sobhe-no.ir
894
سه شنبه، ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
1
وقتی نتفلیکس با سریال «مسیحا» به ترامپ و هواداران اوانجلیستش نسبت به خطر ایران هشدار می‌‌دهد

اتحاد آمریکا و رژیم اسرائیل علیه دجال ایرانی

گزارش فاطمه ترکاشوند / «در میان بلایای طبیعی وحشتناک و یک بحران جهانی از سوی پناه‌جویان، یک تهدید ایرانی ظهور می‌کند. این می‌تواند گردش خبر آغاز سال‌2020 را خلاصه کند اما خط اصلی «مسیحا» سریال جنجالی جدید نتفلیکس هم هست.» این مقدمه مطلبی است که پایگاه خبری RAWStory با عنوانی جالب برای سریال جدید نتفلیکس نوشته است: «مسیح ایرانی نتفلیکس، هدیه‌ای به ترامپ و خاستگاه اوانجلیستی او». سریالی که برخلاف محتوای هجمه‌آمیزش به ایران در میان تماشاگران ایرانی برخلاف مخاطبان عربی و غربی، چندان سروصدایی به پا نکرده است.

پیکر شهید اصغر پاشاپور، پنجشنبه در تهران تشییع می‌شود

سرباز حاج قاسم

مردم، پویشی جدید برای مقابله با ویروس چینی به راه انداختند

کرونا را شکست می‌دهیم

سرمقاله

ذبح امنیت روانی به پای بی‌برنامگی

«صبح‌نو» از پراکندگی ویروس کرونا در جهان و تلفات آن گزارش می‌دهد

شیوع در گستره جهانی

گزارش عارف چراغی / ویروس کرونا طی دو ماه گذشته شرق تا غرب جهان را پیموده و میلیاردها نفر را درگیر خود کرده است. در حالی که کشور ما ایران هم مانند 35‌کشور دیگر درگیر این ویروس است اما رفت‌و‌آمد در مرزها را با همسایگان خود محدود کرده تا مانع از گسترش این ویروس در جهان شود. با این وجود رسانه‌های غربی گسترش ویروس در کشور ما را ناشی از ناکارآمدی دولت می‌دانند و این در حالی است که در همین فصل قبلی ویروس آنفلوآنزا در آمریکا بیش از 16‌هزار نفر را کشته و 29‌میلیون نفر را بیمار کرده است.

بیش از یک میلیون ماسک احتکار شده کشف شد

سوءاستفاده از نیازهای بهداشتی مردم

محتکران همیشه آماده هستند تا با توجه به نیاز بازار و و احتمال کمبود یک کالا شروع به احتکار کنند تا بتوانند از این راه سود بیشتری نصیب خود کنند. حالا اینکه این سود به چه شکلی در زندگی استفاده می‌شود مورد سوال نیست اما موضوع حرکت غیراخلاقی افرادی است که در شرایط فعلی و نیاز گسترده مردم به ماسک‌های پزشکی، اقدام به احتکار این کالای بهداشتی و دارویی کرده‌اند.

«صبح‌نو» در گفت‌وگو با دکتر قاسم زائری که یک‌سال در چین زندگی کرده، سیاست پکن در مواجهه با ویروس شایع را بررسی کرد

موج‌سواری آمریکایی روی کرونا

گفت‌وگو حسام رضایی / ویروس «کرونا» حالا سه ماهی می‌شود که سراسر جهان را به خود مشغول کرده است؛ ویروسی مرزناپذیر و فرهنگ‌نشناس. مهم نیست سفید پوست باشی یا سیاه پوست؛ مسلمان باشی یا مسیحی؛ اگر اصول بهداشتی را نکنی، کرونا خیلی راحت در بدن نفوذ می‌کند. اولین جایی که کرونا در آن ظهور کرد، استان «ووهان» چین بود. اخبار اولیه تصریح می‌کرد که کرونا منشایی حیوانی ندارد اما بعدها برخی اخبار حاشیه‌ای که کم‌کم محوریت یافت، از آزمایشگاهی‌بودن آن برای ایجاد خلل در اقتصاد چین حکایت می‌کرد. برای روشن‌کردن زیر و بم این ویروس و از آن مهم‌تر، نوع سیاست‌گذاری حکومت چین برای کنترل کرونا و احیاناً درسی که دولت ایران می‌تواند از تجربیات چشم بادامی‌ها بگیرد، به سراغ دکتر قاسم زائری، عضو هیات علمی دانشگاه تهران رفتیم. او یک‌سال در شهر شانگهای چین برای گذراندن فرصت مطالعاتی حضور داشت و تازه سه هفته است به ایران آمده است. او در این گفت‌وگو نکاتی اجتماعی و سیاسی درباره بلای کرونا گفت که دانستن آنها برای مدیریت افکار عمومی در ایران، خالی از لطف نخواهد بود. مشروح این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.

یادداشت

کرونا؛ بیماریی زمینی با درمانی زمینی

غلامرضا بنی‌اسدی روزنامه ‌نگار

یادداشت

تحلیلی حقوقی بر «مدیریت بحرانِ مدیریتِ بحران»

دکتر سیدمحمدمهدی غمامی

یادداشت

دکتر قدیر قم اسطوره خواهد شد

حجت‌الاسلام برکت رضایی طلبه حوزه علمیه قم

شماره‌های پیشین