sobhe-no.ir
895
چهارشنبه، ۰۷ اسفند ۱۳۹۸
1
«صبح‌نو» از عامل گرانی ارز در روزهای منتهی به پایان سال گزارش می دهد

روایت دلار در دو 12 ماه

نرخ دلار طی دو سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است. رشدی که هر چند پیش از این در دوره‌های هشت‌ساله تجربه می‌شد، این بار در دو سال تجربه شده است.

تمام امکانات و ابزارهای لازم برای مقابله با سیلاب فراهم شده است

استفاده از یک تجربه بهاره

تهران از دوشنبه‌شب شاهد بارش باران است که این باران بدون قطعی همچنان در حال باریدن است. پیش‌بینی سازمان هواشناسی نشان می‌دهد که این بارش‌ها تا عصر امروز هم در پایتخت ادامه خواهد داشت؛ اما مهم‌تر از تهران برخی استان‌های غربی و جنوبی کشور هستند که درگیر بارندگی شدید بوده و احتمال بروز سیلاب در آنها می‌رود؛ البته در این استان‌ها و شهرستان‌های مربوط به آنها اقدامات پیشگیرانه خوبی انجام شده است تا خسارت‌ها به حداقل برسد.

آیین نکوداشت «مهدی گلشنی»، استاد فلسفه علم برگزار شد

پرچمدار علم دینی

آیین نکوداشت «مهدی گلشنی»، استاد فلسفه علم به همت قطب علمی فلسفه دین اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با حضور اساتید حوزه علم و فرهنگ برگزار شد.

قطعه اول آزادراه تهران- چالوس به طول 32 کیلومتر به بهره‌برداری رسید

راه تهران- شمال کوتاه شد

سرمقاله

شكست راست ميانه يا اصلاح‌طلبان؟

فاطمه قاسم‌پور، منتخب مردم تهران در گفت‌وگو با «صبح‌نو» از اولویت‌های خانه ملت در حوزه زنان و خانواده گفت

تصویب قوانین با پیوست خانواده در مجلس آینده

احیاناً وقتی مجلس آینده را ورانداز کنیم، اولین چیزی که نظرمان را به خود جلب کند، مشاهده تعداد قابل توجهی از چهره‌های جوان و نورسیده‌ای باشد که در صحن بهارستان، به وکالت مردم مشغول‌اند. یکی از این چهره‌های جوانی که خود را با لیست وحدت شورای ائتلاف نیروهای انقلابی به مجلس آینده رساند، فاطمه قاسم‌پور، منتخب مردم تهران و پژوهشگر عرصه خانواده است. او متولد سال‌59 است و دکترای فلسفه تطبیقی از دانشگاه علامه طباطبایی دارد. علاوه بر این، او عضو هیات علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده و مدیر دفتر تهران این مرکز است.

اظهارات غیرمسوولانه یک نماینده درباره آمار کشته‌های کرونا بار دیگر لزوم اتخاذ سیاست واحد رسانه‌ای را یادآور شد

احساسات، کرونا و هرج‌ومرج رسانه‌ای

اظهارات یکی از نمایندگان شهر قم در مجلس و اعلام یک عدد مبنی بر تعداد کشته‌های بالا بر اثر کرونا موجی از وحشت را در جامعه پدید آورد. موجی که این اظهارات ایجاد کرد، در مقابل تلاش مسوولان وزارت بهداشت بسیار عجیب بود.

مجلس لایحه بودجه‌99 را مجددا به کمیسیون تلفیق بازگرداند

بودجه استمزاجی

همان آذرماه که دولت لایحه بودجه سال 99 کل کشور را به مجلس شورای اسلامی فرستاد کارشناسان اقتصادی، مرکز پژوهش‌های مجلس و دیوان محاسبات نسبت به این لایحه هشدار داده و گفتند لازم است تا لایحه بودجه با توجه به شرایط کشور مورد بازنگری دقیق قرار‌گیرد. با وجود این اخطارها اما بودجه در کمیسیون تلفیق تصویب شد. اما نمایندگان بعد از تعطیلات انتخاباتی به این لایحه رای منفی دادند. حال با فرصت اندکی که مجلس دهم دارد آیا می تواند دخل و خرج سال آینده کشور را علمی و براساس شرایط و نیاز جامعه ببندد یا براساس «جبر» در ایام باقیمانده بودجه ای بدون پشتوانه منطقی و تغییرات ساختاری تصویب خواهد کرد.

«حسنی مبارک» آخرین دیکتاتور در شمال آفریقا مُرد

مرگ فرعون مصر

گزارش روح‌الله فرقانی / آخرین دیکتاتور باقیمانده از حکومت‌های مخلوع در شمال آفریقا در حالی روز گذشته فوت کرد که همراهی او با سیاست‌های غربی عبری موجب شد تا رژیم صهیونیستی در منطقه شمال آفریقا بتواند به اجرای بیشتر توطئه‌های خود بپردازد. همراهی30 ساله حسنی مبارک با سیاست‌های رژیم اسرائیل منجر به این شد تا شهرک‌سازی در بخش‌های مختلف فلسطین، محاصره و تحریم غزه و حملات متعدد موشکی و بمباران چندباره غزه و دنبال‌شدن مراحل مختلف «معامله قرن» که سال‌ها دنبال می‌شد، عملیاتی شود. همراهی دولتمردان مصر با سیاست‌های رژیم صهیونیستی تا آنجا برای حسنی مبارک ارزشمند است که روز گذشته نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، فوت این دیکتاتور مخلوع را تسلیت گفت.

هفتادمین برلینانه در سایه بهت از عملیات تروریستی راست‌گرایان افراطی در حال برگزاری است

هم ضد نازی هم ضد ایران

گزارش فاطمه ترکاشوند / افتتاحیه برلیناله 2020 با یک دقیقه سکوت برای جان‌باختگان عملیات تروریستی شب افتتاحیه‌اش زیر سایه بهت و غم آغاز شد. جشنواره برلین امسال در سایر کشورها هم با هجوم کرونا از سال‌های گذشته منزوی‌تر شده است.

یادداشت

موشک‌های جهاد

عبدالباری عطوانتحلیلگر برجسته جهان عرب

یادداشت

«کرونا» و یک حق فراموش‌شده

دکتر علی بهادری‌جهرمی رییس مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضاییه

یادداشت

کرونا؛ وقتی شایعه جای خبر می‌نشیند

عباس محمدیان

شماره‌های پیشین