sobhe-no.ir
884
چهارشنبه، ۲۳ بهمن ۱۳۹۸
8
خبر

«صبح‌نو» از حضور گسترده همه مردم در مراسم سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گزارش می‌دهد

جشن بهاری در دل زمستان

گزارش عارف چراغی / اینجا ایران است، چهل‌و‌یکمین سالگرد جشن انقلاب، ساعت به‌وقت خروش و همراهی؛ اینجا ایران زمین است، جغرافیایی از خزر تا خلیج‌فارس که مردمانش دنیا را مبهوت مقاومت و عشق به رهبر و سرزمین‌شان کرده‌اند. از شرق تا غرب، از شمال تا جنوب ملتی بزرگ در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و اربعین سردار دل‌ها فریاد زدند که «هستیم بر سر عهدی که بستیم». با وجود اینکه سردترین روز زمستان از نظر جوی در ۲۲‌بهمن ثبت شد اما سرمای زمستان و بارش دانه‌های برف و باران هم نتوانست مانع از حضور پرشور مردم در جای‌جای ایران شود.

صبح نو

«صبح‌نو» از حضور گسترده همه مردم در مراسم سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گزارش می‌دهد

جشن بهاری در دل زمستان

گزارش عارف چراغی / اینجا ایران است، چهل‌و‌یکمین سالگرد جشن انقلاب، ساعت به‌وقت خروش و همراهی؛ اینجا ایران زمین است، جغرافیایی از خزر تا خلیج‌فارس که مردمانش دنیا را مبهوت مقاومت و عشق به رهبر و سرزمین‌شان کرده‌اند. از شرق تا غرب، از شمال تا جنوب ملتی بزرگ در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و اربعین سردار دل‌ها فریاد زدند که «هستیم بر سر عهدی که بستیم». با وجود اینکه سردترین روز زمستان از نظر جوی در ۲۲‌بهمن ثبت شد اما سرمای زمستان و بارش دانه‌های برف و باران هم نتوانست مانع از حضور پرشور مردم در جای‌جای ایران شود.

راهپیمایی ۲۲‌بهمن چهل‌و‌یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر میهن اسلامی، با حضور گسترده و پر شور مردم ایران برگزار شد. دیروز با وجود اینکه برف و بوران اقصا نقاط ایران را سفیدپوش کرده‌بود اما مانع از حضور مردم در خیابان‌ها نشد. دیروز مردم آمدند تا ضمن بیعت مجدد با آرمان‌های انقلاب، بر تداوم راه شهید جبهه مقاومت حاج قاسم سلیمانی تاکید کنند. مسیرهای راهپیمایی پر بود از جمعیت و اقشار مختلف مردم در حالی که پرچم‌های سه‌رنگ‌ایران را در دست داشتند، با سردادن شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آل‌سعود» و «مرگ بر انگلیس» انزجار خود را از مستکبران عالم و جنایتکاران نشان دادند و اعلام کردند که دشمنان و توطئه‌گران با جنگ‌های، فرهنگی، نظامی و اقتصادی نخواهند توانست خللی در اراده پولادین مردم ایران ایجاد کنند. در مسیرهای چندگانه راهپیمایی در تهران هر چه به میدان آزادی نزدیکتر می‌شدی جمعیت شلوغ‌تر و فشرده‌تر می‌شد. خیابان آزادی و اطراف آن از ساعات اول دیروز میزبان حضور شهروندان و خانواده‌هایی بود که بار دیگر آمده بودند در میدان آزادی و در کنار هم چهل‌و‌یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را جشن بگیرند.
خیابان‌ها و کوچه‌های شهر از برف شب قبلش سفیدپوش و آسمان ابری بود و سرما با وجود آفتاب در آسمان تهران حکمرانی می‌کرد اما دیدن مردمانی که در مسیرهای منتهی به راهپیمایی جمعیت‌شان مدام بیشتر و بیشتر می‌شد. چهره‌های خندان نوجوانان و جوانانی که در دسته‌ها و گروه‌های چند‌نفره قدم برمی‌داشتند و کودکانی که درآغوش پدر و مادرهایشان پرچم ایران را تکان می‌دهند، حس گرمی و نشاط را در سرمای پر سوز زمستان ایجاد
 می‌کردند.
پدران و مادرانی که کودکان خود را بر دوش داشتند، سالخوردگانی که خود را پوشانده بودند و با مشت‌های گره کرده شعار مرگ بر آمریکا می‌دادند و جوانان و نوجوانانی که پرچم‌های مقدس ایران را بر صورت خود نقاشی کرده و گرم و صمیمی علیه دشمنان شعار می‌دادند، همه از جذابیت‌های مراسم روز گذشته بود. امسال هم به رسم و سنت هرساله پرچم‌های آمریکا و رژیم اسرائیل به نشانه خشم و انزجار مردم از استکبار و مزدوران خبیث و دست نشانده‌اش به آتش کشیده شد. چرخاندن آدمک ترامپ به همراه تشییع جنازه نمادین او و اعلام انزجار از جنایات سیاستمداران خبیث آمریکایی از دیگر جلوه‌های راهپیمایی۲۲‌بهمن بود.
یاد حاج قاسم
تقارن جشن پیروزی انقلاب و چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی و همرزمانش بر زیبایی‌های این جشن بزرگ افزود و مردم از آن به‌عنوان «فجر سلیمانی» 
یاد کردند. دیروز چهل‌و‌یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران رنگ و بوی سردار دلاور اسلام را داشت و همه از حاج قاسمی می‌گفتند که عمرش را صرف مبارزه با استکبار و تأمین امنیت کشور کرد و در این راه به شهادت رسید. مسیرهای راهپیمایی پر بود از عکس‌های حاج قاسم سلیمانی. پیر و جوان و زن و مرد با پلاکاردهایی از عکس‌های مختلف حاج قاسم در راهپیمایی 22‌بهمن‌ماه شرکت کردند و یاد او را در چهلمین روز از شهادتش گرامی داشتند. در چهل‌و‌دومین بهار انقلاب اسلامی و اربعین سردار دل‌ها، حضور مردم در راهپیمایی ۲۲‌بهمن می‌تواند همچون گذشته برهم زننده معادلات استکبار جهانی به‌ویژه آمریکا و رژیم اسرائیل جنایتکاری باشد که امروز با طرح کذایی معادله قرن قصد تشنج‌افزایی در منطقه را دارند. دیروز عموم مردم ولایتمدار و قدرشناس کشور آمدند تا با حضور پرشور و انقلابی خود در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲‌بهمن، با آرمان‌های انقلاب شکوهمند اسلامی، حضرت امام خمینی ؟ره؟ و رهبرانقلاب تجدید پیمان کنند تا این انقلاب همچون همیشه مسیر پیشرفت و توسعه را طی کند. دیروز همه دنیا شاهد بودند که تمامی شهرها و روستاهای کشور، مردم ایران با هر بینش سیاسی، هر نوع سلیقه اجتماعی و از هر دین، قوم و نژادی همه یکصدا «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» را فریاد می‌زدند. در خیابان‌های تهران هم گروهی از دختران جوان با در دست داشتن پلاکاردی با عنوان ما دختران حاج قاسم هستیم، به طرز با شکوهی چفیه و پرچم کشور را حمل می‌کردند.

گله‌مندیم اما پای نظام ایستاده‌ایم
محمد، پسر جوانی است که با در دست داشتن پلاکاردهایی به همراه دوستانش به راهپیمایان پیوسته بود، به «صبح‌نو» گفت: من هم مثل هر ایرانی از وضعیت اقتصادی گله‌های زیادی دارم. قرار بود درس بخوانیم تا به بالندگی کشور کمک کنیم اما امروز وضعیت به‌گونه‌ای شده که حتی توان اداره خودم و ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر به‌دلیل مشکلات مالی ندارم؛ اما با این وجود برای اثبات حقانیت نظام و به پاس همه دلاورمردانی که جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند امروز در این مراسم حضور پیدا کردم.»
این دانش‌آموز که به گفته خود سال آخر دبیرستان است، ادامه داد: «مردم همیشه همراه بوده و هستند، اما تلاش بیشتر مسوولان برای رفع چالش‌های موجود به‌ویژه در حوزه اقتصاد را خواستارند. حتماً در انتخابات اسفند هم تمام کسانی که واجد شرایط برای رأی دادن هستند، حضور خواهند داشت، اما این حضور بار مسوولیت مسوولان را سنگین‌تر از همیشه می‌کند. جوان ۲۲‌ساله دیگری که سال آخر دانشگاه را می‌گذراند نیز با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲‌بهمن، این موضوع را نشان‌دهنده پایمردی همه ایرانیان بر عهدشان با انقلاب و رهبری دانست. او هم که گلایه‌هایش را با لبخند بیان می‌کند، بر لزوم حضور گسترده در انتخابات پیش رو تاکید کرد و گفت: «این کشور متعلق به همه ایرانی‌هاست که در سرنوشت خود دخیل هستند. 
حتی اگر اعتقادی به عملکردها ندارند اما برای حفظ نظام و نسپردن سرنوشت کشور به دیگران باید به پای صندوق‌های رأی بیایند.» خانم پورمولا، زن جوانی که به همراه خانواده به راهپیمایان پیوسته بود به خبرنگار «صبح‌نو» گفت: «از کودکی همراه خانواده به راهپیمایی‌های ۲۲‌بهمن می‌آیم حس می‌کنم امسال یک حس و حال دیگری دارد.» او ادامه داد: «احساس می‌کنم شهید سلیمانی در میان جمعیت و همراه با آن‌ها حضور دارد. این شهید عزیز هر سال با خانواده خود به این مراسم می‌رفت امسال همه جوانان ایرانی پشت خانواده او در این مراسم هستند.» دختر نوجوان دیگری رو به دوربین‌های صداوسیما با اشاره به علت حضورش در این راهپیمایی باشکوه گفت: «در این هوای سرد آمده‌ام تا به آمریکا بگوییم که هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.» وی ادامه داد: «من و همه مردم حاضر در این راهپیمایی امروز آمده‌ایم تا پیام امام را به گوش جهانیان و همه کسانی که با ملت ایران دشمنی می‌کنند برسانیم.»

captcha
شماره‌های پیشین