sobhe-no.ir
901
دوشنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۸
4
گزارش «صبح‌نو» از پس‌لرزه‌های اقتصادی کرونا در واپسین روزهای سال

کرونا و تجربه‌های مشابه در دنیا

محمد جندقی / دوازدهمین‌ماه سال از نیمه گذشت؛ شمارش معکوس پایان سال98 هم به صدا درآمد. سالی که پر بود از فرازونشیب‌هایی که اقتصاد را هم بی‌نصیب نگذاشت. سالی که همگان به آخرین روزهای آن و حال و هوای سال جدید دل خوش کرده بودند هم، با میهمان ناخوانده «کرونا» مواجه شد.

حسین شیخ‌الاسلام، مشاور وزیرامورخارجه کشورمان در اثر کرونا درگذشت

وداع با دیپلمات انقلابی

فاطمه رهبر، منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم در اثر کرونا به دیار باقی شتافت

جای خالی جبران نشدنی

صبح نو

فاطمه رهبر، منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم در اثر کرونا به دیار باقی شتافت

جای خالی جبران نشدنی

یکی از چهره‌هایی که درگذشت او در اثر ابتلا به ویروس کرونا بازتاب زیادی پیدا کرد، فاطمه رهبر نماینده ادوار مجلس بود. خانم رهبر، سابقه نمایندگی مردم در مجالس هفتم، هشتم و نهم را داشت. این سیاستمدار 55‌ساله در مجلس هفتم و هشتم، نایب رییس کمیسیون فرهنگی و در مجلس نهم، نایب رییس کمیسیون اصل نود قانون اساسی بود و ریاست فراکسیون زنان و خانواده را بر عهده داشت.
او همچنین عضو فراکسیون زنان و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی نیز بود. رهبر پس از انتصاب پرویز فتاح به‌عنوان سرپرست کمیته امداد امام خمینی به‌عنوان معاونت حمایت و سلامت خانواده منصوب شد. رهبر توانست در دوم اسفند‌98 و در جریان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با کسب ۷۸۷‌هزار و ۴۸۵‌رأی، به‌عنوان نفر دوازدهم از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر از استان تهران انتخاب شود. علاوه بر این‌ها، خانم رهبر در زمینه آموزشی و تدریس از جمله در وزارت آموزش‌و‌پرورش به‌عنوان معلم نیز فعالیت داشت.
واکنش‌های توییتری به درگذشت خانم رهبر زیاد بود. زهره الهیان منتخب مردم تهران برای مجلس آینده در نوشته‌ای، جای خالی خانم رهبر در مجلس را جبران ناشدنی توصیف کرد. یکی دیگر از کاربران توییتر با برشمردن برخی تلاش‌های خانم رهبر در حوزه دفاع از حقوق زنان از جمله قانون حمایت از خانواده، قانون منشور حقوق و مسوولیت‌های زنان، قانون کاهش ساعت کار زنان شاغل با شرایط خاص، قانون افزایش مرخصی زایمان به 9‌ماه، قانون بیمه زنان خانه‌دار، یاد و نام این نماینده ادوار مجلس را گرامی داشت. سوده نجفی یکی از اعضای شورای مرکزی جمعیت پیشرفت و عدالت نیز در صفحه توییتر خود، «متانت و ادب» خانم رهبر را به‌عنوان دو خصیصه بارز آن مرحومه توصیف کرد. راحله امینیان از مجریان تلویزیون نیز در مطلبی با اشاره به خادمی خانم رهبر در آستان حضرت امام رضا؟ع؟ نوشت: «خانم دکتر رهبر را سال‌ها می‌شناختم. وقتی چند باری در حرم مطهر امام رضا در قامت خادمی بی‌ادعا که گوشه‌ای به زائران خدمت می‌کردند، دیدمشون ارادتم خیلی بیشتر شد.»

captcha
شماره‌های پیشین