sobhe-no.ir
879
سه شنبه، ۱۵ بهمن ۱۳۹۸
2
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای شورای‌عالی حوزه‌های علمیه:

صیانت از شور انقلابی و طلاب جوان یک ضرورت است

سامانه شفافیت در حاشیه افتتاح مجتمع تخصصی رسیدگی به جرایم اقتصادی رونمایی شد ، از این به بعد اسامی ممنوع‌المعامله‌ها و بدهکاران بانکی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت

ریل گذاری قوه‌قضاییه برای شفافیت اقتصادی

گزارش نیره ساری / کارآمدترین راه برای مقابله با فساد، شفافیت است. در بستر شفافیت، جسارت افراد برای تخطی از قانون کاهش می‌یابد. این شفافیت با دسترسی عموم مردم معنی پیدا خواهد کرد. قوانین موجود در کشور ما نیز در بسیاری از موارد زمینه‌های این شفافیت را مطرح کرده است. اراده اجرای یکی از همین قوانین مرتبط با حوزه شفافیت روز گذشته توسط دستگاه قضایی کشور صورت گرفت. سامانه شفافیت در راستای تمکین از تبصره ماده 36 از قانون مجازات اسلامی مبتنی بر اطلاع‌رسانی آرای محکومان اقتصادی افتتاح شد. با افتتاح این سامانه از این به بعد اسامی ممنوع‌المعامله‌ها و بدهکاران بانکی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

صبح نو

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای شورای‌عالی حوزه‌های علمیه:

صیانت از شور انقلابی و طلاب جوان یک ضرورت است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته در دیدار اعضای شورای‌عالی حوزه‌های علمیه بر برنامه‌ریزی برای شناسایی و به‌کارگیری استعدادهای برتر فکری از میان طلاب جوان تأکید کردند.
رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار، نقش شورای عالی حوزه‌های علمیه در سیاست‌گذاری برای تربیت معلمان و مربیان دینی در جامعه را بسیار مهم و حیاتی دانستند و با قدردانی از زحمات اعضای این شورا و مدیریت حوزه افزودند: حد و مرز وظایف شورای‌عالی و مدیریت حوزه یعنی تفاوت بین سیاست‌گذاری و اجرا باید 
هر چه مشخص‌تر باشد تا بازده کار چند برابر شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هدف از انقلاب اسلامی و جانفشانی و فداکاری‌های
 امام بزرگوار در به ثمر رساندن این نهضت را تحقق حاکمیت و شریعت اسلامی خواندند و گفتند: دشمن برای شناسایی نقاط مؤثر انقلاب و ضربه زدن به مبانی اساسی آن برنامه دارد و از جمله مقاصد آنها حوزه‌های علمیه است. صیانت از شور انقلابی و طلاب جوان با توجه به آنچه امام راحل در اواخر حیات مبارک‌شان بیان فرمودند (منشور روحانیت) یک ضرورت است.
ایشان با تأکید بر شناسایی استعدادها و ظرفیت‌های پنهان فکری در طلاب جوان افزودند: در بخش‌های گوناگون کشور، بعضاً کارهای بزرگ و ابتکارات شگفت‌انگیزی به‌دست جوانان انجام می‌شود و در بخش حوزه و طلبگی نیز یقیناً چنین استعدادهایی وجود دارند که باید شناسایی و در حلقه‌های فکری به‌کار گرفته شوند و از آنها مسوولیت خواسته شود.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین با برشمردن نمونه‌هایی از حضور علمای بزرگ و 
طراز اول سابق در شهرهای مختلف کشور افزودند: مقوله هجرت طلاب به شهرها برای رونق دادن به امور دینی و تربیتی آن مناطق کار بسیار خوب و لازمی است و باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که شهرهای مختلف از حضور عالمان دین خالی نشود.
در این دیدار، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی‌بوشهری، دبیر شورای‌عالی حوزه‌های علمیه و حجت‌الاسلام‌والمسلمین اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه نیز گزارشی از فعالیت‌های چهارساله شورای‌عالی و مدیریت حوزه‌های علمیه بیان کردند.

captcha
شماره‌های پیشین