sobhe-no.ir
891
شنبه، ۰۳ اسفند ۱۳۹۸
1
رهبر انقلاب ، روز جشن ملی انتخابات را به همه ایرانیان در سراسر کشور تبریک گفتند

روز احقاق حق مدنی ملت

سرمقاله

گزارش اهالی روزنامه «صبح‌نو» از حوزه‌های انتخابیه تهران را بخوانید

روایت‌های انتخاباتی از دوم اسفند

مردم ایران دیروز حماسه‌ای دیگر را رقم زدند. اتفاقی که موجب شد ناشناخته‌بودن ایرانیان در رفتارهای جمعی یک‌بار دیگر به چشم بیاید. مشکلات اقتصادی و معیشتی که در یک‌سال اخیر مردم را دچار سختی در زندگی کرده است، اصلی‌ترین عاملی بود که از سوی رسانه‌ها و دشمنان خارجی مورد توجه قرار گرفته بود تا بر اساس آن مردم را از حضور در پای صندوق‌های رای دلسرد کنند اما حرکتی که دیروز ایرانیان در گوشه و کنار کشور رقم زدند یک‌بار دیگر نشان داد که مردم همچنان جمهوری اسلامی را تایید کرده و پای خون شهدای کشورشان که در راس آنها می‌توان حاج قاسم سلیمانی را نام برد، ایستاده‌اند. گزارشی که در ادامه می‌خوانید روایت‌هایی از حضور شهروندان تهرانی در پای صندوق‌های رای است که از سوی خبرنگاران روزنامه «صبح‌نو» ثبت شده است.

«صبح‌نو» در گفت‌وگو با کرباسچی و توکلی به نهاد انتخابات و تاثیر آن بر موضع آینده جمهوری اسلامی ایران پرداخت

رای مردم، اقتدار نظام

گزارش حسام رضایی / انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت 8‌صبح روز گذشته در 55‌هزار شعبه اخذ رأی در سراسر کشور برگزار شد تا تکلیف 290‌نماینده از 208‌حوزه انتخابیه مشخص شود. همزمان در پنج استان تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم، انتخابات میان دوره‌ای دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری نیز برگزار شد. بنابر برخی آمارهای ارائه شده از سوی مسوولان و متولیان امر، میزان مشارکت مردم برخلاف القائات یاس آلود رسانه های ضدانقلاب، بالا بوده است. مساله ای که می تواند موضع نظام جمهوری اسلامی ایران در آینده را تقویت کند.

ملت ایران در روز موعد پای صندوق‌های رای آمدند تا تکلیف 290 نماینده مجلس یازدهم را با انگشتان جوهری خود تعیین و نمایندگان منتخب را برای تغییر راهی بهارستان کنند

خانه‌تکانی به وسعت ایران

دوم اسفند رسید. یک رویداد متفاوت در قاب اتفاقات سال 1398 به شیرینی گذشت. مردم بار دیگر وارد میدان دیگر شدند تا با انگشتان جوهری خود نمایندگان منتخب را راهی بهارستان کنند. این اولین جشن ملی و سیاسی مردم در«گام دوم انقلاب» بود و در صفحه سیاسی ثبت شد. مردم نجیب و قدرشناس ایران باوجود گلایه‌مندی از وضعیت موجود اقتصادی و دغدغه‌های معیشتی تفاوت انتخابات را درک کردند؛ انتخابی که شروعی برای تغییر 290 صندلی بهارستان شد. مردم ایران در چهارگوشه خاک کشور، با وجود نگرانی از شیوع ویروس و تلاش برای بهبود وضعیت و ایجاد تغییر، صف به صف برای انتخاب بهترین‌ها ایستادند. از امروز همه منتظرند تا تکلیف 290 نماینده پارلمان یازدهم توسط خودشان مشخص شود.

رسانه‌های جهانی به بازتاب انتخابات مجلس شورای اسلامی در ایران پرداختند

اصول‌گرایان، پیروز احتمالی انتخابات

رسانه‌های خارجی در گزارش‌های مختلفی به بازتاب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ایران پرداخته و پیش‌بینی‌هایی را در این‌باره انجام دادند.

یادداشت

انتظار مشروع مردم از انتخابشان

دکتر سید‌محمد‌مهدی غمامیعضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع)

گزارش «صبح‌نو» از آخرین خبرها درباره انتشار ویروس کرونا در ایران

مراقبت، اولین و تنها راهکار است

از کرونا نترسید، کرونا همانقدر که ترسناک است، همانقدر هم اگر مراقبت‌های بهداشتی را رعایت کنید از شما دور خواهد ماند. یادتان باشد ترس از بیماری از خود بیماری ترسناک‌تر است. لطفاً به حرف‌های در گوشی و شایعات مجازی هم توجه نکنید. در این چند روز آمارهای عجیب و غریبی در فضای مجازی در رابطه با مبتلایان ویروس کرونا پخش شده است که هیچ‌کدام صحت ندارد. پس کمی با طمأنینه رفتار کنید، تا زمانی که سیستم ایمنی بدن‌تان قوی باشد، کرونا برای شما خطرناک نیست. بهتر است اخبار کرونا در ایران را از وزارت بهداشت پیگیری کنید، اینطور خیال‌تان راحت است که اخبار موثق خواهد بود. اگر اهل فضای مجازی هستید به منابعی استناد کنید که موثق است. مثلاً توییتر کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت می‌تواند منبع قابل استنادی باشد. اگر هم نه، اخبار را فقط از رسانه ملی دنبال کنید. خودتان را در بمباران اخبار جعلی و وحشت‌آور قرار ندهید. همانطور که وزارت بهداشت گفته است در رابطه با اخبار کرونا به‌هیچ‌وجه پنهانکاری وجود ندارد و به‌صورت شفاف اطلاع‌رسانی لازم انجام خواهد گرفت.

«صبح‌نو» از ماجرای ارزان‌خری فولاد و گران‌فروشی آن در بازار آزاد گزارش می‌دهد

دست‌درازی دلالان به بازار فولاد کشور

گزارش عارف چراغی / در شرایطی که بازار سرمایه با جذب نقدینگی از سطح جامعه امیدهای زیادی را برای بهبود اقتصاد و صنایع کشور زنده کرده، اقداماتی نظیر دلالی در بازارهای مختلف موجب ایجاد ناامیدی و لطمه به سهامداران بازار سرمایه خواهد بود که عواقب جبران‌نا‌پذیری مانند فرار سرمایه‌ها را از بازار سهام به دنبال خواهد داشت. این روزها مدعیان تولید، با خرید ورق‌های فولادی ارزان‌قیمت با مجوز وزارت صمت از بازار رسمی کالا، به جای «تولید» در بازار آزاد دلال‌بازی راه انداخته‌اند که سبب دردسرهایی برای تولیدکنندگان واقعی شده است.

با وجود گام‌های بلند ایران در اجرای مصوبات کارگروه ویژه اقدام مالی، این نهاد ایران را در لیست سیاه قرار داد

سیاسی‌کاری FATF

«کارگروه ویژه اقدام مالی» معروف به «FATF» که خودش را نهادی برای مبارزه با پولشویی و «تأمین مالی تروریسم» معرفی می‌کند روز جمعه ایران را در فهرست سیاه خود قرار داد.

«ابو فدک المحمداوی» به‌عنوان جانشین شهید «ابومهدی‌المهندس» تعیین شد

«الخال» عراق

درحالی که چهل روز از شهادت «ابومهدی‌المهندس» معاون سازمان الحشدالشعبی عراق درحادثه تروریستی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد به همراه سردار شهید سلیمانی و همرزمانش می‌گذرد، سازمان الحشد‌الشعبی عراق «ابو فدک المحمداوی» را به‌عنوان نایب رییس این سازمان انتخاب و جایگزین شهید ابومهدی‌المهندس کرد تا همچنان ثبات و اراده جدی بسیج مردمی در مبارزه با امپریالیسم و رژیم صهیونیستی را نشان دهد.

نگاهی به عملیات «خیبر» که بزرگ‌ترین عملیات آبی‌خاکی ایران بعد از فتح خرمشهر بود

حیرت جهان از نبوغ نظامی ایران

امروز سوم اسفند سالروز بزرگ‌ترین عملیات آبی خاکی ایران بود که قرار بود بعد از فتح خرمشهر به دروازه‌های بصره برسد اتفاقی که هر چند رخ داد اما شکست پشتیبانی از نیروهای عمل‌کننده در نهایت این هدف را ناکام گذاشت و منجر به شهادت سردار بزرگ سپاه اسلام «حمید باکری» هم شد. با این حال عملیات خیبر دستاوردهای بزرگی هم برای سپاه ایران به همراه داشت.

شماره‌های پیشین