sobhe-no.ir
884
چهارشنبه، ۲۳ بهمن ۱۳۹۸
2
نکته

سعودی‌های آشوب‌طلب

یک ایران از خزر تا خلیج‌فارس، چهل‌و‌یکمین یوم‌الله 22 بهمن را گرامی داشت

انقلاب ادامه دارد

چهل‌ویکمین سالگرد جشن انقلاب، روز سه‌شنبه، 22 بهمن، ساعتی به‌وقت خروش و همراهی در جغرافیایی از خزر تا خلیج‌فارس بود که مردمانش دنیا را مبهوت مقاومت و عشق به رهبر و سرزمین‌شان کردند. از شرق تا غرب، از شمال تا جنوب ملتی بزرگ در اربعین سردار دل‌ها فریاد زدند که «هستیم بر سر عهدی که بستیم».

واکنش رسانه‌های جهانی به حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن

ایران ،نمایش اتحاد دربرابر آمریکا

صبح نو

یک ایران از خزر تا خلیج‌فارس، چهل‌و‌یکمین یوم‌الله 22 بهمن را گرامی داشت

انقلاب ادامه دارد

چهل‌ویکمین سالگرد جشن انقلاب، روز سه‌شنبه، 22 بهمن، ساعتی به‌وقت خروش و همراهی در جغرافیایی از خزر تا خلیج‌فارس بود که مردمانش دنیا را مبهوت مقاومت و عشق به رهبر و سرزمین‌شان کردند. از شرق تا غرب، از شمال تا جنوب ملتی بزرگ در اربعین سردار دل‌ها فریاد زدند که «هستیم بر سر عهدی که بستیم».

چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران که با فجر سلیمانی همراه بود، رنگ و بوی سردار دلاور اسلام را داشت و مردم با همراه‌‌داشتن عکس‌ها و بنرهای شهید حاج قاسم سلیمانی با سردادن شعار «امروز روز آزادی است، جای شهدا خالی است» و «سپهبد شهیدم راهت ادامه دارد» فریاد خونخواهی در اربعین سردار دل‌ها سردادند. 22 بهمن امسال با وجود آنکه یکی از سردترین روزهای بهمن‌ بود و در برخی مناطق نیز برف می‌بارید اما مردم در مراسم راهپیمایی حضوری چشمگیر داشتند و در مسیر با سردادن شعارهای «مرگ بر آمریکا »، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر انگلیس» انزجار خود را از توطئه‌های مستکبران علیه انقلاب اسلامی ابراز کردند. مردم شهرهای مختلف ایران در زیر باران و برف شدید همیشه پیروز آمدند تا با حضور خود برکات معنویت و اخلاص، خودکشی سیاسی ترامپ، تجدید میثاق با مکتب سلیمانی و فروریختن هژمونی آمریکا را با همدلی خود به جهانیان نشان دهند. آنان با آمادگی کامل برای هر نوع مقاومت و جانفشانی در راه قاسم سلیمانی تاکید کردند تا اخراج کامل اشغالگران مفسده‌‌برانگیز آمریکایی از منطقه غرب آسیا و محو رژیم جعلی کودک‌کش از پای نخواهند نشست. راهپیمایان با محکوم‌کردن نقض عهد پی در پی و خروج یکجانبه و مستکبرانه از معاهدات بین‌المللی از جمله توافقنامه برجام، آن را گواه مستدل و منطقی بر چرایی بی‌اعتمادی مطلق به آمریکای جهان‌خوار و هم‌پیمانان اروپایی آن دانستند. آنان همچنین اقدام ننگین رییس‌جمهور پست و حقیر ایالات متحده در ترور ناجوانمردانه سرداران بزرگ جبهه مقاومت را اثبات‌کننده تروریست دولتی‌بودن هیأت حاکمه‌ ام‌الفساد قرن، آمریکا دانسته و هر نوع زمزمه شوم و ذلت‌بار مذاکره با مصداق اتمّ استکبار، قاتل سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و دشمن شماره یک بشریت و دل‌بستن به بیگانگان را شدیدا محکوم کردند.

روحانی: آمریکا ملت تسلیم‌شده می‌خواهد
حجت‌الاسلام حسن روحانی، رییس‌جمهور نیز 
در خلال سخنرانی خود در مراسم راهپیمایی با بیان این مطلب که در 22 بهمن مردم آزاد هستند که به خیابان بیایند و بار دیگر با امام و رهبری بیعت کنند یا اینکه در خانه بمانند، اما مردم هر سال انتخاب و راهپیمایی را انتخاب کردند، تصریح کرد: «مسیر ما مسیر انتخابات است. انقلاب ما بر مبنای انتخاب بزرگ ملت در 41 سال پیش و در انتخابات‌های بعدی به وجود آمد و تکامل پیدا کرد. البته روشن است که ما در تمام مقاطع از روز اول با دشمنان قسم‌خورده و سرسختی مواجه هستیم. وی گفت:‌ آمریکا ایرادش به انتخاب ماست، می‌گوید چرا مردم انتخاب کردند و سخن آمریکا این است که مردم حق انتخاب نداشتند و نظام شاهنشاهی را ما تایید 
کرده بودیم و چرا مردم آمدند و راه نویی را برای زندگی خود انتخاب کردند. پس دعوای ما با آمریکا بر سر انتخاب است. ما می‌گوییم ملت ایران در همه سال و در همه موضوعات و مسائل مهم حق انتخاب دارد و دشمنان ما می‌گویند شما حق انتخاب ندارید. وی با طرح این سوال که آمریکا دنبال چیست؟ ادامه داد: آمریکا در این چند سال تمام تجارت و صادرات و واردات و نیازمندی‌های کشور را هدف قرار داده تا مردم ما صبرشان لبریز شود. آنچه خلاف محاسبه است اینکه آمریکایی‌ها جایگاه و عظمت ملت ایران را درک نکردند. آنها فکر می‌کنند با 41 سال تمدن مواجه‌هستند. خیر، آمریکایی‌ها با هزاران سال تمدن ایرانی‌ها مواجه هستند. رییس‌جمهور گفت: دولت ما ورشکسته نیست، ملت ما تسلیم‌شده نیست، آمریکا بفهمد اشتباه و خطا کرده است و بزرگترین خطاها را مرتکب شده است. در کشور همسایه ما مهمان عراق و فرمانده ما را باوجود همه قوانین بین‌المللی بزرگترین جنایت و ترور را انجام داد و خاک مردم فلسطین و سوریه را باوجود همه قطعنامه‌های بین‌الملل به اسرائیل هدیه کرده است.» وی تاکید کرد: «هرچه مردم از ما می‌خواهند باید به آن عمل کنیم، من در اینجا از نیروهای مسلح و سپاه پاسداران، بسیج و همه نیروها تشکر و سپاسگزاری می‌کنم. آن روز که در بدرقه شهید بزرگوار سردار حاج قاسم سلیمانی مردم به خیابان‌ها آمدند و از نیروهای مسلح و دولت انتقام خون شهید قاسم سلیمانی را خواستند، نیروهای مسلح ما موشکباران پایگاه نظامی عین‌الاسد آمریکا در عراق را در راستای خواسته مردم انجام دادند. مردم انتقام را خواستند و نیروهای مسلح سخن مردم را به کرسی نشاندند.» سخنان رییس‌جمهور با واکنش برخی رسانه‌های خارجی همراه بود به‌طوری‌که خبرگزاری روسی اسپوتنیک بخش‌هایی از سخنان «حسن روحانی» رییس‌جمهور ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن را منتشر کرد و گزارش داد: رییس‌جمهور ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن چند پیام قوی به آمریکا داد.
 

captcha
شماره‌های پیشین