sobhe-no.ir
936
یکشنبه، ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
12
خبر

نویسندگان برنده نوبل و پولیتزر از جمله مخالفان رژیم صهیونیستی در جهان هستند

ادبیات علیه رژیم اسرائیل

در حالی که سیستم غالب در جهان حمایت از رژیم صهیونیستی است، با این حال استثناهایی پیدا می‌‌شود که این مساله را نقض کند. در میان نویسندگان مشهور جهان و نوبل‌گرفتگان، افرادی هستند که ظلم و ستم رژیم صهیونیستی را دیده و آن را اعلام می‌‌کنند و از هیاهوهای بلندگوهای سرمایه‌داری نمی‌هراسند؛ حتی اگر این قضیه به ضررشان باشد.

صبح نو

خبر

وعده نابودی رژیم صهیونیستی 
در یک رمان
جنایات رژیم صهیونیستی علیه بشریت به خصوص ایران، از ترور دانشمندان هسته‌ای تا نبردهای بیوتروریسم و ربایش چهره‌های شاخص انقلاب و... به زبان داستانی در رمان «پرونده فوق‌سرّی ۲۰۴۰» روایت شده است.
به گزارش فارس، مقارن با روز نکبت روز به 
رسمیت شناخته‌شدن رژیم صهیونیستی در سازمان ملل و همچنین آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، «روز قدس»، رمان «پرونده فوق‌سرّی ۲۰۴۰» به قلم محمد قنبری از سوی انتشارات شهید کاظمی منتشر می‌شود. داستان کتاب از خرداد ۱۳۶۸ همزمان با از دنیا رفتن مردی بزرگ و به دنیا آمدن پسری یهودی‌الاصل به نام «بنیامین» آغاز می‌شود و تا سال ۲۰۴۰ میلادی، سال‌ وعده داده‌شده برای نابودی اسرائیل ادامه پیدا می‌کند. در این رُمان، جنایات رژیم صهیونیستی علیه بشریت به خصوص ایران، از ترور دانشمندان هسته‌ای تا نبردهای بیوتروریسم و ربایش چهره‌های شاخص انقلاب و... به زبان داستان روایت شده است. این کتاب در ۱۶۰ صفحه با قطع رقعی و قیمت ۲۰.۰۰۰ تومان در فروش ویژه انتشارات شهید کاظمی به مناسبت روز قدس عرضه خواهد شد.
 
«تعقیب» آماده پخش از رسانه ملی شد
تیزر فرهنگی «تعقیب» به کارگردانی حسین دارابی آماده پخش از رسانه ملی شد. این تیزر فرهنگی که با مضمون همدلی اجتماعی جلوی دوربین رفته و قرار است در روزهای آتی از رسانه ملی و شبکه‌های اجتماعی پخش شود. «تعقیب» دومین اثر باشگاه فیلم سوره است که در ماه مبارک رمضان امسال تولید شده و مضمونی مرتبط با همدلی اجتماعی و شرایط بحرانی بیماری کرونا دارد. اثر قبلی این مجموعه فیلم کوتاه «پرستار» بود که در ابتدای ماه مبارک رمضان روی آنتن رسانه ملی رفت. تعقیب به تهیه‌کنندگی محمدجواد موحد و به سفارش سازمان تبلیغات اسلامی ساخته شده است.
 
کتاب «به سوی حیات طیبه» منتشر شد
 شکل‌گیری جامعۀ اسلامی در سایۀ حیات طیبه امکان‌پذیر است. شاخص‌ها، مؤلفه‌ها و زوایای حیات طیبه در پرتو آیات نورانی قرآن، سنت پیامبر اسلام؟ص؟ و سیرۀ اهل بیت عصمت و طهارت ؟ع؟ روشن می‌شود. این پژوهش به دنبال آن است که در پرتو آیات قرآنی، رهیافتی به حیات طیبه ارائه و در دسترس علاقه‌مندان قرار دهد تا زمینۀ حضور قرآن در صحنه‌های زندگی فردی و اجتماعی برای آحاد هر چند اندک جامعه فراهم شود. انتخاب آیات کوتاه، این فرصت را برای استفاده و استناد و حفظ آیات در اختیار همگان قرار می‌دهد که با ذکر و یاد‌آوری آن‌ها هنگام حوادث و پیشامدهای خوب و بد، تصمیم قرآنی بگیرد و با نور قرآن مسیر درست را بپیماید؛ کمااینکه همیشه در مصیبت‌ها با ذکر آیۀ شریفۀ «انا لله و انا الیه راجعون» و 
«بشر الصابرین» به صبر و شکیبایی دعوت کرده یا در مقام دعوت به همکاری در کارهای خیر و نیک به «تعاونوا علی البر و التقوی» استناد می‌کنیم. چاپ نخست این اثر در 338 صفحۀ رقعی، شمارگان 500 نسخه و با قیمت 40.000 تومان توسط انتشارات سروش در اختیار علاقه‌مندان این حوزه قرار گرفته است.
 
«روزنامه‌نگاری جامعه اطلاعاتی»
منتشر شد
کتاب «روزنامه‌نگاری جامعه اطلاعاتی» شامل مصاحبه‌هایی با استادان و متخصصان جامعه اطلاعاتی ایران منتشر شد. به گزارش مهر، این کتاب به بررسی فرایند شکل‌گیری و گسترش جامعه اطلاعاتی در ایران از طرح موضوع تا سیاست‌گذاری در سطوح عالی، رویه‌های سازمانی و برنامه‌ریزی‌های نهادی در بخش‌های مختلف دولتی، خصوصی و مدنی و نحوه مراودات با مجامع بین‌المللی می‌پردازد. ویژگی این مصاحبه‌ها تبعیت از روند تاریخی است که سیر پیشرفت و تکامل جامعه اطلاعاتی و توسعه ظرفیت‌ها و قابلیت‌های ارتباطی و اطلاعاتی ایران را طی سالیان گذشته تا به امروز به دست می‌دهد و مخاطب با مطالعه دیدگاه متخصصان می‌تواند روند توسعه و ارتقا، موانع و کاستی‌ها را در یک فضای مقایسه‌ای میان آنچه بوده‌ایم، هستیم و خواهیم بود به نظاره و قضاوت بنشیند. بنا بر اعلام ناشر این کتاب، آنچه در این کتاب انعکاس یافته، گفت‌وگوهایی است که به فراخور شرایط توسط استادان و متخصصان مرتبط که در آن زمینه صاحب دیدگاه و تجربه علمی و مدیریتی هستند، شکل گرفته و سعی داشته است تا نگاه همه‌جانبه و بی‌طرفی داشته باشد.
 

captcha
شماره‌های پیشین