sobhe-no.ir
904
شنبه، ۲۴ اسفند ۱۳۹۸
31
سناریو علیه ورزش ایران، واقعیتی است که قابل انکار نیست

مبارزه ناجوانمردانه

کشورهای متخاصم با جمهوری اسلامی ایران در سالیان اخیر برای ضربه زدن به کشورمان، علاوه بر استفاده از روش‌های سیاسی، اقتصادی و نظامی، پروژه‌هایی را برای جلوگیری از موفقیت‌های ورزش ایران آغاز کرده‌اند. دولتمردان این کشورها که چشم دیدن اهتزاز پرچم ایران در مسابقات معتبر المپیک، جام جهانی و دیدارهای مهم آسیایی را ندارند و از هر موفقیت تیم‌های ورزشی و ستاره‌های ورزش‌مان بیشتر ناراحت و خشمگین می‌شوند، پروژه تخریب ورزش کشورمان را در خارج از زمین‌ و محل‌های برگزاری رقابت‌های قاره‌ای و بین‌المللی جزو برنامه‌های اصلی خود قرار داده‌اند.

عدم‌توافق بین‌المللی برای رویارویی با صهیونیست‌‌ها

کشورهایی که با اشغالگران قدس مسابقه نمی‌دهند

صبح نو

سناریو علیه ورزش ایران، واقعیتی است که قابل انکار نیست

مبارزه ناجوانمردانه

کشورهای متخاصم با جمهوری اسلامی ایران در سالیان اخیر برای ضربه زدن به کشورمان، علاوه بر استفاده از روش‌های سیاسی، اقتصادی و نظامی، پروژه‌هایی را برای جلوگیری از موفقیت‌های ورزش ایران آغاز کرده‌اند. دولتمردان این کشورها که چشم دیدن اهتزاز پرچم ایران در مسابقات معتبر المپیک، جام جهانی و دیدارهای مهم آسیایی را ندارند و از هر موفقیت تیم‌های ورزشی و ستاره‌های ورزش‌مان بیشتر ناراحت و خشمگین می‌شوند، پروژه تخریب ورزش کشورمان را در خارج از زمین‌ و محل‌های برگزاری رقابت‌های قاره‌ای و بین‌المللی جزو برنامه‌های اصلی خود قرار داده‌اند.

دلارهای عربستانی‌ها و اماراتی‌ها و لابی‌های نمایندگان رژیم اشغالگر قدس و هم‌پیمانان آنها در کنفدراسیون‌ها، فدراسیون‌ها و کمیته‌های مهم سیاست‌گذاری و برگزاری رقابت‌های آسیایی و جهانی، جزو ابزارهای مهم برای حمله به ورزش ایران مورد استفاده قرار گرفته است.
لغو میزبانی تیم‌های فوتبال ایران ازسوی حریفان کشورهای عربستانی در سال‌های اخیر که با دستور کمیته برگزاری رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا اجرایی شد، جزو اقدامات اولیه و علنی این کشورها علیه ورزش ایران بود.
در سال 2019 اما پروژه جدید محرومیت و تعلیق فعالیت‌های بین‌المللی برای فدراسیون‌ها و کشورهایی که ورزشکاران‌شان در مسابقات جهانی و المپیک از رویارویی با نمایندگان رژیم اشغالگر قدس امتناع می‌ورزند، به‌شکل جدی درحال اجراست و از آن به‌عنوان ابرازی مهم برای مقابله با ایرانی‌ها نام برده 
شده است. با توجه به اینکه ورزشکاران عزیز ایران اسلامی، در صدر بسیاری از کشورها، در مسابقات بین‌المللی با به رسمیت نشناختن رژیم اشغالگر قدس، از مبارزه با نمایندگان ورزشی این رژیم امتناع می‌ورزند، بهترین بهانه و دستاویز برای کشورهای متخاصم است که شرایط را برای محرومیت یک رشته یا کل ورزش ایران فراهم کنند.
در این راستا و در نخستین گام، مسوولان صهیونیست و هم‌پیمانان آنها در فدراسیون جودو، در چارچوب رقابت‌های جودوی قهرمانی جهان در توکیو، به‌نوعی برنامه‌ریزی ‌کردند که سعید مولایی، نماینده وزن 81 کیلوگرم کشورمان با نماینده رژیم اشغالگر قدس روبه‌رو شود.
هرچند مولایی در رقابتی ورزشی در وقت طلایی مبارزه، برابر حریف بلژیکی شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند تا برابر حریف رژیم اشغالگر قدس قرار نگیرد اما فریب این ورزشکار توسط رییس فدراسیون جهانی جودو برای مصاحبه علیه ورزش ایران و درنهایت همراهی او به‌وسیله نمایندگان امنیتی کشور ژاپن برای اعزامش به کشور آلمان و ممانعت از سفرش به ایران، بهترین بهانه را دراختیار فدراسیون جهانی قرار داد تا فعالیت‌های بین‌المللی جودوی ایران تعلیق شود.
این اتفاق با واکنش مدیران ارشد ورزش ایران و شکایت به دادگاه بین‌المللی CAS همراه شده تا با حیله دشمنان کشور، علیه مردم و ورزشکاران‌مان بهترین برخورد صورت گیرد؛ دادگاهی که به‌زودی برگزار می‌شود ولی این پایان اقدام‌های ضد‌ورزشی علیه ورزش ایران نبود.
موضوع دوم، تعلیق میزبانی تمام تیم‌های فوتبال ایران در مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا در فصل جاری، آن هم به بهانه واهی ناامنی در کشورمان بود اما اقدام سریع مدیران فدراسیون فوتبال و باشگاه‌های ایران باعث شد که میزبانی تیم‌های ایرانی فقط در دور رفت گرفته شود و قرار است در دور برگشت، میزبانی به تیم‌های ایرانی اعطا شود.
مطمئنا اقدام‌های ضد‌ایرانی این کشورها، همچنان ادامه داشته و خواهد داشت که اوج آن ممکن است در المپیک و پارالمپیک   2020  رخ دهد، جایی‌که ممکن است تیم‌های ورزشی یا ورزشکاران کشورمان با لابی‌های پشت پرده در قرعه‌کشی، با نمایندگان رژیم اشغالگر قدس روبه‌رو شوند و درصورت عدم رویارویی، بهترین بهانه برای تعلیق آن رشته ورزشی یا کل ورزش ایران فراهم شود؛ سناریویی که در ادامه به آن اشاره می‌شود.

افشای رسمی سناریو علیه ورزش ایران
یکی دیگر از ابزارهای مقامات صهیونیسم و متحدان‌ بین‌المللی‌شان، برای مقابله با ورزش ایران و ایجاد چالش‌هایی برای کشورمان، سناریوی مذاکره با چهره‌ها و ستاره‌های ورزش ایران برای پناهندگی آنها در کشورهای دیگر است؛ اتفاقی که از یک‌سو موفقیت‌های ورزش ایران را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و از سوی دیگر، حواشی داخلی و خارجی را علیه ورزش کشورمان افزایش می‌دهد.
اصل این سناریو، شب کریسمس 2020 (سوم دی امسال) لو رفت؛ وقتی بخش عربی سایت وزارت امورخارجه رژیم صهیونیستی گزارشی منتشر کرد که تایید می‌کرد این رژیم در ژانویه 2017 (دی95) با عربستان و امارات به توافقی جامع در مورد ایجاد چالش‌های جدی ورزشی در ایران رسیده‌اند. در آن توافق مقرر شد که به موازات تلاش برای عادی‌‌‌سازی روابط رژیم اشغالگر قدس با کشور‌های اسلامی (که از مدتی بعد توسط آمریکا در قالب معامله قرن مطرح شد)، به‌صورت پلکانی و هر ماه یک دردسر ویژه دامنگیر ورزش ایران شود. تمرکز اصلی این سناریو بر قبح‌شکنی رابطه ورزشکاران و خانواده ورزشی ایران با تل‌آویو بود؛ چیزی که مهم‌ترین نمونه‌اش را در روز‌های اخیر در جودو و مشخصا پرونده سعید مولایی دیدیم.
در بخشی از این گزارش به روشنی و به‌طور عجیبی توضیح داده شده که ماجرا چیست و پای چه کسانی در میان است: «سال ۲۰۲۰ سال انقلاب ورزشی علیه ایران خواهد بود و از آنجایی که سرمایه‌گذاری‌های قبلی در این عرصه در سه سال گذشته انجام گرفته است، از این رو المپیک ۲۰۲۰ زمان چیدن میوه‌های این محصول مشترک عربستان و رژیم اسرائیل خواهد بود. عربستان سرمایه‌گذار این باغ بوده و اسرائیل مسوولیت مهندسی و طراحی نقشه آن را برعهده داشته است.»
ادامه این گزارش که به تصور آن‌ها درباره عده‌ای اندک از جامعه بزرگ ورزشکاران ایران مربوط می‌شود، نام پیمانکار پروژه انقلاب ورزشی علیه ایران را هم افشا کرده است: حالا دیگر ایران نمی‌داند که چطور با ورزشکاران جذب‌شده به سرویس‌های اطلاعاتی کشور‌های رقیب خود برخورد کند.
شبکه سعودی -ایران‌اینترنشنال تبدیل به تریبون این ورزشکاران شده است و مهدی رستم‌پور به‌عنوان پیمانکار این پروژه نقش خود را ایفا می‌کند. از همه جالب‌تر اینکه 
با وجود تصور قبلی سرویس‌های اطلاعاتی عربستان و اسرائیل، ورزشکاران ایرانی به‌ویژه در رشته‌های انفرادی که با مشکلات مالی متعدد روبه‌رو هستند، تمایل به همکاری با اسپانسر‌های خارجی داشته و در ازای کسب تابعیت حاضر هستند هرکاری انجام دهند تا پولی از این راه کسب کنند.
این در حالی است که قهرمانان شاخص ایرانی همچون حسین رضازاده، علی دایی و بسیاری دیگر از ورزشکاران دهه ۷۰ و ۸۰ ایران بار‌ها با پیشنهادات کسب تابعیت در کشور‌های ثالث با دستمزد بسیار بالا روبه‌رو شده ولی به‌راحتی به آن‌ها جواب منفی داده بودند؛ اما اکنون جوانان متولد دهه ۷۰ و ۸۰ اصلا خود را مقید به پایبندی به اصول ملی و ارزشی نمی‌دانند و به دلیل ناکارآمدی سیستم ورزشی کشور خود به دنبال خروج از ایران هستند. این یک فرصت استثنایی برای اسرائیل است.
 ۲۰ دقیقه پس از گاف سایت وزارت امورخارجه رژیم صهیونیستی در انتشار این گزارش، اصلاحاتی روی آن انجام شده و دوباره منتشر شد اما ساعتی بعد و به شکلی قابل پیش‌بینی، این گزارش به‌طور کلی از روی سایت حذف می‌شود. شاید بتوان چنین مطلب مهمی را از روی سایت حذف کرد ولی دیدار‌های رسمی مقامات ورزشی عربی با مقامات رژیم صهیونیستی و رییس فدراسیون جهانی جودو قابل حذف نیست؛ تصاویری که انتشار آن‌ها نشان می‌دهد آش چقدر شور است.
 

captcha
شماره‌های پیشین