sobhe-no.ir
884
چهارشنبه، ۲۳ بهمن ۱۳۹۸
2
نکته

سعودی‌های آشوب‌طلب

یک ایران از خزر تا خلیج‌فارس، چهل‌و‌یکمین یوم‌الله 22 بهمن را گرامی داشت

انقلاب ادامه دارد

چهل‌ویکمین سالگرد جشن انقلاب، روز سه‌شنبه، 22 بهمن، ساعتی به‌وقت خروش و همراهی در جغرافیایی از خزر تا خلیج‌فارس بود که مردمانش دنیا را مبهوت مقاومت و عشق به رهبر و سرزمین‌شان کردند. از شرق تا غرب، از شمال تا جنوب ملتی بزرگ در اربعین سردار دل‌ها فریاد زدند که «هستیم بر سر عهدی که بستیم».

واکنش رسانه‌های جهانی به حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن

ایران ،نمایش اتحاد دربرابر آمریکا

صبح نو

واکنش رسانه‌های جهانی به حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن

ایران ،نمایش اتحاد دربرابر آمریکا

اقشار مختلف جامعه ایران روزگذشته در چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همزمان در تهران و بیش از هزار شهر و10 هزار روستا، با حضور در خیابان‌ها بار دیگر با آرمان‎های حضرت امام خمینی ؟ره؟ بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی تجدید بیعت کردند؛ حضوری که با واکنش‌های جهانی همراه بود.
خبرگزاری فرانسه نوشت که ایرانی‌ها با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن نمایش اتحاد در برابر آمریکا برگزار کردند. خبرگزاری فرانسه با اشاره به حضور ایرانی‌ها در راهپیمایی 22 بهمن نوشت: هزاران ایرانی روز سه‌شنبه در چهل‌ویکمین سالگرد گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی در نمایشی که اتحاد در برابر آمریکا را نشان می‌داد به خیابان‌ها آمدند. این خبرگزاری در ادامه نوشت: مردم ایران پرچم‌های کشورشان و همچنین تصاویری از آیت‌الله خمینی، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی را با خود حمل می‌کرده و به سمت میدان آزادی در حرکت بودند. «مرگ بر آمریکا » و «ما تا آخر ایستاده‌ایم» از جمله شعارهایی است که مردم در دست‌‌نوشته‌هایشان با خود حمل می‌کردند.
خبرگزاری رویترز نوشت که ایرانی‌ها با حضور در خیابان‌های این کشور چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشتند. این خبرگزاری انگلیسی با اشاره به حضور ایرانی‌ها در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن نوشت: ده‌ها‌هزار ایرانی صبح روز سه‌شنبه همزمان با چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در خیابان‌های تهران و سایر شهرهای ایران حضور یافتند و این روز را گرامی داشتند. رویترز در ادامه نوشت: تلویزیون ایران تصاویری از تظاهرات چندین شهر ایران از جمله مشهد،‌ اهواز و کرمان به تصویر کشید که در آن مردم دست‌نوشته‌هایی با عنوان‌ «مرگ بر آمریکا » و «مرگ بر اسرائیل» در دست داشتند.
تلویزیون «المنار» در بازتاب تظاهرات میلیونی ایرانی‌ها در چهل‌ویکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گزارش داد؛ امروز در حالی‌که بیشتر شهرهای ایران شاهد بارش برف سنگین است ولی این وضعیت آب و هوایی از میزان حضور مردم در این راهپیمایی نکاسته و مردم از ساعات نخستین صبح امروز به سوی میدان‌های تعیین‌شده در شهرها حرکت کرده‌اند. تلویزیون «المیادین» نیز در گزارشی با عنوان «ایران،  امروز چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می‌گیرد»، به پخش زنده و لحظه به لحظه راهپیمایی مردم تهران و برخی استان‌ها پرداخت. پایگاه خبری «العهد» لبنان نیز ضمن پوشش خبری راهپیمایی‌های چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اعلام کرد که مردم ایران در نقاط مختلف این کشور راهپیمایی کردند. العهد با میلیونی خواندن حضور مردم در راهپیمایی‌های امروز 22 بهمن، اعلام کرد که ایرانی‌ها با سردادن شعارهای ضد‌آمریکایی بار دیگر از انقلاب خود حمایت کردند. خبرگزاری «آسوشیتدپرس» روز سه‌شنبه همزمان با برگزاری راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نوشت؛ همزمان با تشدید تنش‌ها میان آمریکا و ایران، ایرانی‌ها در سرتاسر کشور به خیابان آمده و پیروزی انقلاب را جشن گرفتند. آسوشیتدپرس افزود: «مراسم‌های سالگرد امسال، در بحبوحه تنش‌های بی‌سابقه بین تهران و واشنگتن برگزار شده است. این رسانه در گزارش خود به حمله تلافی‌جویانه ایران به مواضع ارتش آمریکا در عراق اشاره کرده است؛ حمله‌ای که در واکنش به حمله تروریستی واشنگتن در بغداد و شهادت سپهبد «قاسم سلیمانی» انجام شد. اشاره آسوشیتدپرس به این حمله ایران در شرایطی مطرح شده که دولت آمریکا در ادامه اعترافات قطره‌چکانی خود درباره حمله به پایگاه عین‌الاسد، بامداد امروز اعلام کرد: «تا به امروز (۲۲ بهمن)، ۱۰۹ نظامی با آسیب مغزی تروماتیک شناسایی شده‌اند.»

captcha
شماره‌های پیشین