sobhe-no.ir
893
دوشنبه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۸
6
نکته

گنه کرد در بلخ آهنگری

عارف چراغی خبرنگار گروه زندگی

خبرها و اظهارات مسوولان نشان می‌دهد وضعیت صید ماهی در شمال کشور نامساعد است

ماهی، گریزان از قیمت مناسب

در سالی که گذشت، ماهی از سر سفره ایرانی‌ها کنار گذاشته شد. کمتر خانوادهای با توانایی اقتصادی متوسط توانست در سفره خود ماهی را هم جا دهد. این در حالی است که صفر تا صد تولید و پرورش ماهی در کشور انجام می‌شود و صادرات هم وجود دارد؛ یعنی اینکه تولید این محصول هیچ‌ارتباطی با افزایش قیمت ارز که این روزها بهانه خوبی برای بالا بردن قیمت‌ها شده است، ندارد. این موضوع دلایل زیادی داشت. کم‌بودن ماهی، بالا رفتن قیمت آن و وضعیت نامناسب صید صیادان از جمله آنهاست. با توجه به اینکه هر سال نزدیک به عید قیمت ماهی به طرز عجیب و غریبی بالا می‌رود، خبر رسیده است که مردم نگران ماهی شب عید خود نباشند؛ قرار نیست این ماده غذایی گران‌تر شود و به اندازه کافی در بازار موجود هست. در این گزارش از آخرین وضعیت صید در شمال کشور گرفته تا آخرین صحبت‌های رییس اتحادیه مرغ و ماهی باخبر می‌شوید.

صبح نو

نکته

گنه کرد در بلخ آهنگری

عارف چراغی خبرنگار گروه زندگی

 دیروز توی مترو دو تا چینی یه گوشه ایستاده بودن، نگاه‌ها به سمتشون کمی عجیب و همراه با ترس بود. انگار که مسبب اصلی همه این اتفاق‌ها رو پیدا 
کرده باشن؛ خودشون هم غمگین‌بودن و چهره‌شون می‌گفت متوجه عمق فاجعه هستن. با خودم فکر کردم درسته اونها چینی‌اند ولی شخصا در تولید کرونا نقشی نداشتن. این اتفاق می‌تونست توی هر کشور دیگه‌ای هم بیافته. چیزی شبیه به این بیماری می‌تونست از ایران شایع بشه. افرادی که توی یه کشور دیگه مشغول به تحصیل، کار و زندگی هستن، علاوه بر دور‌بودن از خانواده‌شون با مشکلات زیادی روبه‌رو میشن، در معمولی‌ترین حالت ممکنه بیشتر مورد توجه قرار بگیرن چون ظاهر متفاوتی دارن و در چنین شرایطی حتی نمی‌تونیم تصور کنیم چقدر می‌تونن آسیب ببینن. به نظر می‌رسید این دو نفر حالا با برخوردهایی که می‌‌بینن، از مردمی که نه زبونشون رو به درستی می‌فهمن و نه می‌تونن به‌خوبی باهاشون حرف بزنن، غمگین‌تر شدن. این دو نفر بدون اینکه حامل یه بیماری جدید باشن مورد حمله قرار گرفته بودن، فقط چون چینی‌ بودن.

captcha
شماره‌های پیشین