sobhe-no.ir
909
چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
1
گفت‌و‌گوی «صبح‌نو» با مدیر موسسه خیریه بهشت امام رضا؟ع؟ که این روزها برای افراد نیازمند ماسک می‌دوزند

روزانه 10‌هزار ماسک، نذر افراد نیازمند

گزارش زهرا اردشیری / این گروه خیریه را اکثر ما می‌شناسیم. از وقتی به برنامه ماه‌عسل احسان علیخانی دعوت شدند برای بیشتر مردم شناخته شده‌اند بعد از آن مصاحبه‌های زیادی از مدیر این موسسه خیریه دیدیم و خواندیم، اما کمتر می‌دانیم که این موسسه خیریه که از تعداد زیادی کودکان بی‌سرپرست، معلول و بد‌سرپرست نگهداری می‌کند، دستی در انجام کارهای خیر دیگری دارند. مثلا این روزها که ویروس کرونا در کشور شیوع پیدا کرده است بچه‌های معلول و بی‌سرپرست این مرکز اقدام به تولید ماسک کرده‌اند و ماسک‌ها را به مراکزی می‌فرستند که می‌دانند توانایی خرید ندارند. اگر می‌خواهید با فعالیت خیر‌خواهانه خیریه بهشت امام رضا؟ع؟ آشنا شوید این گزارش را بخوانید.

سرمقاله

مهدویت، نتیجه محتوم ایمان متحرک

حمایت اجتماعی دولت‌ها برای مقابله با شیوع ویروس كووید‌19 چه مواردی را در برمی‌گیرد

درمان اقتصادها با فراگیری كرونا

پیشرفت شیوع ویروس منحوس کرونا، اقتصاد کشورهای جهان را با مشکلات بسیاری رو به‌رو ساخته‌است. این بحران به ویژه در کشورهایی که بیشتر در معرض خطر کرونا قرار دارند به شکل پررنگ‌تری احساس می‌شود و کرونا؛ فقر و ناعدالتی رااز برخی جهات تشدید كرده است. دولت‌ها برای عبور از این شرایط، بسته‌های حمایتی و مالی ویژه‌ای در دستور کار خود قرار داده‌اند تا صاحبان صنایع و شرکت‌های کوچک و بزرگ بتوانند با آسیب کمتری از این دوران عبور کنند. در ادامه بخشی از این سیاست‌های حمایتی كه در كشورهای مختلف درحال پیگیری است، مرور می‌شود.

بازخوانی وجوهی از شخصیت اصلی یک داستان واقعی

آنچه در آوینی خواندیم اما ندیدیم

یادداشت فاطمه ترکاشوند / آیا سید مرتضی آوینی، خارج از مرزهای ایران به دنبال مفهوم انقلاب اسلامی می‌گشت؟ چرا آوینی، شمایل تیپیک مرد جوان انقلابیِ رزمنده‌ای است که برای تحقق اهدافش در صدد کنکاش در سرزمین‌های دیگر با مردمی دیگر و از زبانی دیگر برمی‌آید؟ بیایید پس از گذشت 28 سال از شهادت آوینی، مطالب رسمی و بولتن‌وار سالانه نهادهای دولتی درباره این شخصیت را با هیجان کنجکاوی در وجوه کمتر دیده‌شده او تعویض کنیم.

بزرگترین فراکسیون عراق برای معرفی گزینه جدید نخست‌وزیری توافق کردند

عدم کفایت «عدنان الزرفی»

تحولات عراق به‌گونه‌ای پیش می‌رود که می‌توان گفت این کشور در وضعیت خاصی قرارگرفته است، ازیک سو، عقب‌نشینی آمریکایی‌ها از پایگاه‌های مختلف در جنوب این کشور و تجمیع آن‌ها در پایگاه عین‌الاسد و از سوی دیگر تاکید گروه‌های مقاومت عراقی بر اخراج نیروهای نظامی آمریکا از این کشور و شلیک موشک به مقر نظامیان اشغالگر آمریکایی. البته مخالفت گروه‌های مختلف سیاسی با نخست‌وزیری «عدنان الزرفی» از دیگر موضوعات سیاسی عراق است که نشست عصر دیروز مقتدی صدر با هادی العامری، رییس ائتلاف فتح نشان می‌دهد توافقی برای معرفی گزینه جدید ریاست دولت عراق صورت گرفته است.

«صبح‌نو» از چشم‌انداز بازار نفت گزارش می‌دهد

بودجه منهای نفت

قیمت نفت که در دنیا به تأسی از بیماری کرونا با افت شدید مواجه شد، شائبه‌هایی را برای تحقق درآمدهای نفتی دولت ایجاد کرد.بودجه‌99 با نفت 50‌دلاری بسته شد. قیمتی که به اعتقاد نمایندگان مجلس در طول تاریخ بودجه‌ریزی کشور بی‌سابقه بوده و وابستگی بودجه به نفت را به کمتر از 20‌درصد کاهش داده است.

«صبح‌نو» از مبارزه بسیجیان برای مقابله با ویروس کرونا گزارش می‌دهد

پاتک شبانه به کرونا

گزارش عارف چراغی / رییس سازمان بسیج مستضعفان می‌گوید كه دو میلیون بسیجی این روزها در حال مبارزه با ویروس کرونا هستند؛ اما اگر کمی دقت کنیم متوجه می‌شویم که تعداد افرادی که این روزها بسیجی وار مشغول مبارزه با این ویروس هستند، بسیار بیشتر است. افرادی که شاید حتی سالی یک‌بار هم به پایگاه‌های بسیج محله‌شان سر نمی‌زدند حالا هر شب در کنار همشهریان دیگرشان مشغول ضدعفونی ‌کردن محله‌ها هستند. گزارش زیر روایت یک شب از عملیات ضدعفونی ‌کردن معابر و خیابان‌های منطقه 21 در غرب تهران است.

شماره‌های پیشین