعت که در حقیقت روسپی‌گری سازمان‌یافته است، حدود ۴۰ میلیون نفر در دنیا 
فعالیت می‌کنند. 
الکس بعد از راه انداختن سرویس اسکورت ایرانی، ایران را به مقصد مالزی ترک کرد تا از این کشور به مدیریت باند خود بپردازد. الکس در تمام این مدت طعمه‌های خود را از میان دخترانی انتخاب می‌کرد که تصاویر برهنه خود را در اینستاگرام به اشتراک گذاشته بودند. 
به گفته همدستان الکس، درآمد وی از فروش دختران ایرانی ماهانه ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان بوده است اما الکس برای آنکه بتواند در ایران امنیت نیرو‌های خود را تأمین کند، چند حامی بانفوذ در میان مسوولان برای خود پیدا کرد. یکی از این حامیان با نام مستعار «دُکی» از مسوولان بانفوذ دولتی بود که در چند مورد دختران باند الکس را از بازداشت نیروی انتظامی آزاد کرده بود. با دستگیری همدستان الکس در ایران، وی نیز در مالزی بازداشت و به ایران مسترد 
شد.

captcha
شماره‌های پیشین