sobhe-no.ir
879
سه شنبه، ۱۵ بهمن ۱۳۹۸
1
سامانه شفافیت در حاشیه افتتاح مجتمع تخصصی رسیدگی به جرایم اقتصادی رونمایی شد ، از این به بعد اسامی ممنوع‌المعامله‌ها و بدهکاران بانکی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت

ریل گذاری قوه‌قضاییه برای شفافیت اقتصادی

گزارش نیره ساری / کارآمدترین راه برای مقابله با فساد، شفافیت است. در بستر شفافیت، جسارت افراد برای تخطی از قانون کاهش می‌یابد. این شفافیت با دسترسی عموم مردم معنی پیدا خواهد کرد. قوانین موجود در کشور ما نیز در بسیاری از موارد زمینه‌های این شفافیت را مطرح کرده است. اراده اجرای یکی از همین قوانین مرتبط با حوزه شفافیت روز گذشته توسط دستگاه قضایی کشور صورت گرفت. سامانه شفافیت در راستای تمکین از تبصره ماده 36 از قانون مجازات اسلامی مبتنی بر اطلاع‌رسانی آرای محکومان اقتصادی افتتاح شد. با افتتاح این سامانه از این به بعد اسامی ممنوع‌المعامله‌ها و بدهکاران بانکی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای شورای‌عالی حوزه‌های علمیه:

صیانت از شور انقلابی و طلاب جوان یک ضرورت است

ابراهیم امینی فیلمنامه‌نویس «درخت گردو» به «صبح‌نو» می‌گوید به خودمان اجازه تخیل کردن دادیم

حقیقت تلخ سردشت

گفت‌وگو زهراسادات مصطفوی / فیلم «درخت گردو» عنوان جدیدترین ساخته محمد‌حسین مهدویان است. کارگردان فیلم‌های «ماجرای نیمروز» ، «لاتاری» و … این‌بار موضوع بمباران شیمیایی سردشت را انتخاب کرده است و این فیلم را به تهیه‌کنندگی سید‌مصطفی احمدی جلوی دوربین برده است. در خلاصه داستان این فیلم آمده است:شاید وقتش باشه که همه از این داستان باخبر بشوند، داستانی که از کنار درخت گردو شروع شد. به همین بهانه گفت‌وگویی با ابراهیم امینی، نویسنده فیلمنامه این اثر داشته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

زیرگذر استادمعین دیروز با حضور مدیران اصلاح‌طلب شهر تهران و در میان اعتراض شهروندان افتتاح شد

نادیده گرفتن مردم

بی‌توجهی به طرح توجیهی یک پروژه عمرانی و حذف مسیر اصلی زیرگذر استادمعین که از سوی مسوولان فنی و عمرانی شهرداری تهران صورت گرفت دیروز مراسم افتتاح زیرگذر خیابان استاد معین را متشنج کرد و موجب شد تا آقای حناچی برای شنیدن اعتراضات مردم به محل شهرداری منطقه‌9 برود.

سرمقاله

فرزند زمان خویش بودن

تاجیک، نظریه‌پرداز اصلاحات گفته اصلاح‌طلبان حتی در صورت تسخیر کامل مجلس آینده از استعدادی برای بهبود امور برخوردار نیستند

فرمان کناره گیری از قدرت

اختلاف میان اصلاح‌طلبان بر سر ارائه یا عدم‌ ارائه لیست در انتخابات بالا گرفته است. مقرر شده تا اصلاح‌طلبان در جلسه روز چهارشنبه سیاست خود را برای حضور در انتخابات در تهران تعیین کنند.

عربستان و امارات از محکوم کردن طرح «معامله قرن» در نشست همکاری اسلامی خودداری کردند ، ناصر ابوشریف: عربستان و امارات تصمیم‌گیران مسأله فلسطین نیستند

روسیاهی قرن برای جبهه سازش

گزارش روح‌الله فرقانی / نشست فوق‌العاده سازمان‌همکاری اسلامی برای بررسی طرح آمریکایی موسوم به «معامله قرن»، درحالی دیروز دوشنبه درجده عربستان سعودی برگزار شد که ریاض و ابوظبی که از طراحان برگزاری این نشست بودند، از محکوم کردن «معامله قرن» خودداری کردند و حتی از مشارکت ایران در نشست جده ممانعت کردند. نشستی که ناصرابوشریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران به روزنامه «صبح‌نو»، گفت: عربستان و امارات تصمیم‌گیران مسأله فلسطین نیستند و بدون در نظر گرفتن حقوق فلسطینی‌ها مدعوینی را دعوت می‌کنند که موافق نظرات آن‌ها باشد.

وزیرامورخارجه در جمع دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش:

شهید سلیمانی از سردار سلیمانی قدرتمندتر است

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته در جمع دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر، گفت: در آستانه چهل‌و‌دومین سال انقلاب به برکت خون شهدا، رهبری امام ؟ره؟، هدایت مقام معظم رهبری، ایستادگی مردم و شهادت سردار سلیمانی وارد فرصتی جدید شدیم که می‌توانیم همچنان با تکیه واقعی بر ابزار قدرت‌مان، پیروزمندانه جلو برویم.

«صبح‌نو» از ماجرای مرگ‌و‌میر گونه‌های مختلف پرندگان در میانکاله گزارش می‌دهد

تراژدی پرنده‌های مهاجر

گزارش عارف چراغی / در روزهایی که همه حواس‌ها به گسترش کرونا در جهان است و روزانه اخبار زیادی از این دست منتشر می‌شود، در 10 روز اخیر بیش از 10 ‌هزار پرنده‌ مهاجر به مشکوک‌ترین حالت ممکن در میانکاله مازندران جان‌شان را از دست داده‌اند. 10 روز از این ماجراها می‌گذرد و حالا مرگ‌ومیر پرندگان مهاجر به استان گلستان رسیده است و هنوز از علت دقیق بروز آن خبری نیست.

شماره‌های پیشین