sobhe-no.ir
900
چهارشنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
1
آیا شبکه تلویزیونی اسرائیلی با ساخت مینی‌سریال «تهران»، اعترافات فاحشی درباره مداخلاتش در چالش‌های سال‌های اخیر ایران کرده است؟

تریلر جاسوسی؛ موساد در برابر سپاه

گزارش فاطمه ترکاشوند / یک مینی‌سریال تلویزیونی در رژیم اسرائیل با نام «تهران» ساخته می‌شود. این خبری بود که حدود سه ماه پیش منتشر شد و به کلیاتی درباره سریالی اکشن-کمدی که به موضوع نبرد اطلاعاتی موساد اسرائیل و سپاه پاسداران می‌پردازد، اشاره می‌کرد. حالا اما تولید این سریال مراحل پایانی خود را می‌گذراند و انتشار پشت صحنه‌ای از این مراحل در تلویزیون رژیم اسرائیل، تلاش برای پررنگ‌کردن اخبار این سریال را در شبکه کان 11 اسرائیل نشان می‌دهد.

توییت انتقادی ظریف به دولت هند، احضار سفیر ایران در دهلی را در پی داشت

قدرت‌نمایی «مودی» بر ویرانه‌های هند

به دنبال اعتراضات گسترده اخیر در هند در اعتراض به قانون جنجالی شهروندی که علیه مسلمانان است، خشونت هندوها علیه مسلمانان در این کشور به‌شدت افزایش یافته است، به‌طوری‌که شبکه ان‌دی‌تی‌وی هند گزارش داده است در درگیری‌ها در دهلی‌نو از 23 تا 26 فوریه تعداد 47 نفرکشته شده‌اند؛ اتفاقی که واکنش مسلمانان جهان را در پی داشته و ایرانیان نیز با انتقاد از دستگاه دیپلماسی و دولت خود خواستار واکنش و انتقاد صریح به دولت «نارندرا مودی» شدند.

رهبر انقلاب با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی، مردم را به خواندن دعای هفتم صحیفه سجادیه فراخواندند

دشواری‌ها به لطف تو آسان شود

در آستانه هفته منابع طبیعی و روز ملی درختکاری، رهبر معظّم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای طبق روال هرساله‌شان در محوطه حیاط دفتر رهبری به کاشت 2‌نهال پرداختند.

سرمقاله

عقل ایمانی

خبر خوش برای فعالان اقتصادی

 تصویب مهلت سه ماهه برای پرداخت اقساط

با انتشار کتاب «یک محسن عزیز» روایت جدیدی از ماجرای برخورد حاج‌احمد متوسلیان و شهید محسن وزوایی بیان شد

ناگفته‌های بلتا پس از چهار دهه

گزارش مصطفی وثوق‌کیا / در ایامی که عملیات خیبر در هور در جریان بود، تیپ تازه‌تاسیس 27 تهران در صدد آماده‌سازی خود برای عملیات فتح‌المبین بود؛ عملیاتی که موفقیت در آن ایران را به دروازه‌های خرمشهر می‌رساند. در اسفند سال 1360 در بحبوحه آماده‌سازی نیروها یک ماجرای مشهور پیش می‌آید که تقریبا همه آن را شنیده‌اند. ماجرای برخورد و تنبیه شهید محسن وزوایی توسط احمد متوسلیان یکی از حواشی این ماجراست. بازسازی این صحنه در فیلم «ایستاده در غبار» باعث شد دوباره پرونده این ماجرا بازشود و آن را بازخوانی کنند. البته پیش از این فیلم، گلعلی‌بابایی در کتاب «همپای صاعقه» آن را روایت کرده بود اما پخش فیلم باعث بحث‌کردن بیشتر بر این ماجرا شد. در ماه‌های اخیر روایت سومی هم از این ماجرا منتشر شده است. خانم فائضه غفارحدادی در کتابی که برای شهید محسن وزوایی نوشته این ماجرا را با حضور یک راوی جدید و جزئیاتی بیشتر روایت کرده است که البته همین حضور شاهد و راوی جدید هم باعث نقد و نظرهایی نسبت به این کتاب شده است. در این گزارش ابتدا به دو روایت اول به صورت مختصر می‌پردازیم و در ادامه به روایت سوم به نقل از کتاب «یک محسن عزیز» اشاره می‌کنیم.

شماره‌های پیشین