sobhe-no.ir
883
دوشنبه، ۲۱ بهمن ۱۳۹۸
2
نکته

ساخت و ذات

حسام رضایی خبرنگار گروه سیاست

فردا مردم ایران پا در رکاب انقلاب اسلامی به انتقام سخت علیه خصم بی‌شرم جانی دوباره خواهند داد

برخیزیم، پیروزیم

انقلاب اسلامی ایران فردا 41‌سالگی خود را جشن می‌گیرد. راهپیمایی بزرگداشت پیروزی انقلاب، متفاوت‌تر از سال‌های قبل به نظر می‌رسد؛ 22‌بهمن امسال با حال‌وهوای اربعین شهادت حاج قاسم سلیمانی آمیخته شده است.

«موشک رعد۵۰۰ » و نسل جدید پیشران‌های موشکی و ماهواره‌برها رونمایی شد

دستیابی ایران به ماهوار برهای سوخت جامد

صبح نو

فردا مردم ایران پا در رکاب انقلاب اسلامی به انتقام سخت علیه خصم بی‌شرم جانی دوباره خواهند داد

برخیزیم، پیروزیم

انقلاب اسلامی ایران فردا 41‌سالگی خود را جشن می‌گیرد. راهپیمایی بزرگداشت پیروزی انقلاب، متفاوت‌تر از سال‌های قبل به نظر می‌رسد؛ 22‌بهمن امسال با حال‌وهوای اربعین شهادت حاج قاسم سلیمانی آمیخته شده است.

هر سال 22‌بهمن، میعادگاه کسانی است که سختی‌ها، مشکلات و مضایقات، آن‌ها را از پا در رکابی انقلاب بازنمی‌دارد. در این روز، 
نسل اولی‌های موی سپیدکرده با همراهی نوباوگان‌شان، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را بار دیگر فریاد می‌زنند. این جماعت برای استقلال می‌آیند، همانی که 40‌سال است کشور و ملت را از لوث دخالت اجانب، دور نگاه داشته است. برای آزادی می‌آیند، همانی که در دوره اختناق پهلوی‌ها، خوابش، خوش و رویایش دلپذیر می‌نمود. برای جمهوری می‌آیند، همانی که حق تعیین سرنوشت را به دست مردم ایران داده است. برای اسلام می‌آیند، همانی که جمع تمام سرفرازی‌ها در آن است. خلاصه آنکه مردم ایران فردا برای جمهوری اسلامی ایران می‌آیند، همانی که برای استقرارش خون رفت و برای حفظ ثباتش، خونی بیشتر و بیشتر.

فردا همه می‌آیند؛ برای ایران، برای فرمانده
22 بهمن امسال خاص‌تر از هر سال دیگری است. فردا فریادها، قدم‌ها، دست‌نوشته‌ها و پلاکاردها، بوی فرمانده‌ای را می‌دهد که برای آنچه شرحش رفت، عمرش را و وجودش را، شرحه شرحه حضور در خط مقدم آتش و خون و بلا کرد. فردا خیابان‌های ایران، بوی عطر کسی را به خود دارد که 40‌روز پیش، خونش به دست ناجوانمردترین و بی‌شرم‌ترین عناصر روزگار، به ناحق بر زمین ریخته شد. او با رفتنش، اسلام و مسلمین را به خود آورد تا مستقل باشند، تا آزاد باشند، تا بتوانند حق سرنوشت را نه با دست غیر، بلکه با دست جمهور تعیین کنند، و سرآخر به اینکه به ریسمان امن قرآن و اسلام چنگ زنند. فردا نه راهپیمایی گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی ایران در حاشیه اربعین حاج قاسم سلیمانی خواهد بود و نه اربعین در حاشیه راهپیمایی؛ فردا این دو با هم اصل‌اند، با هم اصیل‌اند و با هم محور. این دو فردا در میانه معرکه عشاق و در آغوش همدیگر، قهقهه مستانه خواهند زد.  
فردا نوبت انتقام سخت مردم ایران است؛ انتقامی نه از جنس توپ، تانک، موشک و گلوله بلکه با مایه‌ای از شعر، شعور و شعار؛ با سرچشمه‌ای از فریاد و اعتراض. فردا شاید تکمله‌ای بر طوفان و بوران مردم ایران برای تشییع باشکوه پیکر سردار شهید سلیمانی و یارانش باشد؛ همان واقعه تماشایی و پرجلوه‌ای که ایرانیان و برادران غیرایرانی را بار دیگر به یکدیگر رساند و انسجام و وحدت و یگانگی‌شان را پادزهر تفرقه افکنی بدخواهان و غرض ورزان قرار داد. فردا، روز مشترک انقلاب اسلامی ایران و حاج قاسم سلیمانی است؛ دو رود خروشان با یک جوهر ناب؛ جوهر عزت‌خواهی. 22‌بهمن امسال تماشایی‌تر از تشییع شهدای مقاومت در کربلا و نجف و خوزستان و تهران و قم و مشهد و کرمان خواهد شد. 22‌بهمن امسال، سخنگوی ملت ایران خواهد شد در برابر یاوه گویی ها و بی حرمتی‌های 40‌روز گذشتهِ جاهلان و جاعلان عصر سنگ و آهن علیه ایران و حاج قاسم ایران.

کارناوالی که عزا می‌شود
فردا روز رژه عظمت و قدرت مردم ایران در برابر کارناوال جشن دشمنان برای ترور سردارمان است. شاید فردا آغازی دوباره بر سیاه‌پوشیِ سازوبرگِ پایکوبی جبهه خصم باشد؛ سیاهی که از همان روز شهادت حاج قاسم ایران، تمام ذهن و روان و دنیای کاخ‌سفید‌نشینان را به خود گرفت و اضطراب، دلهره، تشویش و دل‌آشوبی را در دل آنان کاشت. 22‌بهمن امسال، تاکیدی دوباره و چندباره بر خروج آمریکا از سرحدات کشورهای اسلامی است. فردا قرار است خون سردار، دوباره بجوشد و بخروشد و حنجره ایرانیان را برای فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل، جلایی مجدد بدهد. شاید فردا سرآغازی بر آرزوی دیرینه فرمانده پیشین سپاه قدس باشد؛ آرزویی که حالا 21سال از موعد مقررش بیشتر باقی نمانده است؛ نابودی رژیم اسرائیل.

captcha
شماره‌های پیشین