sobhe-no.ir
885
شنبه، ۲۶ بهمن ۱۳۹۸
10
«صبح‌نو» از همایش اهدای هدایای رهبر انقلاب به مدال‌آوران گزارش می‌دهد

نشان‌هایی که به قهرمانان علمی ایران بازگشت

گزارش عارف چراغی / طی سال‌های گذشته قهرمانان علمی و ورزشی زیادی پس از پیروزی در کشور یا جهان مدال قهرمانی خود را به رهبر انقلاب هدیه کردند. پنجشنبه گذشته جمعی از مدال‌آوران المپیادهای کشورهای جهانی که مدال‌های خود را به رهبر انقلاب هدیه کرده بودند، در همایش اهدای هدایای رهبر انقلاب، مدال‌های خود را به همراه هدیه‌ای که از سوی رهبر انقلاب برای آنها فرستاده شده بود، دریافت کردند.

کدام مدال‌آوران المپیادی، مدال‌های خود را به رهبر انقلاب هدیه کردند؟

خبر

اعتراض اعضای شورای عالی استان‌ها درباره انتخابات هیات‌رییسه

صبح نو

«صبح‌نو» از همایش اهدای هدایای رهبر انقلاب به مدال‌آوران گزارش می‌دهد

نشان‌هایی که به قهرمانان علمی ایران بازگشت

گزارش عارف چراغی / طی سال‌های گذشته قهرمانان علمی و ورزشی زیادی پس از پیروزی در کشور یا جهان مدال قهرمانی خود را به رهبر انقلاب هدیه کردند. پنجشنبه گذشته جمعی از مدال‌آوران المپیادهای کشورهای جهانی که مدال‌های خود را به رهبر انقلاب هدیه کرده بودند، در همایش اهدای هدایای رهبر انقلاب، مدال‌های خود را به همراه هدیه‌ای که از سوی رهبر انقلاب برای آنها فرستاده شده بود، دریافت کردند.

در همایش اهدای هدایای رهبری به مدال‌آوران المپیادی که در عصر روز پنجشنبه با حضور سردار علی فدوی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران، آقای سورنا ستاری، معاون علمی ریاست‌‌جمهوری و خانواده‌های شهیدان طهرانی‌مقدم، علیمحمدی و رضایی‌نژاد برگزار شد، از مدال‌آوران المپیادی که مدال‌های خود را به مقام معظم رهبری تقدیم کرده بودند، تقدیر شد. دکتر سورنا ستاری در این همایش ضمن تقدیر از مدال‌آوران گفت: «ما در مبارزه‌ای میان ساختارهایی که ۱۰۰ سال گذشته در اقتصاد نفتی ایجاد شده و تغییر شکلی‌ای که باید به اقتصادمان بدهیم، قرار داریم. اگر پایه‌های اقتصاد ما نیروی انسانی شود، کیفیت آموزش افزایش پیدا می‌کند. ساختارهای اقتصاد نفتی بسیار پیچیده است، در اقتصاد نفتی قوانین متناقض زیاد است و تغییر این ساختار به سمت اقتصاد بر پایه دانش به مبارزه‌ همه‌ ما نیاز دارد. اتفاقات خوبی در کشور افتاده و رکوردهای بی‌نظیری در حوزه نانو، بیوتکنولوژی، هوافضا و سلول‌های بنیادی 
به دست آورده‌ایم.»
ستاری خطاب به دانش‌آموزان مدال‌آور المپیادی حاضر در این همایش افزود: مملکت خود را فراموش نکنیم. ناامید نشویم. یادمان نرود که بر دوش چه کسانی ایستادیم که دنیا ما را دید. این مملکت به ما دِین ندارد ما هستیم که به این کشور دِین داریم. این کشور 6 تا 7 هزار سال تاریخ دارد و فراز و نشیب‌های زیادی را گذرانده. این مملکت هیچ ‌احتیاجی به ما ندارد ما هستیم که به این مملکت محتاجیم. ریشه‌های این کشور محکم است. نباید تعهدی که به ملت داریم از یاد ببریم. شما استعداد برتر هستید و باید به جایی برسید که در جامعه تاثیرگذار باشید. یادتان باشد که ما با پول مردم درس خوانده‌ایم. معلم و بازنشسته و بقیه مردم مالیات داده‌اند که ما درس بخوانیم به این امید که قرار است مشکلات‌شان را حل کنیم. قرار نیست به آن‌ها خیانت کرده یا فراموش‌شان کنیم. ما روی شانه‌های این‌ها ایستادیم که دنیا ما را دید؛ بنابراین به آن‌ها متعهدیم.»
آمریکا همچنین سیستم آموزشی ندارد!
معاون رییس‌جمهوری در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: «سیستم آموزش عالی ما با تمام انتقاداتی که به آن می‌شود و برخی از آن‌ها هم درست است؛ دارد نیروهای کیفی‌ را تربیت می‌کند که در دنیا می‌درخشند. خود آمریکا هم چنین سیستم آموزشی‌ای‌ ندارد. در دانشگاه‌های مطرح آمریکا صددرصد دانشجویان دکترای خارجی هستند، سیستم آموزشی آمریکا نمی‌تواند افراد را به این سطح از دانش و علم برساند ولی در ایران این اتفاق می‌افتد.» وی تصریح کرد: «پایه‌های اقتصاد ما باید جوانانی باشند که سرمایه‌شان در جیب‌شان نیست بلکه در مغزشان است. آن موقع است که ارزش یک کارآفرین مشخص می‌شود و ما می‌توانیم در این مبارزه پیروز شویم.» ستاری با بیان اینکه ما اکنون با توجه به تحریم‌ها به نفت وابستگی چندانی نداریم، گفت: «جای خوشحالی است که الان بعد از صد سال اقتصادی را تجربه می‌کنیم که بر پایه زحمت استوار است. قطعا آینده کشور بر پایه اقتصاد دانش‌بنیان است. در برخی شاخص‌های انسانی رتبه‌های دو و سه دنیا را داریم. اهمیت خود را بدانیم. هیچ ‌کشور اروپایی پیدا نمی‌کنید که ۳۳، ۳۴ میلیون جوان در سنین ۲۰ تا ۴۰ سال و 5،4 میلیون دانشجو داشته باشد. این قدرت ماست که باید وارد زندگی روزمره ما شود.» پس از صحبت‌های ستاری در این همایش؛ علاوه بر مدال‌های هدیه داده شده، چفیه و انگشتری از سوی مقام معظم رهبری به این مدال‌آوران اهدا شد.

توانمندی‌های سپاه هنوز نشان داده نشده
سردار فدوی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران که در این همایش حضور پیدا کرده بود در حاشیه این همایش در گفت‌وگو در جمع خبرنگاران اظهار کرد: «به توانمندی‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هر لحظه افزوده شده و طبیعتا این یک وظیفه‌ بوده است. این روند برقرار است و قسمت زیادی از آن استطاعت‌ و قوه و توانمندی‌ که به وجود آمده، امکان بروز تا حالا پیدا نکرده است. طبیعتا این قوه‌ها موقعی که اقتضا کند و خباثتی از سوی دشمن سر بزند حتما بروز پیدا می‌کند و آن موقع برای دشمنان ما بسیار دیر است که بفهمند نیروهای انقلاب اسلامی چه توانمندی‌هایی دارند.» فدوی به خبرنگاران گفت: «هیات حاکمه‌ فعلی آمریکا به بعضی از مطالبی که مسوولان قبلی آمریکا بدان وقوف پیدا کردند یا اندیشمندان‌شان به آن اذعان کرده‌اند، بی‌توجه هستند. آخرین وزیر دفاع دولت قبلی آمریکا در همین پایگاه ظفره امارات که در اختیار آمریکایی‌هاست، ایستاد درحالی که هواپیمای بی‌سرنشین گلوبال هاوکی که زدیم پشت سرش بود و سربازان آمریکایی هم دورش بودند. ما و هم‌پیمانان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای‌مان به دنبال توانی هستیم که در برابر ایران بازدارنده باشد.»

captcha
شماره‌های پیشین