sobhe-no.ir
878
دوشنبه، ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
8
خبر

«صبح‌نو» چند کسب‌و‌کار خانگی با سرمایه کم و سود بالا به شما معرفی می‌کند

کار و درآمد زیر سقف خانه

دست و پا کردن یک شغل خانگی نیاز به خلاقیت و هوش بالایی دارد. همین که تصمیم می‌گیرید دست‌روی‌دست نگذارید و یک کار و کاسبی راه بیاندازید قابل تحسین است. همه شغل‌های خانگی به درآمد‌های پر سود منتهی نمی‌شود. بعضی از این مشاغل حتی ضرر مالی هم به همراه دارد. همانطور که گفتیم باید خلاقیت و هوش را به‌کار گرفت تا با توجه به نیاز بازار کار کرد. ما در این گزارش چند شغل خانگی پر سود را به شما معرفی می‌کنیم. کارهایی که به سرمایه کمی نیاز دارد اما سودآور هستند. این شغل‌ها در حال حاضر از پرطرفدارترین مشاغل خانگی هستند.

صبح نو

خبر

آماده‌شدن زیرساخت نسخه‌نویسی الکترونیک در 10 هزار داروخانه
وزیر بهداشت گفت: همکاران ما توانستند زیرساخت نسخه‌پیچی الکترونیک که مقدم بر نسخه‌نویسی الکترونیک است را در 10 هزار داروخانه آماده کنند و بقیه داروخانه‌ها نیز در حال پیوستن به این طرح هستند. آقای سعید نمکی در این‌باره اظهار کرد: تا پایان بهمن ماه نسخه‌پیچی الکترونیک آماده خواهد شد و برای نسخه‌نویسی نیز سازمان نظام پزشکی و سایر دستگاه‌های مسوول درحال ایجاد تمهیدات هستند، نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک در 604 بیمارستان دولتی و همه مراکز بهداشتی و درمانی ما در حال راه‌اندازی است تا پس از آن به سراغ بخش خصوصی برویم. وزیر بهداشت افزود: در اولین گام حدود هزار مطب به این طرح خواهند پیوست و ما تلاش می‌کنیم با اقناع روحی و استفاده از روش‌های ایجاد انگیزه پزشکان را با خودمان همراه کنیم. نمکی ادامه داد: تنها راه مصرف منطقی دارو، ردیابی دارو، جلوگیری از قاچاق دارو و پرهیز از مصرف بی‌رویه داروها و پوشش منطقی بیمه از راه نسخه‌نویسی الکترونیک انجام خواهد شد و ما هیچ ‌راهی جز اجرای این طرح نداریم و تلاش خواهیم کرد در آینده با الکترونیکی‌کردن نظام سلامت ارائه خدمات را بهبود بخشیم.

روزانه بیش از سه کلاس درس 
در تهران ساخته می‌شود
مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران از افتتاح «شصت‌وپنجمین» فضای آموزشی تهران در بهمن امسال خبر داد و گفت: روزانه بیش از سه کلاس درس در تهران ساخته می‌شود. جمعیت دانش‌آموزی استان تهران بیش از دو میلیون نفر است و روزانه این تعداد در کلاس‌های درس حاضر شده و به تعلیم و تربیت می‌پردازند؛ از این رو تمام تلاش مجموعه وزارت آموزش و پرورش و نوسازی مدارس در راستای تأمین فضاهای امن، مناسب و استاندارد آموزشی است. آقای علی شهری در این‌باره نیز اظهار کرد: استان تهران که به لحاظ فضاهای آموزشی از محروم‌ترین استان‌های کشور به شمار می‌رود، پروژه‌های آموزشی بسیاری را اکنون در دست انجام دارد که تا مهر 1399 آماده و تحویل ادارات آموزش و پرورش خواهد شد. وی تاکید کرد: مجموعا 6 فضای آموزشی با 39 کلاس درس و بیش از چهار هزار مترمربع زیربنا در دهه فجر امسال در تهران به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
تایید مرگ 12 هزار پرنده در میانکاله
درحالی تاکنون ۱۲ هزار پرنده در میانکاله بر اساس اعلام سازمان دامپزشکی به‌علت سم بوتولیسم تلف شده‌اند که برخی گمانه‌زنی‌ها درباره ورود سموم کشاورزی به آب تالاب میانکاله و حتی استفاده از طعمه‌های آلوده توسط شکارچیان مطرح شده است. مدیرکل دفتر مدیریت حیات‌ وحش سازمان حفاظت محیط‌زیست در این‌باره گفت: تمام عواملی که در ارتباط با بحث تلف‌شدن پرندگان در میانکاله مطرح شده است پس از مدیریت بحران در منطقه بررسی خواهد شد. آقای شهاب‌الدین منتظمی درباره آخرین آمار تلفات پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله اظهار کرد: بر اساس اعلام اداره محیط‌زیست و دامپزشکی استان مازندران تا عصر شنبه (۱۲ بهمن) ۱۲ هزار پرنده در این منطقه تلف شده‌اند. به دلیل شرایط نامساعد جوی در میانکاله هنوز آمار جدیدی از تلفات به دست نیاورده‌ایم.
 
استان‌هایی که بیشترین مصرف «خون» را دارند
سخنگوی سازمان انتقال خون ایران وضعیت اهدا و مصرف خون و فرآورده‌های آن را طی ۱۰ ماه گذشته تشریح کرد. دکتر بشیر حاجی‌بیگی در این‌باره به ایسنا گفت: طی ۱۰ ماه گذشته، یعنی از اول فروردین تا ۳۰ دی سال ۱۳۹۸، دو میلیون و ۲۳۰ هزار نفر برای اهدای خون به مراکز انتقال خون کشور مراجعه کرده‌اند که از این تعداد یک میلیون و ۷۲۵ هزار واحد خون اهدا شده است. باید توجه کرد که از این تعداد اهدای خون، ۱۹۶ هزار و ۳۳۸ مورد اهدای خون برای بار اول انجام شده است. وی افزود: همچنین در ۱۰ ماه گذشته به ترتیب بانوان استان‌های لرستان، مرکزی، کردستان و سیستان و بلوچستان بالاترین میزان شاخص اهدای خون در کشور را به خود اختصاص داده‌اند؛ بنابراین بانوان این چهار استان توجه و رغبت بیشتری به اهدای خون در کشور داشته‌اند.

captcha
شماره‌های پیشین