sobhe-no.ir
878
دوشنبه، ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
8
خبر

«صبح‌نو» چند کسب‌و‌کار خانگی با سرمایه کم و سود بالا به شما معرفی می‌کند

کار و درآمد زیر سقف خانه

دست و پا کردن یک شغل خانگی نیاز به خلاقیت و هوش بالایی دارد. همین که تصمیم می‌گیرید دست‌روی‌دست نگذارید و یک کار و کاسبی راه بیاندازید قابل تحسین است. همه شغل‌های خانگی به درآمد‌های پر سود منتهی نمی‌شود. بعضی از این مشاغل حتی ضرر مالی هم به همراه دارد. همانطور که گفتیم باید خلاقیت و هوش را به‌کار گرفت تا با توجه به نیاز بازار کار کرد. ما در این گزارش چند شغل خانگی پر سود را به شما معرفی می‌کنیم. کارهایی که به سرمایه کمی نیاز دارد اما سودآور هستند. این شغل‌ها در حال حاضر از پرطرفدارترین مشاغل خانگی هستند.

صبح نو

«صبح‌نو» چند کسب‌و‌کار خانگی با سرمایه کم و سود بالا به شما معرفی می‌کند

کار و درآمد زیر سقف خانه

دست و پا کردن یک شغل خانگی نیاز به خلاقیت و هوش بالایی دارد. همین که تصمیم می‌گیرید دست‌روی‌دست نگذارید و یک کار و کاسبی راه بیاندازید قابل تحسین است. همه شغل‌های خانگی به درآمد‌های پر سود منتهی نمی‌شود. بعضی از این مشاغل حتی ضرر مالی هم به همراه دارد. همانطور که گفتیم باید خلاقیت و هوش را به‌کار گرفت تا با توجه به نیاز بازار کار کرد. ما در این گزارش چند شغل خانگی پر سود را به شما معرفی می‌کنیم. کارهایی که به سرمایه کمی نیاز دارد اما سودآور هستند. این شغل‌ها در حال حاضر از پرطرفدارترین مشاغل خانگی هستند.

 تولید محتوا، یک کار خانگی پر طرفدار

این کار نیاز به تسلط بر جست‌وجو در فضای اینترنت، تسلط بر زبان انگلیسی و داشتن مهارت در نگارش و ادبیات فارسی دارد. در صورتی که به اصول سئو نیز مسلط باشید، سطح درآمد و موفقیت شما در کار بالا خواهد رفت. بازار تولید محتوا و سئو، در دنیای فعلی بسیار داغ است و شما می‌توانید در عین حال با چندین کارفرما قرارداد کار بسته و به درآمد بسیار خوبی از این طریق دست یابید.

میزان درآمد: ماهانه از ۱ تا ۱۰‌میلیون تومان

سرمایه مورد نیاز: سرمایه شما در ذهن و دست‌هایتان نهفته است و تنها به یک سیستم کامپیوتری و اینترنت پرسرعت نیاز خواهید داشت.

 مشتری‌های وفادار در حرفه خیاطی
 

 خیاطی یکی از مشاغل خانگی بسیار سودآوری است که ازقدیم رونق داشته و به نظر می‌رسد که هرگز از رونق نخواهد افتاد. اگر به هنر خیاطی آشنایی دارید، از همین امروز کسب‌و‌کار خانگی خود را آغاز کنید. در صورتی که لباس‌های دوخته شده شما، کیفیت کار خوبی داشته باشند، مشتری‌های دائمی و وفادار پیدا کرده و مرتب بر تعداد مشتری‌هایتان افزوده خواهد شد.

میزان درآمد: خیاطی ماهانه از ۱ تا ۱۵‌میلیون تومان درآمد خواهد داشت و میزان آن بستگی به حجم و سطح کار شما دارد.

سرمایه مورد نیاز: سرمایه مورد نیاز خیاطی، یک چرخ خیاطی حرفه‌ای است که در شرایط فعلی احتمالاً ۵ تا ۱۰‌میلیون تومان خواهد بود.

 ساخت عروسک
 

 نگاهی به قیمت اسباب بازی‌های وارداتی بیندازید، قیمت‌ها سر به فلک می‌کشد! در چنین بازاری، ساخت عروسک در منزل با به‌کار بردن سلیقه و هنر؛ می‌تواند بازار فوق‌العاده‌ای داشته باشد. به واقع در حال حاضر بستر برای تولید عروسک‌های داخلی کاملاً مهیا بوده و می‌توان از این طریق به درآمد عالی دست یافت. اگر فیلم سینمایی لاک قرمز را دیده باشید، شاید فکر عروسک‌سازی و عروسک‌فروشی را تا حدودی حرفه‌ای‌تر، به ذهن آورده و بتوانید با ایده‌های خلاقانه، به سرعت بازار وسیعی برای خود فراهم سازید.

میزان درآمد: درآمد ساخت عروسک، از ۵ تا ۳۰‌میلیون تومان خواهد بود. (درآمدهای بالا، در شکل تولید گسترده و احتمالاً به‌کار گرفتن نیروهای کمکی است. در حقیقت به این شکل شما به یک کارآفرین خانگی تبدیل خواهید شد.

سرمایه مورد نیاز: سرمایه مورد نیاز ۲ تا ۵‌میلیون تومان

نظر موافق
نقش مشاغل خانگی در صنعت 15‌درصد است
حسین محمودی‌اصل، کارشناس اقتصادی درباره مشاغل خانگی در گفت‌و‌گو با خبرنگار «صبح‌نو» می‌گوید: «کسب‌و‌کارهای کوچک یا مشاغل خانگی، خصوصیات خاص خودشان را دارند، یکی از مزیت‌های این مشاغل این است که سریع‌تر می‌توانند شروع به کار کنند. از طرفی اشتغال بالایی ایجاد می‌کنند، براساس آخرین تکنولوژی نیستند و در یک محل کوچک انجام می‌شوند.» او ادامه می‌دهد: «سهم این مشاغل در اقتصاد جهانی 11 تا 15‌درصد است. خوشبختانه در کشور ما هم حدوداً 15‌درصد است. در برخی کشورها مثل بنگلادش این سهم به 70 تا 80‌درصد هم می‌رسد.» این کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه کشورهای زیادی با استفاده از مشاغل خانگی بخش بزرگی از صنعت خود را پیش می‌برند، می‌گوید: «در کشورهایی مثل هند، چین، برزیل مشاغل خانگی توانستند ترکیبی از خوشه‌های صنعتی متوسط و بزرگ باشند. آن‌ها با شعار هر خانه یک کارخانه کار خانگی را شروع کردند و کارخانه‌ها هم تولید قطعات و بخش کوچکی از کار را برون‌سپاری کردند. بیشتر کار کارخانه‌ها در منازل تکمیل و انجام می‌شد و همه کارها وقتی تکمیل می‌شد به کارخانه‌های صنعتی و بزرگ می‌رفت و مونتاژ می‌شد. از این طریق بهای تمام شده قیمت کالاها در این کشورها کاهش و همزمان میزان اشتغال شدیداً افزایش پیدا کرد.» او می‌گوید:« وقتی به راحتی می‌توانید با مشاغل خانگی اشتغال ایجاد کنید و تولید ناخالص ملی را بالا ببرید متوجه ظرفیت مشاغل خانگی می‌شوید. نقش مشاغل خانگی در صنعت 15درصد و نقش بخش خودرویی که بابت آن هزینه‌ها پرداخت کردیم تنها 3‌درصد است. »

طراحی سایت
 

 این یکی از مشاغل خانگی تخصصی است که نیاز به داشتن دانش طراحی سایت دارد. اگر در این زمینه دانش‌آموخته هستید، آستین‌ها را بالا زده و با قبول پروژه‌های خانگی، به درآمد قابل توجهی در ماه دست یابید. مشتریان طراحی سایت هرگز تمامی ندارند. کافی است که کار خود را آغاز کرده و چند نمونه کار مناسب داشته باشید.

میزان درآمد: میزان درآمد طراحی سایت، ماهیانه از ۳ تا ۲۰‌میلیون تومان خواهد بود.

سرمایه مورد نیاز: در این مورد نیز تنها به دانش خود، سیستم کامپیوتری و اینترنت پرسرعت نیاز دارید.

 درآمد‌زایی با باغ شیشه‌ای
 

ساخت تراریوم در منزل مناسب افرادی است که به پرورش گل و گیاه علاقه‌مند هستند برای موفقیت در این کار نیاز است کمی خلاقیت و سلیقه به خرج دهید برای ساخت تراریوم در منزل نیاز به کلاس آموزشی نیست . می‌توانید در سایت‌های گل و گیاه جست‌وجو کنید و ایده‌های خلاقانه طراحی تراریوم ببینید و از آن ایده‌ها استفاده کنید.

میزان درآمد: بستگی به خلاقیت شما دارد، یک گلدان معمولی تراریوم 30 تا 50‌هزار تومان به فروش می‌رسد.

سرمایه مورد نیاز: زیر 100‌هزار تومان

 تولید میوه خشک
 

در این نوع شغل خانگی باید قادر به تهیه میوه با قیمت کم و کیفیت بالا باشید. در سایز کوچک راه‌اندازی این کسب‌و‌کار، شاید نیازی به خشک‌کن‌های حرفه‌ای نباشد، اما در صورتی که مایل به گسترش آن باشید، حتماً به دستگاه‌های خشک‌کن میوه نیاز خواهید داشت. در صورتی که تمیزی و کیفیت میوه‌های خشک شما بالا باشد، به سرعت به فروش عالی دست یافته و مشتری‌های دائمی پیدا خواهید کرد. به یاد داشته باشید که شکل بسته‌بندی نیز تأثیر زیادی در حجم فروش و به دست آوردن مشتری‌های وفادار خواهد داشت.

 میزان درآمد: ماهانه 1تا 5‌میلیون تومان «بستگی به حجم تولید دارد.»

 سرمایه مورد نیاز: برای تولید میوه خشک بدون دستگاه خشک‌کن و به شکل سنتی، به سرمایه‌ای در حدود ۵۰۰‌هزار تومان (برای خرید میوه و بسته‌بندی) نیاز دارید؛ اما در جهت گسترش کار و با خرید دستگاه‌های خشک‌کن میوه، سرمایه مورد نیاز به ۴ تا ۵‌میلیون تومان می‌رسد.

 سیلک، پر سودترین شغل خانگی  
 

 چاپ سیلک یا Screen Printing یکی از روش‌های چاپ صنعتی برای تصاویر است. امروزه صنعت چاپ در دنیا جزو مشاغل پر درآمد است که انقلابی در کسب‌و‌کار کارخانجات و تولید‌کنندگان ایجاد کرده است. این روش چاپ سابقه‌ای چند هزار ساله دارد و گفته می‌شود که در ژاپن اختراع شده‌است. حتماً چاپ سیلک را دیده‌اید این نوع چاپ در روزمره زیاد دیده می‌شود مثل چاپ روی حوله ، چاپ روی پارچه ، چاپ روی نایلکس و چاپ روی کیف دستی که بسیار هم زیبا هستند.    

میزان درآمد: ماهانه از 3 تا 10‌میلیون

سرمایه مورد نیاز: اول از همه به یک دستگاه پرس تخت برای این کار ضروری است نیاز دارید که قیمت آن حدود 1میلیون و 800‌هزار تومان است. یک پرینتر «پی‌50‌» هم لازم دارد که این هم حدود یک میلیون تومان است. جوهر و ملزومات آن هم حدوداً 200 تا300‌هزار تومان می‌شود و بالاخره تیشرت یا هر جنس خام دیگری که طرح را روی آن چاپ کنند.

 درآمد میلیونی از نقاشی
 

نقاشی روی شیشه با اینکه قدمت چندانی در میان هنرها دارد اما هنوز هم بدیع، تازه و زیباست. از قدیم‌الایام، طراحی روی بلور و شیشه، قلیان، پارچ، لیوان و … در میان ایرانیان رواج داشته. ویترای هنری جدید است و فقط کافی است کمی ذوق و هنر داشته باشید. دستی بر نقاشی داشته باشید و کمی صبر برای پیدا کردن علاقه‌مندان به خرید کارهایتان، آن‌وقت می‌توانید از این هنر حسابی کسب درآمد کنید.

میزان درآمد : ماهانه 1 تا 5‌میلیون (بستگی به میزان کار شما دارد.)

 سرمایه مورد نیاز: برای شروع این شغل خانگی به چند ابزار نیاز دارید؛ رنگ ویترای، خمیرهای ویترای، قلم مو یا اسفنج، ظروف شیشه‌ای، مواد رقیق‌کننده موادی است که لازم دارید که حدوداً دو میلیونی برای شما آب می‌خورد.

نظر مخالف
راهکار ، ایجاد مشاغل خانگی نیست
«راهکار ، ایجاد مشاغل خانگی نیست» این جمله بخشی از صحبت‌های بهمن آرمان،کارشناس اقتصادی است. او در گفت‌و‌گو با خبرنگار «صبح‌نو» می‌گوید: «مدتی است که رسانه ملی در مورد مشاغل خانگی تبلیغات گسترده و در عین حال گمراه‌کنندهای پخش می‌کند. مردم با این تبلیغات تصور می‌کنند با ایجاد مشاغل خانگی در یک روستا دور افتاده هم می‌شود اشتغال ایجادکرد، در حالی که در جهان امروز و با جهانی شدن اقتصاد، تولید در مقیاس جهانی و انبوه تنها راه نجات اقتصاد است.» او می‌گوید: « اگر دولت واقعاً به‌دنبال این است که از طریق واقعی مسأله تحریم‌ها را کمرنگ کند راه‌های دیگری جز مشاغل خانگی هستند. چون مشاغل خانگی از لحاظی بافت خانوادگی را متأثر از خودشان می‌کنند. چون بار بزرگی از مسوولیت خانواده به عهده بانوان خانه است و بانوان در خانه درگیر کار می‌شوند.» این کارشناس اقتصادی ادامه می‌دهد: «بنابراین راهکار اصلی برای خروج از بحران فعلی انجام کارهای بزرگ با سرمایه‌های اندک است. به‌طور مثال در ایران سالانه هزار کیلومتر آزادراه باید ایجاد شود اما در حال حاضر سالانه 17‌کیلومتر ساخته می‌شود که این خودش یک فاجعه محسوب می‌شود. تعداد زیادی طرح‌های نیمه تمام داریم که با گردآوری منابع مالی لازم می‌شود آن‌ها را تکمیل و اشتغال‌آفرینی کرد. راهکار خروج از بحران اقتصادی برای خانواده‌های ایرانی ایجاد مشاغل خانگی نیست این تجربه‌ای است که در دهه‌70 در کشورهای اروپایی به اجرا گذاشته و با شکست کامل روبه‌رو شد.»

captcha
شماره‌های پیشین