sobhe-no.ir
901
دوشنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۸
14
خبر

اولین قسمت برنامه «اتفاق»، کم‌جان و پراشکال روی آنتن رفت

اتفاق بی‌اتفاق

گزارش فاطمه ترکاشوند / همکاری مجدد مجری پرحاشیه صداوسیما، رضا رشیدپور از اولین موضوعاتی بود که برنامه «اتفاق» را با شروعی پرسروصدا همراه کرد. برنامه‌ای که در ادامه تولیدات پرزرق و برق شبکه3 قصد دارد دسته جدیدی از شوهای تلویزیونی را با آب و رنگ در معرض تماشای مخاطب بگذارد.

صبح نو

خبر

ساخت ۲۴‌پروژه تصویری 
در ایام کرونایی
سخنگوی کارگروه مدیریت بحران کرونا در سینما با بیان اینکه ۲۴‌پروژه تصویری در حال ساخت هستند، تاکید کرد: برای رعایت نکات بهداشتی و ایمنی در این پروژه‌ها با وزارتخانه‌های مرتبط مانند وزارت بهداشت، کار و ارشاد (سازمان سینمایی) و صدا‌و‌سیما از طریق هیات‌مدیره خانه سینما در ارتباط بوده و خواهیم بود. دانش اقباشاوی در گفت‌وگو با ایسنا توضیحاتی درباره شکل‌گیری این کارگروه ارائه کرد و گفت: از روز اول اسفند که درباره ویروس کرونا اعلام عمومی انجام شد، انجمن برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان سینما اولین اطلاعیه خود را همراه با توصیه‌های وزارت بهداشت به تمام اصناف سینمایی ابلاغ کرد. این کارگردان سینما افزود: در ادامه با همکاری هیات‌مدیره خانه سینما و همراهی آقای همایون اسعدیان به‌عنوان رییس هیات‌مدیره این تشکل، اطلاعیه اول منتشر شد که طی آن پیشنهاد تعطیلی پروژه‌های تصویری برای رعایت نکات ایمنی و حفظ سلامت افراد حاضر در آن پروژه‌ها مطرح شد. اقباشاوی اظهار کرد: سپس ۲۳‌صنف سینمای ایران در نامه‌ای از هیات‌مدیره خانه سینما خواستار توقف پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی با همکاری وزارتخانه‌های بهداشت، کار و ارشاد (سازمان سینمایی) و صدا‌و‌سیما شدند. او در ادامه گفت: در این اثنی ما به‌عنوان چند صنف خانه سینما به شکل خودجوش پروژه‌های مختلف را که در حال فیلمبرداری هستند، رصد کردیم و به جمع‌آوری اطلاعات آن‌ها پرداختیم و متوجه شدیم در حال حاضر ۲۷‌پروژه در اقصی نقاط ایران در حال فیلم‌برداری هستند که سه پروژه به شکل داوطلبانه، فیلمبرداری خود را لغو کردند ولی ۲۴‌پروژه به شکل قطعی در حال کار هستند. اقباشاوی خاطرنشان کرد: پیگیری‌های ما نشان می‌دهد برخی از پروژه‌ها نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند که جای خوشحالی دارد، ولی در این میان متاسفانه دو پروژه به لحاظ امنیت بهداشتی، 
به شدت وضعیت نگران‌کننده‌ای دارند و ما در هفته گذشته از طرف آقای موسوی، رییس شورای‌عالی تهیه‌کنندگان سینما و هیات‌مدیره خانه سینما به این پروژه‌ها تذکر جدی دادیم. او با ابراز نگرانی از وضعیت این دو پروژه تاکید کرد: این پروژه‌ها شرایط خطرناکی دارند و این وضعیت خطرناک تنها به اعضای خانه سینما که درگیر آن‌ها هستند، محدود نمی‌شود، چراکه در این پروژه‌ها افراد دیگری نیز حضور دارند و علاوه بر این‌ها هر‌یک از این افراد با خانواده خود نیز در ارتباط هستند و رفت‌و‌آمدهای دیگری هم دارند و می‌بیینم که به‌راحتی می‌توانند ناقل ویروس باشند.

پاسخ سردار جلالی به اظهارات مجری صدا‌و‌سیما
این روزها بیشتر مراقب هم باشیم
بعد از انتقادات تند محمد دلاوی، مجری صداوسیما از رییس سازمان پدافند غیرعامل روی آنتن زنده سردار جلالی در پیامی پاسخ وی را داد. به گزارش ایسنا متن این پیام بدین شرح است: «آقای دلاوری عزیز جسارت‌تان را می‌پسندم. شما مبتنی بر فهم خودتان از قضیه حرف می‌زنید. تلاش کردم هیچ‌وقت دعوت اصحاب رسانه را بی‌پاسخ نگذارم چرا‌که خبرنگاران را نماینده ملت می‌دانم. درباره موضوع کرونا و جنگ بیولوژیک چند روز پیش با خبرگزاری فارس مصاحبه کردم. راجع به ابعاد دیگر مساله به دلایلی مجبور بودیم فعلاً سخنی نگوییم. فکر کنم با بیان انتقادتان این قفل شکسته شود. این روزها بیشتر مراقب هم باشیم.» گفتنی است؛ محمد دلاوری که بخشی از شهرت خود را مدیون سؤالات حاشیه‌ای از مسوولان است در برنامه تهران بیست در پاسخ به پرسش یکی از مخاطبان مبنی بر اینکه آیا شیوع ویروس کرونا در ایران یک حمله زیستی است با لحنی جنجالی خواهان مصاحبه رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور در این خصوص شده بود درحالی که سردار جلالی چند روز پیش در مصاحبه با خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود ویروس کرونا ساخته شده از سوی برخی کشور برای تحت تأثیر قراردادن اقتصاد چین و ایران است، گفت: منشا  توسعه کرونا با شواهد و قرائن تحلیلی و راهبردی و بعضی نکات خبری به دشمن ارجاع می‌شود، اما اثبات تخصصی آن نیاز به بررسی‌های آزمایشگاهی و مقایسه بین ژنوم ویروس اولیه ثبت شده و نتایج مطالعه بر روی ژنوم‌های جدید از نظر نوع تغییرات عامدانه روی آن دارد. وی ادامه داد: هرچند بررسی پیامدهای این ویروس از نظر میزان تلفات یا وسعت همه‌گیری و نوع موج رسانه‌ای حاکم بر آن در جهت تشدید ترس، وحشت و نگرانی بین مردم این فرضیه را تقویت می‌کند که یک حمله زیستی با اهداف اقتصادی علیه چین و ایران روی داده است.

captcha
شماره‌های پیشین