sobhe-no.ir
925
شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
5
دیاب از طرح اقتصادی اش برای عبور از بحران مالی عمیق رونمایی کرد

بیروت در مسیر خروج از بحران اقتصادی

دولت تروریستی ترامپ و آل‌سعود از اقدام آلمان در تروریست‌خواندن حزب‌الله تقدیر کردند

خوش‌خدمتی نازی‌ها به صهیونیست‌ها

کشورهای اروپایی که سیاست خارجی آنها با رژیم صهیونیستی پیوند خورده است، هرازگاهی با اقدامات یکجانبه خود نبض حیات سیاسی رژیم اسرائیل را به تپش می‌‌اندازند و آن را از مرگ سیاسی نجات می‌‌دهند اما این بار آلمان قصد کرده است با تروریست خواندن حزب‌الله لبنان، نتانیاهو را که با برگزاری سه دور انتخابات پارلمانی موفق به تشکیل دولت نشده است، احیا کند؛ گویا آنها پی نبرده‌اند که مقاومت لبنان با محبوبیتی که در جامعه اجتماعی و سیاسی خود به‌دست آورده است، نقش تأثیرگذاری در تحولات منطقه‌ای دارد و اینگونه بازی‌‌‌های سیاسی غرب دیگر خریداری ندارد.

صبح نو

دولت تروریستی ترامپ و آل‌سعود از اقدام آلمان در تروریست‌خواندن حزب‌الله تقدیر کردند

خوش‌خدمتی نازی‌ها به صهیونیست‌ها

کشورهای اروپایی که سیاست خارجی آنها با رژیم صهیونیستی پیوند خورده است، هرازگاهی با اقدامات یکجانبه خود نبض حیات سیاسی رژیم اسرائیل را به تپش می‌‌اندازند و آن را از مرگ سیاسی نجات می‌‌دهند اما این بار آلمان قصد کرده است با تروریست خواندن حزب‌الله لبنان، نتانیاهو را که با برگزاری سه دور انتخابات پارلمانی موفق به تشکیل دولت نشده است، احیا کند؛ گویا آنها پی نبرده‌اند که مقاومت لبنان با محبوبیتی که در جامعه اجتماعی و سیاسی خود به‌دست آورده است، نقش تأثیرگذاری در تحولات منطقه‌ای دارد و اینگونه بازی‌‌‌های سیاسی غرب دیگر خریداری ندارد.


وزارت کشور آلمان پنجشنبه اعلام کرد که فعالیت‌های حزب‌الله در خاک این کشور اروپایی ممنوع و این گروه به عنوان یک «سازمان تروریستی» شناخته شده است. 
پس از این اتهام دولت آلمان بود که پلیس این کشور، همان روز عملیاتی را با هدف دستگیری برخی از اعضای حزب‌الله انجام داد؛ اقدامی که خرسندی دولت‌‌‌های غربی و عبری را فراهم كرد، تا آنجا که تشکر دولت تروریستی آمریکا از این اقدام را به همراه داشت و کاخ سفید از اقدام آلمان برای ممنوع ‌کردن فعالیت‌های حزب‌الله لبنان در خاک این کشور اروپایی تقدیر کرد.
 
حمله پلیس آلمان به مساجد و منازل مسلمانان
شبکه خبری «سی‌ان‌ان» به نقل از یک منبع در پلیس آلمان گزارش داده كه پلیس، چندین منزل را در شهرهای «برلین» و «برمن» و ایالت «نوردراین-وستفالن» مورد بازرسی قرار داده است. مقامات امنیتی آلمان مدعی هستند که حدود هزار و 500 نفر از اعضای حزب‌الله در خاک این کشور فعالیت می‌کنند. پلیس و وزارت کشور آلمان گفته‌اند به چهار مسجد و مرکز فرهنگی نیز حمله کرده‌اند. وزارت کشور آلمان در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این مراکز که از آنها تحقیق انجام می‌شود به دلیل حمایت‌های مالی‌ای که از آن برخوردارند و تبلیغاتی که برای حزب‌الله انجام می‌دهند، بخشی از این سازمان هستند.» آلمان در حالی حزب‌الله را در لیست سازمان‌های تروریستی 
قرار داده است که سال گذشته «نیلسن آنن» معاون وزارت امور خارجه آلمان در مصاحبه‌ای با هفته‌نامه اشپیگل اعلام کرده بود برلین قصد ندارد شاخه سیاسی حزب‌الله لبنان را در فهرست «سازمان‌های تروریستی» قرار دهد.
رژیم صهیونیستی و دولت آمریکا در ماه‌های گذشته در تلاش برای محدود ‌کردن فعالیت‌های حزب‌الله لبنان، کشورهای اروپایی را برای تروریستی اعلام ‌کردن کل حزب‌الله تحت فشار شدید قرار داده‌اند. واشنگتن همچنین در تلاش برای پایین ‌‌آوردن محبوبیت حزب‌الله در لبنان، چندین بانک و شخصیت لبنانی را به اتهام ارتباط حزب‌الله در فهرست تحریم قرار داده است. این تصمیم در حالی اتخاذ شده که حزب‌الله یکی از مهم‌ترین احزاب سیاسی لبنان است و در انتخابات سال گذشته پارلمان لبنان هم با وجوداقدامات آمریکا علیه این حزب، بخش بزرگی از کرسی‌ها در اختیار ائتلاف مورد حمایت حزب‌الله قرار گرفته است و محبوبیت زیادی در بین مردم و مقامات این کشور دارد.
 
ذوق‌زدگی آل‌سعود
دقایقی پس از آنکه آلمان، حزب‌الله را سازمانی تروریستی اعلام کرد، «اسرائیل کاتص» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در توییتی از تروریستی اعلام‌‌شدن جنبش مقاومت «حزب‌الله» لبنان در آلمان استقبال کرد. وزارت خارجه عربستان سعودی نیز از اقدام آلمان در تروریستی خواندن حزب‌الله لبنان استقبال کرد و از دیگر کشورها نیز خواست تصمیمی مشابه بگیرند. سعودی‌ها در حالی از اعلام این خبر دچار ذوق‌زدگی ‌شدند که بارها تلاش ‌کرده‌اند تا لبنان را به سمت بی‌ثباتی سوق دهند، کما اینکه دو سال پیش سعد الحریری، نخست‌وزیر سابق لبنان را در اقدامی مشکوک در ریاض مجبور به گفتن سخنانی علیه مقاومت و ایران ‌کردند که رسانه‌های سعودی آن را بازتاب گسترده‌ای دادند. ریاض به این بسنده نکرد و با ایجاد برخی ناآرامی‌ها و آشوب سعی در تلاطم سیاسی لبنان کرد که نه‌تنها موفق نشد بلکه سعد الحریری که همراه و همگام با سیاست سعودی‌ها بود، با اعتراضات مردمی از قدرت خلع شد و جامعه لبنان به گزینه‌‌‌های حزب‌الله و مقاومت علاقه‌مند شدند و شکوه آن را می‌‌توان در انتخابات پارلمانی لبنان دید.
«هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان هم در توجیه چرایی این اقدام علیه مقاومت لبنان، گفت: حزب‌الله لبنان موجودیت رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسد. این بهانه‌ تمسخرآمیز به نظر می‌رسد چرا که این صهیونسیت‌ها هستند که همیشه با تجاوزات هوایی و دریایی و زمینی خود امنیت و ثبات لبنان را مورد هدف قرار داده‌اند، کما اینکه بیروت اخیراً شکایتی در این‌باره به سازمان ملل ارائه کرده است و سازمان‌های حقوق بشری چندین بار رژیم صهیونیستی را متجاوز معرفی ‌کرده‌اند.
 
جایگاه حزب‌الله در لبنان
دولت آلمان در حالی حزب‌الله لبنان را تروریستی خطاب می‌‌کند و جانب رژیم صهیونیستی را می‌‌گیرد که نتانیاهو در این سال‌های نه چند دور تعدادی از رهبران حزب‌الله را با استفاده از موشک و پهپاد ترور کرده که نمونه بارز آن را اخیرا در به شهادت رساندن یکی از رهبران حماس و مجروح ‌شدن یکی از رهبران حزب‌الله در سوریه و لبنان دیدیم. هر چند حزب‌الله لبنان از سوی برخی کشورها و دولت‌ها تروریست نامیده می‌شود اما با درایت و تلاش اعضایش و آنچه در عرصه‌‌‌های مختلف سیاسی و اجتماعی لبنان انجام می‌‌دهد، توانسته است محبوبیت زیادی در جامعه لبنانی به دست آورد و با شرکت در انتخابات پارلمانی کرسی‌‌‌های زیادی  نیز كسب كند؛ کرسی‌‌هایی که نقش و جایگاه حزب‌الله را در تعیین و معرفی دولت لبنان باز کرده و نظر این گروه در بازی‌های سیاسی و منطقه‌‌ای تاثیرگذار است، تا آنجا که توانسته چهار وزیر به همراه جنبش امل در دولت حسن دیاب داشته باشد؛ وزرایی که اکنون به عنوان ناجی این روزهای سخت لبنان که برای مقابله با ویروس کرونا مشغول خدمت هستند، معرفی ‌شده‌اند.
گویا موفقیت‌‌‌های سیاسی و جایگاه  علمی، فناوری و نظامی که حزب‌الله لبنان در دفاع از مرزهای این کشور به دست آورده است، به مذاق برخی کشورهای عربی مرتجع منطقه و رژیم صهیونیستی خوش نیامده است و در روزهایی که دولت رژیم صهیونیستی توان تشکیل یک دولت جدید را که پس از برگزاری سه دوره انتخابات قرار است شکل بگیرد، ندارد، با همکاری هم‌پیمانان غربی خود راهی دیگر برای توجه افکار عمومی شهروندان خود برگزیده است؛ اقداماتی که بیشتر هماهنگ‌شده است و پیش از این در برگزاری انتخابات کنست رژیم صهیونیستی دیده‌ایم. اقداماتی که با شلیک چند موشک به پایگاه‌‌‌های نظامی و زیرساخت‌های سوریه و ترور برخی رهبران مقاومت فلسطینی و لبنانی همراه شد و نتانیاهو با پروپاگاندای رسانه‌‌ای خود و موفقیت در انتخابات کنست، افکار عمومی را به سمت خود معطوف كرد. نتانیاهو حتی فراتر رفت و با جلب حمایت ترامپ در موضوع ارتفاعات جولان سوریه شانس خود برای پیروزی در انتخابات پارلمانی را افزایش داد. هر چند نتانیاهو با پروپاگاندای رسانه‌‌ای و حمایت غربی‌ها پیروز انتخابات شد اما در تشکیل دولت ناکام ماند، تا آنجا که دو بار دیگر انتخابات پارلمانی صهیونسیت‌ها پس از آن برگزار شد اما این نتانیاهو است که همچنان برای تشکیل دولت حتی به صورت مشترک با دیگر رقیبش(گانتز) با شکست روبه‌رو است؛ شکستی که از آن به عنوان مرگ سیاسی نتانیاهو نام 
برده می‌شود. حزب‌الله لبنان در سال‌‌‌های اخیر توانسته است با اتکای به توان داخلی و دانش بومی خود سد محکمی در برابر تجاوزات اسرائیل باشد تا آنجا که بارها از سوی مقامات سیاسی این کشور مورد تقدیر و حمایت قرار گرفته است. گروه‌ها و احزاب مختلف سیاسی لبنان، اقدامات حزب‌الله را دفاع از مرزوبوم این کشور دانسته و آن را موجب وحدت و ثبات خود می‌‌دانند.
 
ایران اقدام آلمان را شدیدا محکوم کرد
پس از این اتهام بود که سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اقدام دولت آلمان علیه حزب‌الله لبنان را در راستای اهداف رژیم صهیونیستی و آمریکا خواند و آن را به شدت محکوم کرد. سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان پنجشنبه شب، اقدام دولت آلمان در اتهام به حزب‌الله لبنان با عنوان «ترویج مبارزه مسلحانه با ابزارهای تروریستی» را به شدت محکوم کرد و گفت: ظاهرا برخی کشورها در اروپا مواضع خود را بدون در نظر ‌گرفتن واقعیات منطقه غرب آسیا و فقط با در نظر ‌گرفتن اهداف ماشین تبلیغاتی رژیم صهیونیستی و رژیم سردرگم آمریکا اتخاذ می‌‌کنند. موسوی افزود: تصمیم دولت آلمان در بی‌احترامی کامل آن کشور به دولت و ملت لبنان اتخاذ شده است، زیرا حزب‌الله بخشی رسمی و مشروع از دولت و پارلمان این کشور و همواره یک حزب سیاسی تاثیرگذار در عرصه ثبات‌سازی سیاسی آنها بوده که از پشتوانه وسیع مردمی در لبنان و منطقه برخوردار است. 
همچنین محمدباقر قالیباف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به تروریستی خواندن حزب‌الله لبنان از سوی وزارت کشور آلمان خاطرنشان کرد:  حزب‌الله حقیقتی است غیرقابل کتمان در مسیر تحقق ارادۀ الهی بر روی زمین؛ آن‌ها مدت‌هاست که اراده کرده‌اند تا این نور الهی را خاموش و نابود کنند ولی هنوز نمی‌دانند که وَالله مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ...

captcha
شماره‌های پیشین