sobhe-no.ir
904
شنبه، ۲۴ اسفند ۱۳۹۸
31
سناریو علیه ورزش ایران، واقعیتی است که قابل انکار نیست

مبارزه ناجوانمردانه

کشورهای متخاصم با جمهوری اسلامی ایران در سالیان اخیر برای ضربه زدن به کشورمان، علاوه بر استفاده از روش‌های سیاسی، اقتصادی و نظامی، پروژه‌هایی را برای جلوگیری از موفقیت‌های ورزش ایران آغاز کرده‌اند. دولتمردان این کشورها که چشم دیدن اهتزاز پرچم ایران در مسابقات معتبر المپیک، جام جهانی و دیدارهای مهم آسیایی را ندارند و از هر موفقیت تیم‌های ورزشی و ستاره‌های ورزش‌مان بیشتر ناراحت و خشمگین می‌شوند، پروژه تخریب ورزش کشورمان را در خارج از زمین‌ و محل‌های برگزاری رقابت‌های قاره‌ای و بین‌المللی جزو برنامه‌های اصلی خود قرار داده‌اند.

عدم‌توافق بین‌المللی برای رویارویی با صهیونیست‌‌ها

کشورهایی که با اشغالگران قدس مسابقه نمی‌دهند

صبح نو

کشورهایی که با اشغالگران قدس مسابقه نمی‌دهند

حدود 40 سال است كه ورزشكاران ایرانی در میادین مختلف ورزشی از مقابله با ورزشكارانی از رژیم صهیونیستی خودداری می‌كنند. اگرچه این اقدام درراستای به رسمیت نشناختن ماهیت این رژیم غاصب است اما مسوولان ورزشی در این سال‌ها به‌خاطر جلوگیری از عواقب بعدی مثل ممنوعیت حضور در مسابقات بین‌المللی و تحمل جریمه‌های مختلف به‌گونه‌ای رفتار كرده‌اند كه ظاهرا این عدم رویارویی اتفاقی بوده و ماهیت سیاسی و عقیدتی ندارد.
در چند سال اخیر و برای ضربه زدن به ورزش ایران، با برخی لابی‌های پشت پرده، در مسابقات مهم بین‌المللی، جدول رقابت‌ها به شکلی چیده می‌شود که ورزشکاران کشورمان با نمایندگان رژیم اشغالگر قدس روبه‌رو شوند که این میان اشتباه برخی مدیران و مربیان، خصوصا اتفاقی که برای علیرضا کریمی رخ داد و مربی آن از بیرون زمین داد کشید که «باید ببازی» سر داد، كار را برای ورزشكاران چند رشته خاص با مشكل مواجه كرد.
سید‌رضا صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک درباره مشكلات پیش‌آمده به‌خاطر روبه‌رونشدن ورزشكاران ایرانی با حریفان صهیونیست گفت: «مساله اسرائیل، مساله جهان اسلام است. کل دنیای اسلام با رژیم صهیونیستی مشکل دارد و بیش از ۲۰ کشور با آنها بازی نمی‌کنند. ما در چارچوب سیاست‌های اصلی نظام حرکت می‌کنیم و در گفت‌وگو‌های بین‌المللی، به ورزشكاران غیر‌ایرانی كه حاضر به مواجهه با حریفانی از رژیم صهیونیستی نشده‌اند و كشورهایی كه برای رشته‌های گوناگون، ورزش رژیم اسرائیل را در این سال‌ها تحریم كرده‌اند، اشاره کردیم.»

captcha
شماره‌های پیشین