sobhe-no.ir
928
سه شنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
4
سیدحسن نصرالله:‌

اقدام آلمان علیه حزب‌الله ،تحت فشار آمریکا و رژیم اسرائیل انجام شد

یادداشت

دگردیسی لبنان با دخالت مثلث شوم

دکتر حسن عابدینی

ارتش ونزوئلا به حالت آماده‌باش کامل درآمد

حمله پارتیزانی کاخ سفید به دموکراسی کاراکاس

گزارش روح الله فرقانی / امپریالیسم آمریکا که نتوانسته با ایجاد ناآرامی و آشوب‌های داخلی در کاراکاس کودتا‌گران رابر سر کار آورد و تلاش‌هایش برای روی کار آمدن خان گوایدو با شکست روبه‌رو شد در تازه‌ترین اقدام تروریستی خود از راه دریا به این کشور در آمریکای لاتین حمله کرد که بار دیگر این حمله پارتیزانی آمریکا با شکست همراه شد و چند نفر از نیروهایش به اسارت ارتش ونزوئلا درآمدند.

صبح نو

سیدحسن نصرالله:‌

اقدام آلمان علیه حزب‌الله ،تحت فشار آمریکا و رژیم اسرائیل انجام شد


«سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان روز گذشته طی یک سخنرانی با اشاره به تروریستی خواندن حزب‌الله توسط آلمان گفت: تروریستی خواندن حزب‌الله توسط آلمان قابل پیش‌بینی بود و قبل از آن نیز برخی کشورهای اروپایی نیز این کار را انجام داده بودند. وی ادامه داد: آمریکا پروژه هیمنه بر منطقه و رژیم اسرائیل پروژه اشغالگری دارد و  کسی که در مقابل این توطئه‌ها می‌ایستد جنبش‌های مقاومت هستند بنابراین باید محکوم و محاصره شوند. وی تأکید کرد: تصمیم آلمان یک تصمیم سیاسی بوده و تحت فشار آمریکا و در راستای راضی کردن رژیم اشغالگر انجام شده است. آلمان هیچ دلیلی مبنی بر تروریستی بودن فعالیت حزب‌الله ارائه نکرده و این موضوع تأکید می‌کند که تصمیم آلمان تصمیمی کاملاً سیاسی است. وی تأکید کرد: تصمیم اخیر دولت آلمان علیه حزب الله، مقاومت در منطقه را هدف قرار داده است و در راستای بخشی از جنگ آمریکایی- اسرائیلی علیه مقاومت قرار دارد. دبیرکل حزب‌الله ادامه داد: زمانی که اعلام می‌کنیم گروهی در آلمان، فرانسه یا غیره نداریم، صادق هستیم و سال‌هاست گروهی در کشورهای جهان خصوصاً اروپا یا آمریکای لاتین نداریم. از سال‌ها پیش دریافته‌ایم که نمی‌خواهیم عزیزان‌مان در خارج را به‌دلیل وجود ارتباطی، به دردسر بیندازیم نصرالله از موضع برخی کشورها و دولت‌ها که این اقدام آلمان علیه حزب‌الله را محکوم کردند، قدردانی کرد و افزود، دولت لبنان، مصر به حمایت از شهروندان خود در آلمان و کشورهای دیگر است.

  طرح اقتصادی دولت لبنان
بخش دوم سخنرانی نصرالله درباره تصویب طرح مالی در لبنان برای سروسامان دادن به وضعیت این کشور و دعوت «میشل عون» رییس‌جمهوری از فراکسیون‌ها به برگزاری جلسه در کاخ بعبدا جهات بررسی این طرح بود. وی گفت: این طرح نیازمند حمایت ملی است و دعوت میشل عون در همین زمینه است. حزب‌الله در جلسه کاخ بعبدا شرکت خواهد کرد و خواستار بیشترین مشارکت در آن است. نصرالله تأکید کرد: اکنون لبنان در وضعیت اقتصادی سخت و خطرناکی است و باید کشور را نجات داد. بنابراین باید اختلافات سیاسی کنار گذاشته شود. وی در ادامه به درخواست کمک لبنان از صندوق بین‌المللی پول پرداخت و تصریح کرد: حزب‌الله با اصل درخواست کمک از هیچ طرفی در جهان مخالف نیست اما نمی‌پذیرد که لبنان گردن خود را زیر تیغ صندوق بین‌المللی پول بگذارد. به هیچ کسی اجازه درخواست کمک از صندوق بین‌المللی پول داده نشده و باید در شروط و گام‌های آینده بازنگری کرد. نصرالله در ادامه به گزارش‌های برخی رسانه‌ها و اتهام‌زنی‌ها به حزب‌الله مبنی بر اینکه این جنبش قصد دست‌اندازی به بخش اقتصادی و نابودی بخش بانکی و امثال آن، پرداخت و آنها را جنگ رسانه‌ای علیه حزب‌الله خواند. وی گفت: ما نه قصد تخریب نه سیطره نه ساقط کردن بخش بانکی در لبنان را داریم و این اتهامات را رد می‌کنیم. دبیرکل حزب‌الله تأکید کرد: بخش بانکی در اقداماتش علیه ما به درخواست آمریکا آنقدر پیش رفت که به حد تعرض به ما رسید. نصرالله ادامه داد: رفتار بانک‌ها با سپرده‌گذاران یکی از دلایل مخالفت حزب‌الله با بخش بانکی است. وی تأکید کرد، هر سخنی درباره قصد حزب‌الله برای تسلط بر بخش بانکی یا تخریب آن «مسخره و بی‌ارزش» است. وی در ادامه به افزایش قیمت دلار در برابر لیر لبنان پرداخت و گفت، حزب‌الله هیچگونه فعالیت در زمینه صرافی‌ها ندارد. حزب‌الله سازمان‌های بزرگی دارد اما در زمینه خرید و فروش دلار کار نمی‌کند و هیچ کسی در حزب‌الله مکلف به انجام فعالیت صرافی نشده است. دبیرکل حزب‌الله در ادامه سخنرانی خود تاکید کرد: از فراکسیون‌های سیاسی و مردم و طیف‌های مختلف انتظار می‌رود که به دولت کنونی زمان دهند و صد روز برای کار یک دولت کافی نیست. در کشوری که فساد و پیچیدگی‌های امثال آن وجود دارد، دولت نمی‌تواند در صد روز معجزه کند. نصرالله در واکنش به برخی گمانه‌زنی‌ها اعلام کرد: روابط حزب‌الله و جنبش امل به ریاست «نبیه بری» خوب و قوی است و روزانه با یکدیگر مشورت می‌کنند. برخی در داخل و خارج دنبال ایجاد شکاف میان حزب‌الله و امل هستند اما این موضوع ابداً اتفاق
 نخواهد افتاد.

captcha
شماره‌های پیشین