sobhe-no.ir
882
یکشنبه، ۲۰ بهمن ۱۳۹۸
2
رهبر انقلاب در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش تأکید کردند:

عمق راهبردی کشور دشمن را زمین‌گیر کرده است

حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رای می‌تواند بسیاری از آفات طرح‌ریزی شده توسط دشمن را از سر کشور دور کند

برای عزت ایران

انقلاب اسلامی ایران، بهانه و فرصت خوبی بود تا بار دیگر و در سطحی وسیع، اسلامی‌گری با حسِ ایران‌دوستیِ معمولِ ما ایرانیان ممزوج شود؛ طوری که در عین پایندگی اسلام، بالندگی ایران نیز حاصل آید. ایرانیتِ ترویجی از سوی جمهوری اسلامی البته از نوع شوونیستی(میهن‌پرستی افراطی) و نژادی «محمدرضایی» نبود بلکه با تاکید بر مولفه‌های فراسرزمینی، پیوندی محترمانه و تعاملی میان میهن‌دوستی نوع ایرانی با اسلام‌گرایی نوع شیعی، برقرار ساخت. این امتزاج ظریف و هوشمندانه در سنوات مختلف توسط شخص حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب بازتولید شده است. این گزارش پرداختی به موارد این بازتولید است.

صبح نو

رهبر انقلاب در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش تأکید کردند:

عمق راهبردی کشور دشمن را زمین‌گیر کرده است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فرمانده کل قوا روز گذشته در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و نیروی پدافند هوایی ارتش، واقعه ۱۹ بهمن سال ۱۳۵۷ را نتیجه اطمینان امام خمینی؟ره؟و مبارزان به وعده الهی دانستند و گفتند: اگر تفکر تخلف‌ناپذیر‌بودن وعده الهی در جامعه حاکم شود و مسوولان هوشیارانه عمل کنند، تهدیدها به فرصت تبدیل خواهد شد و تحریم می‌تواند عامل نجات کشور از وابستگی به نفت و حل بسیاری از مشکلات شود.
رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار که در چهل‌و‌یکمین سالروز بیعت تاریخی همافران نیروی هوایی با امام خمینی؟ره؟در
 ۱۹ بهمن ۵۷ برگزار شد، این واقعه را یک حادثه فراموش‌نشدنی و اعجاب‌برانگیز و دارای درس‌ها و عبرت‌هایی خواندند و افزودند: در دوران رژیم گذشته، نیروی هوایی ارتش یکی از نزدیک‌ترین نیروها به مرکز قدرت و آمریکا بود اما رژیم طاغوت، ضربه را از همین نیرو خورد که هیچ‌گاه تصور آن را نمی‌کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: براساس آیات قرآنی، خداوند از جایی به دشمن ضربه می‌زند که هیچ‌گاه انتظار آن را ندارد و مؤمنین نیز از ناحیه‌ای تقویت و حمایت می‌شوند که انتظار آن را نداشته‌اند که در فرهنگ دینی، «رزق لا یُحتَسَب» یا همان رزقی که در محاسبات مادی جایی نداشته است، نامیده می‌شود.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به آیات قرآنی که صراحتاً و مؤکداً از نصرت یاری‌کنندگان دین خدا یاد شده است، افزودند: باید به این وعده‌های الهی اطمینان داشت و با امید به آینده به حرکت رو به جلو با قدرت ادامه داد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: اگر چنین تفکر و روحیه‌ای در هر مجموعه و جامعه ایمانی حاکم شود، افراد آن مجموعه با عزم راسخ، تهدیدها را به فرصت تبدیل خواهند کرد؛ همانگونه که نیروی هوایی باوجود تحریم‌های آمریکا، اکنون علاوه بر تعمیر و بازسازی جنگنده‌ها و هواپیماها، طراحی و ساخت جنگنده را نیز انجام داده است.
ایشان رمز موفقیت و پیشرفت نیروی هوایی را تبدیل تهدید به فرصت، قطع امید از بیگانگان و تکیه بر توانایی‌ها و ظرفیت‌های داخلی برشمردند و افزودند: این موضوع قابل تعمیم به کل کشور است و می‌توان باوجود تحریم‌ها که یک حرکت جنایتکارانه است، برای کشور فرصت‌های زیادی را به‌وجود آورد.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: اگر مسوولان هوشیارانه عمل کنند، می‌توان با استفاده از شرایط تحریم، اقتصاد کشور را از وابستگی به نفت که عامل مهم بسیاری از مشکلات است، نجات داد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: البته برخی افراد باهوش در داخل هیأت حاکمه آمریکا متوجه این موضوع هستند و گفته‌اند نباید بگذاریم ایران اقتصاد بدون نفت را تجربه کند و به همین دلیل باید مسیری را باز بگذاریم تا اقتصاد ایران به‌کلی از پول نفت جدا نشود که مسوولان به‌خصوص مسوولان اقتصادی باید در این خصوص هوشیار باشند.
ایشان با اشاره به پیچیده‌تر‌شدن ابزارها و شیوه‌های دشمنان خاطرنشان کردند: در مقابل، شیوه‌ها و روش‌های جمهوری اسلامی نیز پیچیده‌تر از گذشته شده است به‌گونه‌ای که اکنون در بخش‌های گوناگون کشور، روش‌ها و کارهای کاملاً منطقی، پیچیده و پیش‌رونده‌ای در جریان است که تأمین‌کننده عمق راهبردی کشور بوده و دشمن را زمین‌گیر کرده است.
ایشان با تأکید بر لزوم قوی‌شدن کشور در همه جهات به‌ویژه در زمینه دفاعی گفتند: ما به‌دنبال تهدید هیچ‌ کشور و ملتی نیستیم بلکه به دنبال حفظ امنیت کشور و جلوگیری از تهدید هستیم. رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه ضعیف بودن، دشمن را تشویق به اقدام خواهد کرد، افزودند: برای آنکه جنگ نشود و برای آنکه تهدید تمام شود، باید قوی شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نیروهای مسلح به‌ویژه نیروی هوایی ارتش، نیروی هوافضای سپاه و سازمان صنایع دفاع را به تلاش برای تقویت بنیه دفاعی در ابعاد مختلف، دقت در پیش بردن کارهای مهم و حداکثر استفاده از ظرفیت‌ها و استعدادها توصیه کردند و گفتند: اگر رؤسای قبلی آمریکا مسیر شیطانی این رژیم را در زیر پوشش‌هایی دنبال می‌کردند، امروز انحراف، جنگ‌افروزی، فتنه‌سازی و طمع آمریکایی‌‌ها به داشته‌های دیگران، علنی و بدون پوشش است و این مسیر باطل دشمنان ملت ایران قطعاً محکوم به شکست است.

captcha
شماره‌های پیشین