sobhe-no.ir
889
چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
4
گزارش

قالیباف: نماینده‌ باید درک درستی از مشکلات داشته باشد

قالیباف در برهه‌های مختلف نشان داده که توفیق جبهه انقلابی برایش از اولویت بیشتری برخوردار است

فدایی وحدت

همه منتظر بودند تا دود سفید از جلسه مشترک روز گذشته اعضای شورای ائتلاف با نمایندگان جبهه پایداری بیرون بیاید اما برخی مسائل مقوله وحدت نیروهای انقلابی را با بن‌بست مواجه کرد.

حداد عادل خبر داد

تلاش برای وحدت ادامه دارد

صبح نو

گزارش

قالیباف: نماینده‌ باید درک درستی از مشکلات داشته باشد

محمد‌باقر قالیباف، نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام روز گذشته در مراسمی که در جمع مردم پردیس در مسجد‌الغدیر آن شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: امام راحل ما فرمودند که اساس انقلاب اسلامی این است که مردم تعیین‌کننده سرنوشت خود باشند.
وی گفت: برخی مردم می‌گویند ما بعد از اینکه در انتخابات شرکت می‌کنیم دیگر نمی‌توانیم صدای‌مان را به گوش مسوولان برسانیم، بله درست است. اما این موضوع را باید یک روزی حل کرد که بخشی از آن هم در اختیار شما مردم و حضورتان در انتخابات و رأی صحیح شماست.
قالیباف افزود: اگر بخواهیم نظر مردم بر همه شئونات مملکت مستولی باشد؛ باید مجلسی داشته باشیم که براساس فرموده امام راحل، در رأس امور باشد، اما امروز چنین مجلسی نداریم چراکه ناکارآمد است. اختیاراتی که قانون اساسی به مجلس داده به‌گونه‌ای است که می‌تواند بر همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها کنترل و نظارت داشته باشد.
عضو لیست انتخاباتی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه هر نماینده از هر جایی که انتخاب می‌شود به واقع نماینده همه مردم کشور است و نه صرفاً نماینده حوزه انتخاباتی خود، گفت: بخشی از کار نماینده‌ها پرداختن به مسائل کلان و ملی است و رهبری هم تعبیری دارند در این خصوص مبنی بر اینکه مجلس وظیفه ریل‌گذاری برای دولت را دارد.
وی ادامه داد: اگر مجلس به وظایف خودش به درستی عمل نکند وضعیت نامناسبی خواهیم داشت. یک نماینده قابل، باید حواسش هم به ارزش پول ملی باشد و هم به فکر این باشد که امروز یک بازنشسته چطور می‌تواند منابع مالی خانواده خود را با این شرایط، ماهیانه کنترل و مدیریت کند.
قالیباف تصریح کرد: ما باید مجلسی را انتخاب کنیم که نماینده‌های آن ویژگی‌های مناسبی را برای انجام صحیح وظایف خود داشته باشند.
شهردار اسبق تهران افزود: ما ظرفیت‌های خوبی در کشور داریم ولی مدیریت صحیحی در کشور وجود ندارد که با برنامه‌ریزی مناسب بتوان از آن استفاده کرد.
وی بیان کرد: این موضوعی کارشناسی است که ۳۰‌درصد مشکلات ما ناشی از تحریم است و ۷۰درصد آن ناشی از مشکلات مدیریتی و ناکارآمدی برخی مدیران است.
قالیباف با بیان اینکه رهبری فرمودند انتخابات فرصت مناسبی است که افرادی کاردان، انقلابی و متعهد را وارد مجلس کنیم، گفت: افرادی باید وارد مجلس شوند که مبانی و ارزش‌های انقلاب اسلامی را قبول داشته باشند.
عضو لیست انتخاباتی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تصریح کرد: مشکلات ما از زمانی شروع شد که برخی مدیران ما در سطوح‌های مختلف قدرت، از مبانی انقلاب و اندیشه‌های امام راحل فاصله گرفتند. اساس انقلاب اسلامی بر مبنای فرهنگ قرآن، اهل بیت؟عهم؟ و اسلام بوده و هست.
وی ادامه داد: شهید سردار سلیمانی با حداقل امکانات موجود و با استفاده از نیروهای مردمی و دست خالی، بیست سال نقشه‌های آمریکا و ایادی آن را در منطقه به شکست کشاند و آن‌ها را زمین‌گیر کرد. اقدامات سردار سلیمانی مبتنی بر فرهنگ اسلامی، قرآنی و انقلابی بود.
قالیباف افزود: ما باید در حوزه اقتصادی هم از مکتب قرآن و سنت الهی پیروی کنیم تا دیگر شاهد وضعیت نامناسب و مشکلات در این حوزه نباشیم.
شهردار اسبق تهران با بیان اینکه زمانی مجلس ما می‌تواند قوی باشد که نماینده‌های آن دغدغه مردم را داشته باشند نه اینکه دغدغه‌های سیاسی و جریانات حزبی داشته باشد، گفت: گام اول برای ایجاد چنین فضایی، انتخاب درست شما مردم در روز انتخابات است.
وی بیان کرد: نماینده‌ای باید وارد مجلس شود که درک درستی از مردم و مشکلات امروز آن‌ها داشته باشد. وقتی کسی در میان مردم نیست و با مشکلات آن‌ها عجین نیست؛ درک درستی هم از شرایط مردم ندارد.
قالیباف گفت: ما نیازمند نمایندگانی هستیم که راهکار برای حل مشکلات امروز جامعه داشته باشند. قانون شفافیت باید جزو اولویت‌های نمایندگان ما باشد.
عضو لیست انتخاباتی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب بیان کرد: مردم باید کارنامه و عملکرد چهل ساله افراد حاضر در انتخابات را بررسی و ببینند که چه کسانی عملگرا بوده و چه کسانی صرفاً اهل طرح شعار هستند.
وی ادامه داد: نماینده انقلابی نباید پس از ورود به مجلس مردم را فراموش کند. مردم باید قبل از هرچیز ارتباط و محبت را از نمایندگان خود بخواهند.
قالیباف گفت: مجلس اگر دغدغه مردم را نداشته باشد و نماینده‌ای که به فکر مردم نباشد نمی‌تواند کاری را پیش ببرد و تغییری ایجاد کند که تحقق این مهم با شما مردم و با انتخاب صحیح شما رقم خواهد خورد.
شهردار اسبق تهران در خصوص پروژه مترو پردیس و موضوع حمل‌و‌نقل عمومی، افزود: در سال‌هایی که با موضوع مترو سروکار داشتم یکی از مشکلات این بود که مترو حومه شهر تهران را از شهر تهران جدا کردند.
وی با بیان اینکه باید مشکلات زیر ساختی شهرستان پردیس مورد توجه 
قرار بگیرد؛ گفت: قطعاً یکی از نیازهای مردم این شهرستان حمل‌و‌نقل عمومی ایمن، ارزان و به وقت، همچون مترو است که باید به این مهم توجه کرد.
قالیباف در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم همگی دست‌به‌دست هم بدهیم و مشکلات فائق آییم.

captcha
شماره‌های پیشین