sobhe-no.ir
903
چهارشنبه، ۲۱ اسفند ۱۳۹۸
1
گزارش «صبح‌نو» درباره شیوه پرستاری از بیمار کرونایی بهبودیافته را بخوانید

2731 کرونایی در ایران خوب شده‌اند

آمار رشد مبتلایان به کرونا به مرور به وضعیتی نگران‌کننده رسیده است. ظهر دیروز تعداد مبتلایان به 8042 نفر رسید. این مقدار ظهر روز دوشنبه 7161 نفر بود. البته در روزهای گذشته بسیاری از مردم نیز قرنطینه خانگی را برگزیده و در صورت اجبار بر حضور در شهر و اماکن عمومی تلاش می‌کنند تا موارد و توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند. با این حال آمار مبتلایان علائم دیگری را منتشر می‌کند.

اولین کتاب بعد از شهادت سرلشکر سلیمانی با روایت فرماندهی وی در عملیات والفجر 8 منتشر شد

حاج‌قاسم سلام

شهادت سردار سرلشکر قاسم سلیمانی هر چند ثلمه‌ای بزرگ به پیکره‌ ایران اسلامی بود اما در کنارش فرصت‌ها و ظرفیت‌های زیادی را هم به همراه داشت. در همه سال‌های قبل سردار قاسم سلیمانی از انتشار خاطرات و تجربیات خود ابا داشت و وقتی دو جلد از خاطراتش از فرماندهی وی در لشکر 41 ثارالله کرمان منتشر شد، به دلیل عدم رضایت شخصی‌اش دیگر منتشر نشد. حالا بعد از شهادت حاج قاسم این باب باز شده و شاهد آثاری درباره این سرباز رشید اسلام هستیم.

جریان تجدیدنظرطلب باوجود تلاش برای اختلاف‌افکنی میان جناح راست با موانع عمده‌ای تا انتخابات بعدی مواجه است

دو چالش اصلاح‌طلبان تا 1400

اصلاح‌طلبان و جریان حامی دولت که در انتخابات مجلس یازدهم شکست را از رقیب اصول‌گرای خود پذیرا شدند، اکنون و در فاصله یک‌سال و سه ماه تا ریاست‌جمهوری 1400 برای بازگشت ظفرمندانه به صحنه سیاسی ایران، با چالش‌های زیادی مواجهند. این گزارش پرداختی به برخی از این چالش‌هاست.

طولانی‌ترین دوره رشد اقتصادی در آمریکا با ظهور یک ویروس جدید به باد رفت اتفاقی که آینده سیاسی جمهوری‌خواهان را به خطر انداخته است

وحشت فیل‌ها از کرونا

در حالی ترامپ درباره تأثیر ویروس کرونا بر اقتصاد آمریکا می‌گوید که نفت ارزان شده، لذتش را ببرید! که افت ۷‌درصدی شاخص‌های بورس نیویورک در داد و ستدهای سه‌شنبه موجب توقف کوتاه‌مدت معاملات بازار سرمایه آمریکا شد، رخدادی که از اوج بحران مالی سال‌۲۰۰۸ تاکنون بی‌سابقه بوده است.

بن‌سلمان برای رسیدن به تخت پادشاهی و حمایت آمریکا جنگ نفتی با روس‌ها آغاز کرده است

شمشیر بازی نفتی

گزارش روح الله فرقانی / عربستان که برای مقابله با بحران احتمالی در جانشینی پادشاه خاندان سعودی درهفته اخیراقدام به دستگیری تعدادی از شاهزادگانش کرد تا «محمد‌بن سلمان» به کرسی پادشاهی نزدیک‌تر شود، حال بن‌سلمان برای خوش خدمتی بیشتر در راستای سیاست‌های حامیان غربی و عبری خود با ایجاد یک جنگ نفتی تلاش دارد تا با فشار قرار دادن روس‌ها، سایه امپریالیسم آمریکا را در غرب آسیا بیشتر نمایان سازد. جنگی که احتمال شکست شاهزاده خام و بی‌تجربه سعودی‌ها در برابر خرس سیبری بیشتر است چرا‌که نه روسیه، یمن است و نه پوتین بی‌تجربه.

جای سازمان سینمایی در زمین بازی پلتفرم‌های اینترنتی مرتبط با فیلم و سینما کجاست

زنگ خطر «اوضاع خوب است»

گزارش فاطمه ترکاشوند / «سینماتیکت» به‌طور کامل به «صباایده» واگذار شد. این خبر که چند روز پیش در سکوت خبری ناشی از کرونا منتشر شد می‌تواند در تمام امسال و حتی در سال‌های آینده، یکی از مهم‌ترین اخبار در رویدادهای سینمایی و کسب‌وکار‌های متصل به آن باشد. آیا تغییرات داخلی تنها پلتفرم بلیت‌فروشی آنلاین سینما بر اکوسیستم این کسب‌وکار و ساختار فرهنگی و اقتصادی سینما تاثیری خواهد داشت؟

صفر تا صد آموزش‌های مجازی دانش‌آموزان را در «صبح‌نو» بخوانید

فرصت نابرابر برای آموزش

گزارش زهرا اردشیری / از وقتی سر و کله کرونا پیدا شد و مدارس تعطیل شدند، زمزمه آموزش‌های مجازی به گوش رسید. آموزش‌هایی که خیال خانواده‌ها را تا حدودی راحت کرد که قرار نیست فرزندان‌شان برای مدت طولانی از درس و کتاب و مدرسه عقب بمانند. اینکه دانش‌آموزان فرصت این را دارند تا در روزهای قرنطینه خانگی درس بخوانند و از آموزش‌های معلمان مجازی بهره‌مند شوند خیلی خوب است اما آیا این یک فرصت برابر است؟ همه دانش‌آموزان کشور ما آیا از اینترنت و تلویزیون برخوردار هستند؟ برای پرسیدن این سوال سراغ معاون آموزش متوسطه ابتدایی رفته‌ایم. در این گزارش از صفر تا صد آموزش مجازی دانش‌آموزان را بخوانید.

هفت توصیه آیت‌الله مدرسی‌یزدی به مردم برای دفع بلا و بیماری

قادرآشنا، قائم‌مقام نمایشگاه کتاب تهران می‌گوید در صورت مساعدنبودن شرایط گزینه لغو نمایشگاه هم مدنظر خواهد بود

تعیین تکلیف نمایشگاه کتاب بعد از تعطیلات نوروز

گزارش مصطفی وثوق‌کیا / یکی از مهم‌ترین چالش‌های کنونی ناشران در شیوع کرونا بحث نمایشگاه کتاب و زمان آن است. ابتدا قرار بود که نمایشگاه کتاب از اواخر فروردین شروع و تا قبل از ماه رمضان به پایان برسد و حالا که کرونا کشور و همه فعالیت‌های فرهنگی را تحت‌تاثیر قرار داده است این مساله هم تحت الشعاع قرار گرفته است. از یک‌سو ارشاد در تلاش است تا زمان مناسبی را برای نمایشگاه کتاب با جلب نظر مساعد وزارت بهداشت هماهنگ کند و از یک‌سو هم ناشرانی هستند که به هوای نمایشگاه کتاب تعهداتی برایشان ایجاد شده که اگر درآمد نمایشگاه کتاب را از دست بدهند، دچار وضعیت وخیمی خواهند شد.

سرمقاله

ستاد ملی را ترمیم کنید

شماره‌های پیشین