sobhe-no.ir
893
دوشنبه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۸
5
محل تجمع نظامیان ترکیه از سوی جنگنده‌های روسی بمباران شد

عقب‌نشینی ترک‌ها از ادلب

«صبح نو» در گفت و گو با غلام‌زاده فضای انتخاباتی در آمریکا را بررسی کرد

اقبال جوانان به سندرز

آمریکایی‌ها در حالی برای انتخاب چهل‌و‌ششمین رییس‌جمهور این کشور سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان‌ماه ۱۳۹۹) روانه صندوق‌های رأی خواهند شد که نتایج درون‌حزبی در این کشور نشان می‌دهد که «برنی سندرز» از سوی دموکرات‌ها رقیب «دونالد ترامپ» جمهوری‌خواه خواهد بود. او با سیاست‌های اجتماعی -خدماتی که در پیش گرفته است مورد استقبال جوانان و اقشار مختلف جامعه روبه‌رو شده است، چرا که جوانان خواستار بهبود در وضعیت مسائل اجتماعی و خدماتی هستند؛ آنگونه که «حمیدرضا غلام‌زاده» کارشناس مسائل بین‌الملل به روزنامه «صبح‌نو» می‌گوید؛ سندرز به دلیل رویکرد سوسیالیستی که دارد میان جوانان آمریکایی با استقبال روبه‌رو شده است، با شرایطی که از گروه‌های سرمایه‌داری جمهوری‌خواهان دیدند، نتیجه گرفتند که دنباله‌روی رویکردهای سندرز باشند.

صبح نو

محل تجمع نظامیان ترکیه از سوی جنگنده‌های روسی بمباران شد

عقب‌نشینی ترک‌ها از ادلب

دیروز و پس از آنکه ارتش سوریه گلوله‌باران و بمباران مواضع تروریست‌ها در جنوب ادلب را از سر گرفت تا عملیات جدید خود را در این منطقه شروع کند، ارتش ترکیه به‌عنوان مهم‌ترین و اصلی‌ترین حامی تروریست‌ها بار دیگر تلاش کرد تا با استقرار گروه جدیدی از نظامیان خود و مقابله با ارتش سوریه در عمق مواضع اشغالی در برابر تروریست‌ها فضای تنفس ایجاد کند؛ با این حال این ستون که شامل ۶۵ دستگاه خودروی نظامی از جمله تانک و نفربر بود و از گذرگاه کفرلوسین وارد ادلب شده بود، وقتی قرار شد در اطراف شهرهای احسم و کفرنبل مستقر شوند مورد حمله هوایی قرار گرفت و جنگنده‌های روسی بار دیگر ستون اعزامی ارتش اردوغان را هدف قرار دادند.
این حمله در شهر الباره صورت گرفت. پیش از این در گفت‌وگوی تلفنی میان وزرای دفاع ترکیه و روسیه، طرف روس به مقامات ترکیه هشدار داده بود که نسبت به ورود نیروهای جدید به داخل خاک سوریه و قرار گرفتن در مقابل ارتش سوریه برای مختل‌کردن سرکوب تروریست احتیاط کنند.‌ با این حال باز هم بازی ترک‌ها کار دست‌شان داد و جنگنده‌های روس این ستون نظامی را هدف قرار دادند که در نتیجه آن چند نظامی ترکیه 
زخمی شده و صدمات قابل توجهی به این ستون وارد شد. پس از این حمله هوایی بود که ترک‌ها از اطراف شهر کفرنبل عقب نشستند. پس از این اتفاقات بود که منابع سوری از بمباران مناطقی در نزدیکی محل تجمع نظامیان ترکیه در جنوب ادلب از سوی جنگنده‌های روسی خبر دادند.
به گزارش النشره، مرکز موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوری وابسته به مخالفان سوری که مقر آن در لندن قرار دارد، اعلام کرد که جنگنده‌های روسی اطراف محل تجمع نیروهای ترکیه در مرکز نظامی المسطومه در جنوب ادلب را بمباران کرده‌اند.
جنگنده‌های روسی همچنین مواضع تروریست‌ها در جبل الزاویه و جبل‌الاربعین در جنوب ادلب را هم هدف قرار دادند. منابع وابسته به مخالفان سوری از بمباران مواضع تروریست‌ها در کفرنبل، الفطیره، جوزف، معرزیتا از سوی جنگنده‌های روسیه هم خبر دادند و اعلام کردند که همزمان با این حملات هوایی، ارتش سوریه در محور الشیخ دامس در نزدیکی شهرک راهبردی کفرسجنه پیشروی کرده است. همچنین مواضع تروریست‌ها در جبل‌الزاویه با موشک‌اندازها از سوی ارتش سوریه هدف قرار گرفت. از سوی دیگر منابع سوری از اعزام گسترده نیرو و ارسال تجهیزات ارتش سوریه به محور کفرسجنه در جبل‌الزاویه در جنوب ادلب خبر دادند. ارتش سوریه مواضع تروریست‌ها در کفرنبل، حاس، کفرسجنه و معره حرمه، کنصفره و الباره در جنوب ادلب را هم با توپخانه هدف قرار دادند. پس از این رویدادها بود که عملیات نظامی ارتش سوریه در جنوب ادلب از سر گرفته شد و پس از گلوله‌باران و بمباران سنگین مواضع تروریست‌ها در محورهای مختلف، باوجود تلاش ارتش اشغالگر اردوغان برای جلوگیری از پیشروی ارتش سوریه و پاک‌سازی مناطق آلوده، اما ارتش عملیات خود را از سر گرفت و دو روستای جدید جنتوتین و شیخ ادریس را در شمال و جنوب معره النعمان پاک‌سازی کرد.
رییس‌جمهور روسیه تاکید کرد که نیروی هوایی این کشور با حمله به تروریست‌ها مانع از ایجاد تهدید جدی برای نظامیان این کشور در خاک سوریه شدند. متاسفانه رییس‌جمهور ترکیه با چشم‌بستن بر واقعیت‌ها و ندیدن تلفات و هشدارهای طرف‌های مقابل ضمن حمایت از گروه‌های تروریستی در سوریه که خطر جدی برای امنیت ملی کشورهای بسیاری را در پی دارد، باعث شده تا این طرف‌ها اقدامات جدی و قابل توجه برای محدودکردن تهدیدات ناشی از اقدامات آنکارا را در پیش بگیرند. به گزارش اسپوتنیک، منابع وابسته به مخالفان سوری از ورود ستون نظامی جدید ارتش ترکیه به سوی ادلب خبر دادند. بر اساس این گزارش، مرکز موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوری، ستون جدیدی از ارتش ترکیه شامل ۶۵ خودرو نظامی حامل نظامیان و ادوات سنگین با عبور از گذرگاه کفرلوسین به سوی مناطق احسم، الباره و حومه کفرنبل در جبل‌الزاویه در جنوب ادلب در حال حرکت هستند.
همچنین ستونی از ارتش ترکیه از گذرگاه خربه الجوز به سمت شهرک اشتبرق در حومه غربی ادلب حرکت کرده است. این درحالی است که منابع وابسته به مخالفان سوری اعلام کردند که توپخانه ارتش ترکیه مواضع ارتش سوریه را در النیرب در شرق ادلب گلوله‌باران کرده است. 

captcha
شماره‌های پیشین