sobhe-no.ir
925
شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
2
رهبر انقلاب: جهاد معلمان، شکوفاسازی استعدادها

در مسیر ارزش‌های انقلابی است

اصلاح‌طلبان برای تضعیف مجلس آینده ، حمله به شخصیت قالیباف را در دستور کار خود قرار داده ‌اند

خط تخریب اصلاح‌طلبان علیه مرد جهادی

هر چه به روز 7‌خرداد نزدیک و نزدیک‌تر می‌شویم، تب و تاب گمانه‌زنی‌ها درباره مناسبات مجلس یازدهم و احیاناً اینکه چه کسی قرار است بعد از 12‌سال علم ریاست مجلس را از دستان علی لاریجانی بگیرد، گرم و گرم‌تر می‌شود. در این میان اما اصلاح‌طلبان و رسانه‌های پر حجم و دامنه آن‌ها، چند وقتی می‌شود که روند تخریب راه یافتگان به پارلمان آینده را تشدید کرده‌اند و یکی از چهره‌هایی که جایگاه خاصی در میان اخبار تخریبی آن‌ها دارد؛ محمدباقر قالیباف، نفر اول منتخب مردم تهران است.

صبح نو

رهبر انقلاب: جهاد معلمان، شکوفاسازی استعدادها

در مسیر ارزش‌های انقلابی است


حضرت آیت‌‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی روز معلم را به همه معلمان در مدارس و دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه تبریک گفتند.
متن پیام مقام معظم رهبری به‌مناسبت روز معلم به این شرح است:
روز معلم را به همه‌ معلمان عزیز که در مدارس و دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه به پرورش اندیشه و دانش کودکان و جوانان کشور می‌پردازند، تبریک می‌گویم.
این سخن امام خمینی؟ره؟ که معلمی را شغل انبیا دانستند، یک شعار تبلیغاتی نبود، سخن قرآن بود که فرموده است: و یزکیهم و یعلمهم الکتاب و الحمکه... تزکیه و تعلیم و کتاب و حکمت الهی چهار واژه کلیدی در دعوت اسلام و همه پیامبران است. واژه کلیدی دیگر قیام به قسط است. در مدرسه نبوت‌ها، نسل‌های بشر با کتاب و حکمت، آموزش وپرورش می‌یابند و آنگاه زندگی عدالت‌محور بنا می‌کنند و جوامع بشری بدین ترتیب به هدف‌های آفرینش انسان نزدیک می‌شوند.
نظام اسلامی با همین هدف یعنی شکل‌گیری یک جامعه دینی عادلانه و آرمان‌خواه پدید آمد و طبیعی است که نظام آموزشی کشور نیز نمی‌تواند هدفی جز هدف کلی نظام داشته باشد.
کودک و نوجوان و جوان در کشور اسلامی می‌آموزد که استعداد و توان بالقوه‌ خود را برای ارزش‌های متعالی ملی یعنی ارزش‌های اسلامی و انقلابی شکوفا کند و به‌کار گیرد.
این آموزش حیاتی و سازوکار تحقق آن، همان کار بزرگ و جهاد مبارکی است که معلمان عهده‌دار آن شده‌اند.
اسلام ما را به علم نافع فرامی‌خواند، علم نافع از سویی جوان ایرانی را به ابزارهای لازم برای پیشرفت و اعتلای کشور و ملتش مجهز می‌كند و از سویی به او هویت می‌بخشد و او را از وزانت و اعتبار روحی و معنوی و اعتماد به نفس برخوردار می‌کند.
نسل جوانی که در این مسیر، صیرورت و پرورش می‌‌یابد، ثروتی آنچنان انبوه و ذخیره‌‌ای آنچنان عظیم است که هیچ پدیده ارزشمند دیگری برای کشور با آن برابری نمی‌کند.
این ثروت، محصول کار و ‌انگیزه‌ معلمان در مدارس و دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه است. رحمت و فضل خدا بر دست‌های پرکار و دل‌های پر‌انگیزه‌ آنان باد.
نسل جوان ما بحمدلله الگوهای درخشان و برجسته‌ای را هم می‌شناسد که در دنیای مادی امروز نظایر آنها را کمتر می‌توان یافت؛ از شهید چمران و شهید آوینی تا شهدای هسته‌‌ای و تا شهید سلیمانی و تا شهید بزرگوار مطهری که در دهه‌ 30 از عمر خود در حوزه‌ قم و دانشگاه تهران درخشید و در دهه‌ 50 با بال شهادت به ملکوت اعلی پرکشید.
درود خدا بر شهیدان و سپاس ما به معلمان و خوشامد ما نثار نسل جوان خوش‌عاقبت ملت ایران باد.
سیّدعلی خامنه‌ای
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

captcha
شماره‌های پیشین