sobhe-no.ir
878
دوشنبه، ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
6
سردار قاآنی ، فرمانده نیروی قدس در گفت‌وگو با رهبران گروه‌های مقاومت اسلامی بر ادامه خط ‌مشی سردار شهید «قاسم سلیمانی» در قبال فلسطین تاکید کرد

صف مقاومت در برابر «معامله قرن»

صبح نو

سردار قاآنی ، فرمانده نیروی قدس در گفت‌وگو با رهبران گروه‌های مقاومت اسلامی بر ادامه خط ‌مشی سردار شهید «قاسم سلیمانی» در قبال فلسطین تاکید کرد

صف مقاومت در برابر «معامله قرن»

فرمانده نیروی قدس سپاه در تماس تلفنی با رهبران گروه‌های مقاومت اسلامی فلسطین ،معامله قرن را محکوم به شکست دانست و بر حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از ملت و آرمان فلسطین تاکید کرد.
سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه در تماس‌های تلفنی جداگانه با «اسماعیل هنیه» رییس دفتر سیاسی جنبش حماس و «زیاد نخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین پیرامون تحولات اخیر منطقه به‌ویژه اقدام رییس‌جمهوری آمریکا در رونمایی از طرح ظالمانه معامله قرن گفت‌وگو کرد. فرمانده نیروی قدس سپاه در این تماس‌های تلفنی، بر حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از ملت مظلوم فلسطین برای مواجهه با طرح معامله قرن و توطئه‌هایی که حقوق تاریخی این ملت را هدف 
قرار می‌دهند تاکید و تصریح کرد :طرح ننگین معامله قرن مرده به دنیا آمده و همچون طرح‌های گذشته سازش، محکوم به شکست است.
وی با تاکید بر اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران در حمایت همه‌جانبه از مقاومت فلسطین به‌ویژه بعد از ترور شهید حاج قاسم سلیمانی تغییری نکرده است،گفت: به توفیق الهی با تبعیت از رهبر حکیم و شجاع خود، در استمرار راه شهدای قهرمان مقاومت، قوی‌تر از گذشته تا سقوط هیمنه آمریکا و صهیونیسم در کنار ملت فلسطین و محور مقاومت خواهیم بود.
فرمانده نیروی قدس سپاه همچنین یادآور شد: دولتمردان آمریکایی تنها به‌‌دنبال راضی کردن جنایتکاران صهیونیستی هستند و در این راستا از هیچ جنایت و خیانتی فروگذار نیستند.
«زیاد نخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در این گفت‌وگوی تلفنی با تقدیر از مواضع جمهوری اسلامی در حمایت از ملت فلسطین و گروه‌های مقاومت، اظهار کرد: ملت فلسطین و گروه‌های مقاومت طرح موسوم به معامله قرن و تمام توطئه‌ها علیه حق تاریخی فلسطین را ناکام خواهند گذاشت.
دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه ملت فلسطین گزینه‌ای جز مقاومت برای مقابله با این معامله ننگین پیش روی خود ندارد، مواضع جمهوری اسلامی ایران در منطقه را اصولی و منطقی خواند و بر تداوم راه و مسیر مقاومت تاکید کرد.
«اسماعیل هنیه» رییس دفتر سیاسی جنبش حماس نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با تقدیر از مواضع ایران در قبال فلسطین و سلام و درود به مرجع و رهبر عالیقدر آیت‌الله خامنه‌ای(دام‌ظله) و اظهار اطمینان از تداوم همراهی و حمایت‌های ایران از آرمان ملت فلسطین، تاکید کرد: تمامی گروه‌های فلسطینی بر مخالفت با طرح ننگین موسوم به معامله قرن اجماع داشته و مواضع و رویکردهای جمهوری اسلامی ایران در تأیید و حمایت از مقاومت باعث تقویت روحیه و عزم ما در راه آزادسازی فلسطین خواهد شد.
وی همچنین تصریح کرد: ما به‌عنوان ملت فلسطین، از سرزمین و قدس‌مان با اتکا به خداوند متعال، اعتماد به ملت مجاهد فلسطین و نیز حمایت کشورهای مسلمان و در رأس آن‌ها ملت ایران و جمهوری اسلامی محافظت می‌کنیم.
رهبران گروه‌های مقاومت اسلامی فلسطین در این تماس‌های تلفنی با گرامیداشت یاد و خاطره سردار بزرگ جبهه مقاومت 
حاج قاسم سلیمانی، برای سردار قاآنی در اجرای مأموریت سنگین نیروی قدس سپاه آرزوی توفیق کردند.
 دونالد ترامپ، سه‌شنبه، ۸‌بهمن‌ماه، از طرح ضد فلسطینی خود موسوم به معامله قرن رونمایی کرد؛ طرحی که در آن علاوه بر چشم‌پوشی نسبت به حق و حقوق قانونی و مشروع فلسطین امتیازات ویژه‌ای برای رژیم صهیونیستی در نظر گرفته شده است که اعتراض دیگر کشورها و دولت‌های منطقه همچون اردن، یمن، عراق، ایران، ترکیه، تونس، بحرین به‌خصوص مردم فلسطین در کرانه باختری و غزه را به همراه داشت.
البته مردم بحرین، اردن و یمن از جمله کشورهایی بودند که در نخستین روز اعلام سرقت قرن، در حمایت از ملت فلسطین و در محکومیت توطئه شوم آمریکایی - صهیونیستی ارتجاع عرب علیه مسأله فلسطین، تظاهرات کردند. همچنین روز گذشته شمار زیادی از مردم لبنان در اعتراض به طرح ننگین معامله قرن، روز گذشته مقابل سفارت آمریکا در شمال بیروت دست به تظاهرات زدند و شعارهایی علیه معامله ننگین قرن سر دادند.

captcha
شماره‌های پیشین