sobhe-no.ir
887
دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
1
نیما زم : به من گفتند که بعد از مکرون سنگین‌ترین تیم حفاظت برای تو است

گارد ویژه الیزه برای آشوبگر

«آمریکا دولت متخاصم نیست، اسرائیل متخاصم است.» این جمله در دفاعیات دادگاه دوم روح‌الله زم معروف به نیماست که در کیفرخواست وی از جاسوسی برای اسرائیل و فرانسه گرفته تا تحریک به جنگ داخلی وجود دارد. وی در جریان اتفاقات 88 دستگیر و با سوءاستفاده از مرخصی چندده روزه از کشور متواری می‌شود، ابتدا در مالزی اقامت می‌کند و بعد از آن به فرانسه می‌رود. فعالیت تبلیغی علیه نظام در کانال تلگرامی «آمدنیوز» به‌طور شاخص در پرونده وی دیده می‌شود؛ کانالی که با انتشار مطالب جعلی میلیون‌ها مخاطب جذب کرد و با به‌کارگیری تکنیک‌های روانی و برانگیختن احساسات مردم در مقطع‌های مختلف آنها را به اغتشاشات و خرابکاری ترغیب و تشویق کرد. در نهایت طی عملیات پیچیده و حرفه‌ای سازمان اطلاعات سپاه، روح‌الله زم، سرشبکه سایت ضد‌انقلاب موسوم به «آمدنیوز» دستگیر شد. حالا وی با اتهام افساد فی‌الارض در دادگاه انقلاب اسلامی به سوالات قاضی پاسخ می‌دهد.

«صبح‌نو» از رشد 30‌درصدی اجاره‌بها در تهران گزارش می‌دهد

برداشتی ناشیانه از یک الگوی جهانی

گزارش عارف چراغی / مسکن اصلی‌ترین موضوع و معضل برای زندگی خانواده‌هاست. در دو سال اخیر بسیاری از خانواده‌ها از بابت سرپناهی که دارند دچار مشکل شده‌اند. این در حالی است که اعداد و ارقام مرکز آمار نشان می‌دهد نرخ اجاره‌بها در تهران نسبت به سال گذشته بیش از 31درصد افزایش یافته است. با وجود اینکه دولت در یک سال اخیر طرح‌های مختلفی را برای مهار نرخ قیمت مسکن کلید زده است اما هیچ‌کدام تاکنون سرانجام ثمربخشی نداشته‌اند.

تازه‌ترین اثر سیدمهدی شجاعی، نویسنده نامدار کشورمان درباره اهل بیت(ع)با عنوان ««سلام بر وحی» منتشر شد

روایت یک نذر

دومین کتاب سید‌مهدی شجاعی، نویسنده سرشناس کشورمان در سال‌98 با عنوان «سلام بر وحی» منتشر شد. این نویسنده پیش از این در شهریور امسال کتاب «خون خدا» را با نگاهی به زیارت عاشورا منتشر کرده بود.

رییس جمهوری با چشم پوشی بر مشکلات معیشتی مردم مدعی شد:

دولت ناکارآمد نیست

نشست خبری رییس‌جمهوری در حالی روز گذشته برگزار شد که عمدتاً به موضوعات سیاسی بعضاً کم‌مایه اختصاص یافت؛ نشستی که انتظار می‌رفت با توجه به وضعیت نابسامان معیشتی مردم، قدری به سؤال و پاسخ درباره موضوعات اقتصادی نیز فرصت مجال و بروز بدهد اما چنین نشد. عقب‌نشینی از مواضع تند انتخاباتی قبلی، دفاع از عملکرد اقتصادی دولت تدبیر و امید و پرداختن به شایعه استعفا، از مهم‌ترین فرازهای سخنان رییس‌جمهوری بود.

سرمقاله

تبلیغات انتخاباتی و خیانت ملی

رییس دولت اصلاحات باید نسبت به عواقب وخیم سیاست «فراخوان‌های تصویری» خود احساس مسوولیت کند

عذرخواهی را «تَکرار» کن

اصلاح‌طلبانی که روزگاری بنا بر نظر یکی از تئوریسین‌های خود، هیچ‌گاه «به فرموده» کسی عمل نمی‌کردند، چند سالی می‌شود که اصلی‌ترین کنش سیاسی‌شان حول به فرمودگی «سیدخندان» می‌گذرد؛ کنشی که جز خسران برای کشور، آورده دیگری به دنبال نداشته است.

یادداشت

دموکراسی در عمل اصول‌گرایان

دکتر محسن ردادی

یادداشت

روایتی از تلاش برای وحدت

جواد تاجیک عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب

یادداشت

آقایان تکرارکننده، ترستان از چیست

حمیدرضا پیرهادی

«صبح‌نو» دلیل قطعی برق روز گذشته در برخی مناطق تهران را بررسی می‌کند

10‌درصد بیشتر صرفه‌جو‌یی کنید

روزگذشته پایتخت‌نشین‌ها برای ساعت‌ها قطعی برق را تجربه کردند. قطعی برق فقط مختص خانه‌ها نبود بلکه چراغ های راهنمایی و رانندگی خاموش نیز خاموش شدند، که باعث هرج‌و‌مرج در شهر شد. شاید قطعی برق روز گذشته یک هشدار برای مصرف درست است. برخلاف تفکر خیلی از مردم که تنها تابستان‌ها در مصرف برق صرفه‌جویی می‌کنند زمستان‌ها هم مصرف برق بالاتر از حد استاندارد است. البته وزارت نیرو و اداره برق اعلام کرده‌اند که اگر مردم صرفه‌جویی کنند شرایط بهتر می‌شود و شاید حتی دیگر برق‌مان قطع نشود.

مدیرعامل فیس‌بوک به ناتوانی از برقراری امنیت کامل برای تبلیغات انتخاباتی در نرم‌افزارهایش اذعان کرده است

سرگردان در تعیین مرز آزادی با امنیت

مارک زاکربرگ، مدیرعامل شرکت فیس‌بوک در اجلاس امنیت مونیخ که روز یکشنبه حول موضوع مداخله خارجی در انتخابات از طریق نرم‌افزارهای ارتباطی اینترنتی در آلمان برگزار شد، اذعان کرد که این شرکت در ایجاد امنیت برای انتخابات، کند عمل کرده و هم‌اکنون نیز پس از صرف هزینه‌ای معادل تمام بودجه سال 2012 این شرکت، قادر به حذف صددرصدی مداخله خارجی یا محتواهای نامناسب اخلاقی علیه کاندیداها نیست. او مدعی شده است که طبیعت نرم‌افزارهای شرکت متبوعه‌اش، طبیعتی است که نه می‌تواند مثل یک روزنامه، مسوولیت ویراستاری همه محتوا را بپذیرد و نه می‌تواند مانند ارتباط تلفنی، هیچ‌ مسوولیتی را در قبال صحبت‌های طرف دیگر خط، تقبل نکند؛ او می‌گوید فقط چارچوب سومی را که میان این دو باشد، تعهدآور می‌داند.

شماره‌های پیشین