sobhe-no.ir
893
دوشنبه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۸
16
هشتگ‌های روز

آقای اصغر شهید

عینســـــــتاغـــــــــرام

امید مهدی‌نژاد

بازتاب

بازنمای نقدها و نگاه‌ها درباره صبــــــــــــــح نو

صبح نو

عینســـــــتاغـــــــــرام

امید مهدی‌نژاد

  کماکان کرونا 
کرونا به عربستان و رژیم اسرائیل رسید. خبرگزاری فرانسه گزارش داد رژیم اسرائیل روز جمعه نخستین مورد آلوده به ویروس جدید کرونا را تأیید کرد. یک شبکه تلویزیونی عربی نیز اعلام کرد: وزیر بهداشت عربستان سعودی تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور را ۲۴۴ نفر اعلام کرد که ۶۴ نفر از آنها در استان جده هستند و ۱۸ نفر از آنها تاکنون جان خود را از دست داده‌اند. در پی اعلام این اخبار، جمعی از کاربران شبکه‌های اجتماعی رویکرد دوگانه برخی رسانه‌ها در مورد کرونای ایران و کرونای سعودی را مورد انتقاد قرار دادند. تنی چند از این کاربران با بازنشر کاریکاتور فوق انتقاد خود را مزین به تصویر کردند. گفتنی است رسانه‌های مورد انتقاد نسبت به انتقادات واکنشی نشان نداده‌اند و بعید است در ادامه نیز بدهند.
 
 ملخ‌ها 
ملخ‌ها می‌آیند. رسانه‌ها از بازگشت ملخ‌های صحرایی به سه استان جنوبی کشور خبر دادند. رسانه‌ها به نقل از سخنگوی سازمان حفظ نباتات نوشتند: طبق آخرین گزارش‌ها، هجوم مجدد دسته‌های بزرگ ملخ صحرایی از شبه‌جزیره عربستان به سه استان جنوبی کشور از جمله بوشهر، هرمزگان و فارس در روزهای اخیر آغاز شده است. این سخنگو ادامه داد: سموم، ماشین‌آلات، ادوات، تجهیزات و خودروی لازم برای مبارزه با این آفت در استان‌های جنوبی کشور تدارک دیده شده است و با توجه به پیش‌بینی سازمان فائو در حجم بالای هجوم ملخ صحرایی به کشور در سال جاری، عملیات مبارزه با این آفت در سطح بیش از یک میلیون هکتار باید انجام شود. در پی این اظهارات جمعی از کارشناسان حفظ نباتات با اشاره به مورد عربستان‌سعودی از این سازمان خواستند مراقبت کند. ناظران آگاه اعلام کردند مسوولان امر در عربستان سعودی بر اثر استفاده از سم اشتباه و زیاده‌روی به‌جای ملخ‌ها تعداد زیادی شتر را قربانی کردند. کارشناسان از سازمان حفظ نباتات خواستند در استفاده از سموم دقت‌های لازمه را به عمل بیاورد.
 
 عذرخواهی 
رییس‌جمهوری اوکراین عذرخواهی کرد. به گزارش رسانه‌ها در پی حمله مردم یکی از شهرهای اوکراین به خودروهای حامل ۴۵ اوکراینی و ۲۹ غیراوکراینی مظنون به کروناویروس، رییس‌جمهوری اوکراین از بشریت عذرخواهی کرد. بنا بر گزارش‌ها، مردم شهر یادشده پس از آنکه متوجه شدند افرادی مظنون به کرونا قرار است در بیمارستان شهر آنها بستری شوند، جاده‌ها را بسته و با پلیس درگیر شدند. 

captcha
شماره‌های پیشین