sobhe-no.ir
888
سه شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
1
آیت‌الله رئیسی، رییس قوه قضاییه در هم‌اندیشی شورای عالی قوه‌قضاییه با نهادهای مردمی:

مردمی بودن با سخن نمی‌شود

«صبح‌نو» از همایش تقدیر از توانمندی‌های تولیدی صنایع دارویی گزارش می‌دهد

انحصار در حوزه دارو شکسته شد

« امسال سخت‌ترین سال اقتصادی پس از انقلاب بود، با این حال در این سال ۲۵‌درصد واردات دارو را کاهش دادیم که منجر به صرفه‌جویی ۶۰۰‌میلیون یورویی شد.» این بخشی از صحبت‌های سعید نمکی در همایش تقدیر از توانمندسازی‌های تولیدی صنایع دارویی و تجهیزات پزشکی بود که روز گذشته برگزار شد. در این همایش علاوه بر وزیر بهداشت، معاون فناوری رییس‌جمهوری، رییس سازمان غذاو‌دارو و چندنفر از فعالان عرصه تجهیزات پزشکی کشور گزارشی از وضعیت ایران در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی را ارائه دادند.

بشار اسد:

حلب از خاکستر جنگ برمی‌خیزد

جریان حامی دولت برای پیروزی در انتخابات پیش رو روی لیست حزب کارگزاران دست به ریسک زده‌اند

«تَکرار» زیر عبای هاشمی

با نیم‌نگاهی به لشکر لیست‌های انتخاباتی جریان حامی دولت در تهران، متوجه می‌شویم که عمده افراد آن‌ها با یکدیگر اشتراک دارند و همین اشتراک، شانس آن‌ها برای توفیق در انتخابات را تا حدی بالا برده است. یکی از این لیست‌های محوری، فهرست منسوب به حزب کارگزاران سازندگی است که برخی چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبی درباره آن اظهارات ضدو نقیضی ابراز کرده‌اند.

سرمقاله

انتخابات و دوران پسا حاج قاسم

گزارش میدانی «صبح‌نو» درباره نصب تابلوهای جدید برای بزرگراه رسالت سابق را بخوانید

فراموشکاری شهرداری تهران در قبال شهید سلیمانی

مرور تاریخ و فرهنگ کشورهای مختلف نشان می‌دهد که همیشه سربازان و رزمندگان که در راه حفاظت از وطن جان خود را از دست داده‌اند از جایگاه ویژه‌ای در آن جامعه برخوردار هستند. تاریخ معاصر کشور ما نیز با وجود هشت سال دفاع مقدس هزاران شهید را در شهرها و روستاهای کشور به یادگار گذاشته است. اما گرامیداشت یاد این شهدا اتفاقی است که گاهی با نامگذاری بر معابر شهری روی می‌دهد.

«صبح‌نو» در گفت‌و‌گو با کارشناسان حوزه زندگی نظر آنها درباره اولویت‌های پیگیری را پرسیده است

چراغ‌های روشن پیش راه مجلس

گزارش زهرا اردشیری / حالا که بحث انتخابات حسابی داغ است و کاندیداها با شعارهای مختلف سعی در راهیابی به مجلس شورای اسلامی دارند، باید بدانیم جای خالی خیلی از مسائل فرهنگی و اجتماعی در مجلس خودنمایی می‌کند؛ مسائلی که شاید پیش پا افتاده به نظر برسند اما مهم هستند که کارشناسان و پژوهشگران اعتقاد دارند با بررسی و رسیدگی به آنها می‌توان بسیاری از گره‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه را باز کرد. آنطور که معلوم است نمایندگان بعد از ورود به مجلس شورای اسلامی فراموش می‌کنند در رابطه با چه موضوعاتی وعده و وعید داده بودند یا حتی معضل جامعه چه چیزی است؟ در بحبوحه انتخابات سراغ چند نفر از کارشناسان حوزه‌های مختلف رفتیم و نظر آنها را جویا شدیم. این کارشناسان مسائل مهم حوزه‌های خود را عنوان کردند و اینکه نماینده‌های مجلس باید به چه موضوعات مهمی بپردازند.

دکتر محمدباقر قالیباف، در نشست هم‌اندیشی مجلس و اقتصاد دانش‌بنیان ایستگاه نوآوری شریف تاکید کرد

حمایت قانونی از اکوسیستم استارت‌آپی

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ما باید فعالیت برخی مشاغل و کسب‌وکارهای اینترنتی را حمایت قانونی کنیم، گفت: باید اکوسیستم استارت‌آپی در کشور را توسعه داد و از آن حمایت قانونی کرد.

نگاه «صبح‌نو» به وجوه هنری و رسانه‌ای تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی کاندیداها

نامزدهایی که رسانه را نمی‌شناسند

گزارش فاطمه ترکاشوند / این روزها که تبلیغات انتخاباتی نامزدهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را از سر می‌گذرانیم، روزهای خوبی است برای اینکه به سبک تبلیغات کسانی که قرار است نماینده‌های ملت ایران در مهم‌ترین نهاد قانون‌گذاری کشور باشند، دقت کنیم و ببینیم تا چه اندازه برای وزن هنری تبلیغات خود اهمیت قائلند و آیا اساسا به این وجوه فکر می‌کنند یا خیر. اینجا از این زاویه نگاهی انداختیم به تبلیغات انتخاباتی کاندیداها.

لیستی رای دادن به فهرست انتخاباتی نیروهای انتخاباتی در انتخابات مجلس یازدهم، مهم‌تر از هر زمان دیگری به نظر می‌رسد

رای به ایران سربلند

جریان انقلابی در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی با لیستی شامل افراد متخصص حضور یافته است؛ در این دوره از رقابت‌های انتخاباتی، رأی لیستی لازم‌تر از هر دوره دیگری به نظر می‌رسد. لیستی رأی دادن البته منافاتی با اقناع مردم ندارد.

یادداشت

جرایم انتخاباتی در فضای مجازی

دکتر سید‌محمدمهدی غمامیعضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع)

یادداشت

مردان تحلیل های غلط، سر بزنگاه‌های مهم

علی صدری نیا

شماره‌های پیشین